Sıfır Araç Almak İsteyenlere Öneriler

Yeni bir araba almaya karar verdiniz ve sıfır olsun istiyorsunuz. Sektördeki uzmanlar da bütçeniz yeterli ise sıfır araç almanızı öneriyorlar. Sıfır araba üretici firma garantisi ile yola çıkacağından, ikinci el araçlara göre daha güvenilir olmasının yanı sıra sıfır bir aracı geçmişi hakkında şüphe duymadan uzun süre konforlu bir şekilde sürebilirsiniz.

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sıfır Aracın Markası: Almak istediğiniz aracın markasına ve modeline karar vermediyseniz, hemen galerileri gezmeye başlamak kafa karışıklığı yaratabilir ve tüm modeller arasında bunalabilir ve yanlış yönlendirilebilirsiniz. Bunu önlemek için öncelikle internetten araştırma yapabilir ve en azından kafanızda bir takım öncelikli seçenekler oluşturabilirsiniz. İnternette araç performanslarını ve fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz bir çok web sitesi yer almakta.
Sıfır Aracın Özellikleri: Hangi arabayı alacağınıza karar vermediyseniz şu özelliklere göre seçiminizi yapabilirsiniz:

Benzinli mi dizel mi? Dizel otomobillerin satış fiyatları biraz daha fazla olsa da, bir dönem sonra yakıt tasarrufu ile fark kapanabilir. Genel bir ölçü olarak yılda yapacağınız kilometre 10 binin altındaysa benzinli bir araba sizin için daha avantajlı olabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Otomatik mi, manuel mi, triptonik vitesli mi? Bu konu kullanım alışkanlığınıza göre belirlenebilir. Otomatik viteslerin daha fazla yakıt tüketimine neden olduğu biliniyor. Bütçenize göre her iki vitesi birden kullanmak istersenzi triptonik vitesi de tercih edebilirsiniz.
Servis ağı yaygın mı? Bazı markaları çok beğenmenize rağmen servis ağının yeterli olmaması size sorun yaratabilir. Servisin yanı sıra yedek parçalarının kolay bulunabilir olması da önemli.
İkinci el değeri nasıl? Arabayı yatırım olarak görüyorsanız, aklınızdaki markaların 2. el değerlerine mutlaka bakmalısınız. İstediğiniz fiyata kolayca satışını yapabileceğiniz bir marka ve model seçmek daha avantajlıdır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
Sıfır Aracın Aksesuarlar ve Ek Özellikler: Yeni aracımız hakkında kafanızı en fazla meşgul eden konu aracın fiyatıdır. Araba fiyatlarını araştırırken, istediğiniz aksesuarların ve ek özelliklerin fiyatlarını da öğrenmeyi ihmal etmeyin. Ek özellikler tahmin etmediğiniz maliyetler getirebilir ve bütçenizi zorlayabilir. Bunların yanı sıra yıllık ödeyeceğiniz vergiler ve sigorta bedelleri için de bütçenizi kontrol etmenizde fayda var. Kararınız ve bütçeniz şekillendikçe ödeme şartlarınızı oluşturabilir, kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
Test sürüşü: Sıfır bir araba almak için galeriye gittiğinizde mutlaka test sürüşü yapın. Sürüş ve motor hakkında çok bilgili değilseniz yanınızda güvendiğiniz bir tanıdığınızı veya bildiğiniz bir servis yetkilisiniz de götürebilirsiniz. Bu kişiler araçları karşılaştırmanızda yardımcı olabilirler.
Test sürüşünde önerilen bir yöntem de beğendiğiniz model arabayı bir oto kiralama acentesinden kiralayarak, uzun süre kullanım sonucunda ne durumda olacağını deneyimleme imkanı bulmanızdır. Aracınızı garanti süresinin dolmasından sonra da kullanmak istiyorsanız bu yöntem faydalı olabilir.
İşlemler: Sıfır otomobil işlemleri ikinci ellere göre daha kolaydır. Aracı bayiden alıyorsanız sıfır arabaların tüm belgeleri hazırdır. Bayi sizden sadece nüfus kağıdınızı ister ve işlemleri yapar. Aracınızın bedelini ödedikten sonra anahtarını alabilirsiniz.
Teslim alırken: Sıfır km aracınızı teslim alırken istediğiniz ekstra özellikler ve aksesuarların mevcut olup olmadığını mutlaka bir kez daha bakın. Bunların yanı sıra elektrik aksamında sorun olup olmadığını anlamak için pencereleri, aynaları, klimayı, farları, iç aydınlatmayı ve elektrikle çalışan diğer tüm parçaları deneyerek kontrol edin.
Ayrıca ruhsatta yazan şasi numarası ve motor numarasını araç üzerinden okuyarak birbirini tutup tutmadığını kontrol edin.
Kasko ve trafik sigortaları: Aracınızla ilgili yapılacak resmi işlemler arasında zorunlu trafik sigortası da bulunmaktadır. İşlemlere başlamadan önce trafik sigortasını mutlaka yaptırın. Bu sayede aracınızı teslim alıp trafiğe çıktığınızda bir sorunla karşılaşmazsınız. Bütçenize en uygun ve aracınız için istediğiniz tüm teminatları içeren bir kasko sigortası yaptırmanız, sizi herhangi bir olumsuz durum karşısında korur.
Trafik ve kasko sigortalarınızı bir kaç adımda kolayca yaptırmak için Sigortam.net uzmanlarından teklif alabileceğinizi unutmayın.

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır. Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL