Renault Talisman Tanıtıldı

Renault’un uzun süredir beklenen yeni modeli Talisman tanıtıldı. Yıllarca Laguna modeli ile orta sınıf için araçlar üreten Renault, kısa bir süre sessizliğin ardından yine orta sınıfa hitap eden Talisman modelini resmen tanıttı.

Orta Sınıfa Hitap Edecek

Araba dünyasındaki diğer rakipleri olan Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Mazda 6 gibi modellerle mücadele edecek olan Talisman, yeni nesil ısıtma ve soğutma sistemi, üstün 8.7 inçlik multimedya teknolojisi gibi donanımlarının yanı sıra, tasarımıyla da büyük bir beğeni topladı.

Renault Talisman uzun kaput dizaynı, ön ve arka kısmındaki sadece kendisine özgün led aydınlatmalar ve oldukça büyük logosuyla birlikte oldukça iyi bir tasarıma sahip.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

CMF platforma üzerine inşa edilen aracın uzunluğu ise 4.85 metre olacak. 1.87 metre genişliğe, 1.46 metre yükseliğe ve 2.81 metre dingil aralığına sahip olacak aracın Talisman, iç mekan olarak da büyük bir lüks ve konfor sunuyor.

Donanım Zengini Olacak

2016 yılında satışı çıkması beklenen Renault Talisman, adaptif hız sabitleme, elektronik el freni, kör nokta uyarısı, geri dönüş kamerası, aktif süspansiyon, 4Control, şerit takip, emniyetli mesefa uyarısı gibi üstün teknoloji donanım özellkleri ile de 2016 yılının en çok konuşulan otomobili olmaya aday.

Eylül ayında Frankurt Motor Show’da olacak olan aracın satış fiyatının ise kış aylarında belli olması bekleniyor.

Aracınız için kasko yaptırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Sigortam.net üzerinden aracınızın kasko sigortası sorgulamasını yapabilirsiniz. İster online kasko teklifi alarak Sigortam.net, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı üzerinden aracınız için en uygun sigortaya hemen sahip olun.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Mart Ayında 2 Puan Düşüş Yaşadı

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2 puan...düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış yaşandı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük...sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin Mart ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse...göre, Mart ayı kasko sigortası endeksi Şubat ayına göre 2 puanlık düşüş yaşayarak 91 oldu. Trafik sigortasında ise Şubat...ayında 62 olan endeks, Mart atında bir puanlık artış kaydederek 63 oldu. 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri...1962 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 841 TL’ye çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin...Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını...açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin...bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de...yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart sonuçları, primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü...gösteriyor. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan düşüş yaşadı ve Mart ayında 91 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014...TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Mart ayında 1962 TL’ye düştü. Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler...görmüyoruz. Şubat ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında ise bir puanlık artış kaydederek 63 oldu.Trafik sigortası...endeksinde geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında, 2017’nin Mart ayında 1360 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu...yılın aynı döneminde 841 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl Mart ayında 2074 TL olan kasko primleri ortalaması ise...bu yılın Mart ayında oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu...sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı...konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017...yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:    
Ehliyet Sınavı Nasıl Yapılır ve Sınav Ücretleri Ne Kadardır? Ehliyet sınavı için artık elektronik sınav sistemine geçildi. Peki elektronik ehliyet sınavı...nasıl ve ne zaman yapılacak? 2019 ehliyet sınav ücretleri ne kadar oldu? Ehliyet sınav tarihleri ne...zaman? Ehliyet sınavı hakkında güncel gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ehliyet çıkartma ve yenileme...işlemleri için 2019 güncel bilgilerini öğrenmek istiyorsanız "Ehliyet Yenileme ve Yeni Ehliyet İşlemleri Nasıl...Yapılır?"
yazımızı okuyabilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"]

Ehliyet Sınavı Artık...Elektronik!

