Sigorta ile İlgili Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

Sigorta hayatta yaşayabileceğiniz risklerin maddi anlamda güvence altına alınması demektir. Herhangi bir kaza ile karşılaştığınızda çıkan masrafları sigortanız olmadığında cebinizden öderseniz.

Bunun için belli bir birikiminiz olmayabilir, borç alacağınız biri de olmayabilir. Bu durumda yüksek faizlerle kredi çekerek ödeme yapar ya da tüm yatırımınızı yok edebilirsiniz. İşte sigortanız varsa eğer tüm bunlara gerek kalmaz. Sigortanın önemi ile ilgili "Sigortanın Önemi" yazımızı incelemenizi öneririz. Ödemelerin büyük bir kısmını sigortanız karşılar size çok az bir ödeme kalır ya da hiç ödeme yapmazsınız. Bu durumu satın aldığınız poliçenin limit ve teminatları belirler.

Sigorta satın almadan önce sigorta ile ilgili birçok önemli noktanın bilinmesi gerekir. Sigorta hizmeti uzun süreli ve karşılıklı iletişimi gerekli kılan bir hizmet olduğu için poliçenize anlık olarak karar vermemeniz gerekir. Sizin için bu önemli noktaları derledik.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Satın Almadan Önce Bakılacak Önemli Noktalar
 

Sigorta Teminatları

Sigortanızı satın almadan önce bilmeniz gereken en önemli konu sigorta teminatlarıdır. Çünkü teminatlara bağlı olarak risklerin güvence altına alınır. Bunun için ana teminatların dışında satın alacağınız ek teminatları detaylı şekilde düşünmelisiniz. Ek teminat ek prim demektir. Bu konuya gereken önemi verirseniz bütçenizi de korumuş olursunuz.

Sigorta Genel Şartları

Sigorta genel şartları sigortalı ve sigortacının üzerine düşen yükümlülükleri belirtir. Genel şartların detaylı şekilde okunmaması hasar durumunda sigortalı ve sigortacıyı karşı karşıya getirir. Bu durumda maddi ve manevi sıkıntılara neden olur. Dolayısıyla mutlaka genel şartları okuduktan sonra gerçekten istemeniz durumda sigortanızı satın alın.

Sigorta Tekliflerinin Karşılaştırılması

Birçok kişinin isteği sigortanın uzun ve sıkıcı prosedürleri ile uğraşmamaktır. Halbuki artık online işlemler sayesinde sigorta da kolayca satın alınabilmektedir. Birçok şirketin çeşitli ürünleri bulunmaktadır. Sigorta tekliflerini karşılaştırılmadan sigorta satın almak aynı sigortayı daha pahalıya almanıza neden olabilir. Halbuki karşılaştırma işlemi ile istediğiniz sigorta ürününün hangi sigorta şirketinde daha uygun olduğunu görür ve böylelikle bütçenizi korursunuz.

Sigorta Fiyatları

Odak noktanız sigorta fiyatları olmamalı, önemli olan ihtiyacınıza en uygun sigortayı en uygun fiyata satın almanızdır. Sırf ucuz sigorta sunuyor diye bilinmedik bir sigorta şirketinden satın alım yapmanız hasar ya da sorunlarınız durumunda ihtiyacınızı karşılamamanıza neden olabilir.

Zaman kaybetmeden Sigortam.net’e gelin, en iyisigorta şirketlerinin en iyi sigorta tekliflerini sigorta uzmanlarımız aracılığı ile satın alın. İster hızlıca sigorta sorgulaması yaparak online isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL