Sigorta Poliçelerinde Kasko Sistemi Düzenlemesi

Kasko sitemi düzenlemesi sonucunda sigorta ürünlerinin isim ve kapsamları daha net çizgilerle belirlendi. Kasko sigorta poliçesi için yapılan düzenlemeler, kasko ürünleri arasında karşılaştırma ve tercih işlemlerini kolaylaştırarak tüketici yararına bir sistem getirdi.

Kasko çeşitlerinin ne olduğu, neyi kapsadığı gibi sorular karşılığını bularak, kasko yaptırmak isteyenler için daha belirgin sınırlar belirlendi. Kasko yasası, sigorta poliçelerini anlaşılır bir ayrımla tanımlayarak 5 bölümden oluşacak şekilde düzenledi.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Poliçelerinde Bulunan Bölümler

1. Bölüm: İlk bölümde Ürün Adı yer alıyor. Bu bölüm 16 punto ile yazılacak.

2. Bölüm: İkinci bölüm Sözleşme Tarafları. Bu bölümde sigortalı ve sigorta şirketinin bilgileri yer alacak.

3. Bölüm:Sigorta Konusu Araç Bilgileri üçüncü bölümde olacak ve bu bölümde plaka, araç markası gibi bilgiler yer alacak.

4. Bölüm: Kasko yasası ile beraber gelen en önemli değişikliklerden biri de Teminat Hakkında Genel Bilgiler adındaki dördüncü bölümde bulunacak. Bu bölümde hasar durumunda aracın rayiç bedelinin hangi yöntemle belirleneceği, hasarın nasıl tazmin edileceği, araç için orijinal parça mı muadil parça mı kullanılacağı gibi bilgiler bulunuyor.

5. Bölüm: Beşinci bölüm ise Diğer Hususlar başlığı altında kalan maddeleri içeriyor.

Aracınız için kasko sigortanızı Sigortam.net’ten yaptırın, %50’e varan fiyat avantajından yararlanın. Hemen 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı’nı arayın veya www.sigortam.net internet adresinden sigorta sorgulama yapın, en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL