Ray Sigorta’dan Yeni Kasko Sistemi Açıklaması

Yeni kasko yasası ile ilgili bir açıklama da Ray Sigorta tarafından geldi. Ray Sigorta Pazarlama Direktörü Feridun Art, yayınladığı basın bülteninde yeni kasko sistemi ile ilgili önemli başlıklara değindi.
 

Yeni Kasko Sisteminde Fiyat Artışı

 
Yeni sistemin, kasko poliçelerinde doğrudan bir fiyat artışına sebep olmasını beklemediklerini belirten Art, sistemin esas amacının ürünleri standartlaştırmak olduğunu belirtti. Açıklamada yeni yasanın tüketici merkezli olduğu vurgulandı. Fiyatın, tüketicinin almak istediği hizmete göre değişeceği belirtildi.
 

Sigorta Şirketleri Yeni Kasko Değişikliğine Hazır

 

Açıklamada, yeni sistemin sigorta şirketleri açısından fark yaratmayacağına, şirketlerin yazılım altyapısı olarak değişikliğe hazır olduğuna yer verildi. Yeni yasanın yürürlüğe girmesine üç haftadan az bir süre kala, şirketlerce yapılan açıklamalar, sisteme sorunsuzca adapte olunacağı yönünde.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Sektöründe Rekabetin Adı Değişecek

 

Türkiye’de sigortacılığın son zamanlardaki durumu da değerlendiren Feridun Art, pazar payını arttırmaya ve fiyata yönelik rekabetin sigortacılık sektörünü olumsuz etkilediğine değindi. Art, açıklamanın devamında bu anlayışın son zamanlarda yıkılmaya başladığını, özellikle 2012’nin son aylarından itibaren yöneticilerin fiyat rekabetinden vazgeçmeye yöneldiklerini belirtti. 
 
Son zamanlarda gelen açıklamalar ile yeni kasko yasasının tüketici yararına olduğu, doğrudan bir fiyat artışına gidilmeyeceği ve fiyat rekabetinin yerini hizmette kalite rekabetinin alması gibi sonuçlar doğuracağı konusunda görüşler oluşmaya başladı.
 
Yeni kasko sistemi ile ilgili gelişmeler için Sigortam.net’i takip edin. Ayrıca online sigorta sorgulama yapmak ve en uygun kasko sigortasına sahip olmak için 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı’ndan veya www.sigortam.net internet sitemizden bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL