444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sahibinden Motosiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

24 Nisan 2014

Sahibinden motosiklet alırken sıfır alınan motosiklete göre daha fazla bilgi sahibi olunması gerekir. Almak istenilen model iyi araştırılmalı, özelliklerine dikkat edilmelidir.

Motosikletin dış görünüşünün dışında bazı teknik bilgilere de sahip olunması gerekir. Bu nedenle mümkünse bilen birinden yardım alabilirsiniz.

Motosiklete bakmaya birlikte gidebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa servise gösterme imkanı yaratabilirsiniz. Çünkü ne kadar bilgi sahibi olursanız olun servisin yakalayacağı önemli ayrıntılar olabilir.

Motosikletiniz için en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına "Motosiklet Trafik Sigortası Hesaplama" sayfası üzerinden 2 dakikada sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sahibinden Motosiklet Alırken:
 

 • Görmeye gideceğiniz motosikletin modelini mutlaka internetten araştırın ve orjinal rengini öğrenin. Böylece motorun boyanıp boyanmadığını kolayca anlayabilirsiniz.
   
 • Motorun yağ kaçırıp kaçırmadığından emin olun. Silindir kafası ve gövdesini, teleskobik çatalını (amortisörler), yağ krateri ve şansıman çıkışını mutlaka kontrol edin.
   
 • Motosikletin sinyal, kısa ve uzun farlar gibi tüm elektrik aksamının çalışır durumda olduğuna emin olun.
   
 • Lastiklerin diş derinliklerini kontrol edin. Standart derinlik 2 mm.’dir ve 1,6 mm.’den az olmaması gerekir. Lastiklerin ne zamandır motorun üstünde olduğunu mutlaka öğrenin. İki seneden fazla kullanılan lastikler sertleşir ve kavrama etkisini azalır. Ayrıca, jant tellerinin de sıkı olup olmadığına bakın.
   
 • Motosikletin kolayca çalışıp çalışmadığına bakın. Motordan mekanik ses, egsozdan mavi duman geliyor mu tüm bunlara dikkat edin. Bu şekilde akünün durumuyla ilgili de fikir sahibi olabilirsiniz.
   
 • Fren disklerinde derin çiziklerin olup olmadığına dikkat edin. Bu çizikler fren balatalarının da bitmiş olması ihtimalini de gösterir.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun sigorta ücretlerine kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.