Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta, risk gerçekleşmeden önce önlem almaya yönelik bir eylemdir. Bu eylem, hizmeti sunan sigortacı ile hizmetten faydalanan sigortalı arasında imzalanan sözleşme ile belgelenmektedir.

Bir sigorta poliçesinde sigortanın konusu, tarafların isim bilgileri, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihleri, ödenecek prim ve teminat tutarları, poliçenin düzenlendiği tarih gibi bilgiler yer alır.

Taraflar arasında bir sigorta sözleşmesi düzenlenmesi ve bu sözleşmenin geçerli bir sözleşme olabilmesi için tarafların; teminat altına alınmak istenen riziko, sigorta konusu, sigorta bedeli, sigorta süresi, sigorta şartları ve prim üzerinde mutabık kalmaları gerekmektedir. Mutabakat sağlandıktan sonra, düzenlenen sigorta poliçesinin yanında; Hazine Müsteşarlığı tarafından tüm sigorta branşları için ayrı ayrı hazırlanmış olan ve sigorta şirketlerinin bunun aksine hareket edemeyecekleri koşulları içeren “genel şartlar” ile, ilgili sigorta şirketinin, ürüne ve bazı durumlara özel uygulamalarını ifade eden “özel şartlar” da sigorta poliçesi ile birlikte sigortalıya verilir.

Tüm bu değişkenlere rağmen, sigorta sorgulama veya bir diğer adıyla poliçe sorgulama, artık çok kolay bir işlem haline gelmiştir. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, çok kolay bir şekilde online sigorta sorgulama ile primleri ve teminatlarını karşılaştırarak kendiniz için en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.

Sigortam.net’ten Sigorta Sorgulama ile Poliçe Alabileceğiniz Sigorta Branşları

Kasko Sigortası; Kasko sigortası, sigorta yaptırdığınız aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortası; Her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası; Sizin ve ailenizin çeşitli sağlık giderlerini karşılayan, daha çabuk ve kaliteli sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigortadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kimi isteğe bağlı kimi zorunlu tutulan bu sigorta poliçelerinin temel amacı, yaşamımızda meydana gelebilecek risklere karşı önceden güvence almaktır.

Sigortalarınızdan, ihtiyacınız olduğu sırada gerektiği gibi faydalanabilmek için poliçenizin teminatlarının miktarları ve içeriğinin size uygunluğu, varsa muafiyet koşulları, primlerinizin ödeme zamanları ve miktarları, poliçelerinizin başlangıç ve bitiş tarihleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmanızı, ödemelerinizi zamanında yapmaya özen göstermenizi öneririz.

Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için online ya da Sigortam.net ’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL