Sıcak Havalar Aracınızın Performansını Düşürmesin

Trafikte yaşanan stres sıcak havalarla birlikte artış gösteriyor. Hem sıcak havaların hem stresin birlikte artışı ise bakımı yeterince yapılmamış araçları yarı yolda bırakıyor.

Bir bakıma insanlarda ruhsal ve fiziksel dengeyi bozan aşırı sıcaklar, araçların da dengesini bozuyor. Araştırmalar, trafik kazası oranlarının yaz aylarında artış gösterdiğini gözler önüne seriyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Seyir halinde olan diğer sürücülerin ve aracınızın güvenliğini sağlamak, büyük oranda sizin elinizde. Sıcak havalarda araç kullanmanın püf noktaları ile araç performansını olumlu etkileyebilirsiniz.

Sıcak Havalarda Araç Performansını Artırmanın Yolları

Ne yazık araç sahipleri, araçlarının rutin bakımlarını pek fazla önemsemiyor. Lakin, aracınızdan beklenen performansı alabilmenizin yolu araç bakımından geçiyor.
Özellikle yaz mevsiminde sıcağın tozu-dumanı, dur-kalklı trafiği aracınızın performansını ciddi ölçüde etkileyecektir. Araç performansına etki eden, bakımı destekleyen birçok yöntem var.

  • Yazın, tozun ve dumanın etkisiyle kirlilik oranı daha da artar ve bu durum araçta performans kaybına sebep olur. Yağ ve hava filtresi gibi değişimlerin zamanında yapılması, bu kaybın yaşanmasına engel olur.
  • Sıcak havalarda yapılan yolculuklarda araç su seviyesi düşer, lastikler zarar görebilir. Aracın derece göstergesini kontrol etmek ve radyatorün su kaynatma olasılığına karşı yanınızda bir şişe su bulundurmak, önlem alabilmeniz için önemlidir.
  • Aracınızın performansını etkileyecek bir kritik nokta da; mevsime uygun lastiklerdir. Yaz olmasına rağmen aracınızda kış lastikleri takılı ise yaz ya da dört mevsim lastiklerini dönmelisiniz.
  • Daima rahat, güvenli ve performansı yüksek bir araçla yolculuk yapabilmek için yedek lastiklerinizi kontrol etmeli, lastik değişimini seyahat öncesi yaptırmalısınız. İyi silmeyen silecekler, görüş alanınızı bozacak ve aracınızın performansını düşürecektir. Yolculuk öncesi sileceklerinizi kontrol etmekte,ettirmekte fayda var.
  • Motorun sürtünmesi ve aşındırmasını azaltan motor yağı kullanımı, araç performansını olumlu etkiler. Çünkü; motor yağı, içerdiği deterjanlar vasıtası ile motorun üzerinde oluşan kiri temizlemeye yardımcı olur.
  • Araç performansında can alıcı noktalardan biri olan soğutma sistemi, motoru aşırı sıcaklardan korur ve motorun orantılı sıcaklıkla çalışmasını sağlar. Soğutma sistemini pas ve tortulardan korumanız, motorun en iyi koşullarda çalışmasını ve aracınızın performansının artmasını sağlayacaktır.

Yüksek performans gösteren aracınızla güvenli yolculuklar için araç kaskonuzu yaptırmayı ihmal etmeyin. Kaskonuzla ilgili her konuda destek almak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan bize ulaşarak, kaskoişlemlerinizi kısa sürede tamamlayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL