48.906 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

20 Aralık 2012
Sigorta, risk gerçekleşmeden önce önlem almaya yönelik bir eylemdir. Bu eylem, hizmeti sunan sigortacı ile hizmetten faydalanan sigortalı arasında imzalanan sözleşme ile belgelenmektedir.

Bir sigorta poliçesinde sigortanın konusu, tarafların isim bilgileri, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihleri, ödenecek prim ve teminat tutarları, poliçenin düzenlendiği tarih gibi bilgiler yer alır.

Taraflar arasında bir sigorta sözleşmesi düzenlenmesi ve bu sözleşmenin geçerli bir sözleşme olabilmesi için tarafların; teminat altına alınmak istenen riziko, sigorta konusu, sigorta bedeli, sigorta süresi, sigorta şartları ve prim üzerinde mutabık kalmaları gerekmektedir. Mutabakat sağlandıktan sonra, düzenlenen sigorta poliçesinin yanında; Hazine Müsteşarlığı tarafından tüm sigorta branşları için ayrı ayrı hazırlanmış olan ve sigorta şirketlerinin bunun aksine hareket edemeyecekleri koşulları içeren “genel şartlar” ile, ilgili sigorta şirketinin, ürüne ve bazı durumlara özel uygulamalarını ifade eden “özel şartlar” da sigorta poliçesi ile birlikte sigortalıya verilir.

Tüm bu değişkenlere rağmen, sigorta sorgulama veya bir diğer adıyla poliçe sorgulama, artık çok kolay bir işlem haline gelmiştir. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, çok kolay bir şekilde online sigorta sorgulama ile primleri ve teminatlarını karşılaştırarak kendiniz için en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.

Sigortam.net’ten Sigorta Sorgulama ile Poliçe Alabileceğiniz Sigorta Branşları

- Kasko Sigortası; Kasko sigortası, sigorta yaptırdığınız aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

- Zorunlu Trafik Sigortası; Her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

- Özel Sağlık Sigortası; Sizin ve ailenizin çeşitli sağlık giderlerini karşılayan, daha çabuk ve kaliteli sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigortadır.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 

Kimi isteğe bağlı kimi zorunlu tutulan bu sigorta poliçelerinin temel amacı, yaşamımızda meydana gelebilecek risklere karşı önceden güvence almaktır.

Sigortalarınızdan, ihtiyacınız olduğu sırada gerektiği gibi faydalanabilmek için poliçenizin teminatlarının miktarları ve içeriğinin size uygunluğu, varsa muafiyet koşulları, primlerinizin ödeme zamanları ve miktarları, poliçelerinizin başlangıç ve bitiş tarihleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmanızı, ödemelerinizi zamanında yapmaya özen göstermenizi öneririz.

Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için online ya da Sigortam.net ’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %50'ye varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.