2019'da merkezi sınav sistemi kaldırıldı, yerine elektronik sınav sistemine geçildi. Sınava kadar olan eğitim...kısmı ise aynı şekilde devam ediyor. Sürücü adaylarının sınava girebilmesi için öncelikle sürücü kursu...dahilinde teorik eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor. Eğitim bittikten sonra sürücüler başvuru yaptıkları bölgelerdeki e-sınav...merkezlerinde sınava girebiliyor. Ehliyet sınav tarihleri ise MEB'in sitesinde açıklandı. Motorlu Taşıt Sürücü...Kursiyerleri e-Sınavı 2019/MTSK e-Sınavı olarak geçen ehliyet sınavı, 81 ilde açılan e-sınav salonlarında...haftanın 7 günü randevulu sistemle gerçekleştirilecek.

Elektronik Sınavın Detayları

E-sınav sisteminde bilgisayarlar...üzerinden sorulara cevap veriliyor. Hafta içi saat 17.00'den sonra günde 3 oturum, hafta sonu ise 6 oturum şeklinde takvim belirlenmiş....Elektronik sınav toplam 50 sorudan oluşuyor ve 45 dakika sürüyor. 35 soruya doğru cevap vermek geçmek için yeterli. Yanlış...cevapların doğru cevapları götürmemesi, sınava girenler açısından bir avantaj. Sınava hazırlanırken ehliyet sınav...soruları için bilgi edinmenizde fayda var. Ehliyet sınavı çıkmış sorular üzerinden de bir çalışma...yaparak teorik sınava daha rahat hazırlanabilirsiniz.

Direksiyon Sınavı Nasıl Oluyor?

Teorik sınavın elektronik ortamda...yapılması, ehliyet sınavı sonuçları için bekleme süresini kısaltıyor. E-sınav ile sonuçların daha çabuk...açıklanması ve ikinci aşama olan direksiyon sınav kısmına daha hızlı geçilmesi kolaylaştı. Yoğunluk durumuna göre...değişebilir olsa da teorik sınavı geçerseniz, 2-3 hafta aralığında direksiyon sınavına girebilirsiniz. Direksiyon...sınavı, yaklaşık olarak 30-35 dakika aralığında sürer. Direksiyona geçmeden önce sınavın ilk 5 dakikası aracın iç ve...dış donanımı hakkında sorular sorulur. Sürüş deneyimi sırasında, gözetmenlerin puanlama sistemleri vardır. 3 renk şeklinde...yapılan puanlama, hata boyutlarına göre değerlendirilir. Sarı, mavi ve kırmızı olmak üzere küçükten büyüğe doğru hatalar...belirleniyor. Kırımızı hata sınavın sonlanmasına neden olur. Sürücü adaylarının direksiyon dersi...çalışmalarını ihmal etmemiş ve iyi hazırlanmış olmaları sınavı rahat geçmeleri açısından önemlidir.

Ehliyet Sınavı...Ücretleri

2019'da online ehliyet sınav ücreti 80 TL, direksiyon sınav ücreti ise 110 TL olarak...belirlendi. Harç ücretleri ise şu şekilde;
  • Sürücü Belgesi Kart Ücreti: 196 TL
  • A, A1, A2, F Sınıfı...Sürücü Belgesi Harç Ücreti: 203,4 TL
  • B Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Ücreti: 613,3 TL
  • C, CE, D, G...Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Ücreti: 1.023,2 TL
Ehliyet sınavlarından kalınması durumunda, her iki sınav için de 4...kere girme hakkı vardır. Fakat bilinmesi gereken en önemli nokta sınav ücretlerinin her yeniden deneme de tekrar ödenecek...olmasıdır.

Ehliyetinizi Aldıktan Sonra, Araç Sigortası İçin Sigortam.net'e Gelin!

Aracınız yeni ise ya da mevcut...aracınızın sigortasını yenileme zamanınız geldiyse, acenteleri ayrı ayrı gezmenize gerek yok. Sigortam.net web sitesi üzerinden...kasko teklifi ve trafik sigortası teklifi alarak, en uygun araç sigortası...fiyatlarına anında ulaşın. Sigortam.net'in internete özel indirimlerini...görebilmeniz için teklif almanız gerekiyor. Tek bir ekrandan fiyat ve teminatları karşılaştırabilir, bütçenize en uygun poliçeyi...kolayca bulabilirsiniz.