Sigorta Poliçesi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesi Nedir?

Sigorta poliçesi, her iki tarafın haklarını ve borçlarını gösteren ve sigorta yapan şirket tarafından imzalanarak sigorta sahibine verilen, sigorta sözleşmesini temsil eden belgedir.

Sigorta poliçesi, sigorta şirketi ile sigortalı arasındaki yazılı ve yasal bir delil bir çeşit sözleşmedir. Sigorta poliçesi kapsamında genellikle, sigorta şirketini ve sigorta sahibini tanımlayan bilgiler ve sigorta konusunu içerecek açıklamalar bulunur.

Sigorta poliçesi ister kasko, trafik sigortası ister özel sağlık sigortası için düzenlenerek imzalanır ve sigorta sahibine ‘’Genel Şartlar’’ ve ‘’Özel Şartları’’ile beraber verilir.

Sigorta genel şartları Türkiye’deki tüm sigorta şirketlerince kullanılır ve farklılık arzetmez. İlgili poliçe; sigorta sahibinin ve sigorta şirketinin sorumluluklarını, yükümlülüklerini içeriğine alan şartlar olmakla birlikte, her sigorta sahibine verilmesi zorunludur.

Sigorta Poliçesi İçeriğinde Yer Alması Gereken Bilgiler Şunlardır
 

 • Sigorta sahibi ve sigorta şirketinin ismi, adresi
   
 • Yapılacak sigortanın konusu,
   
 • Sigorta kapsamındaki teminatlar,
   
 • Sigorta teminatları başlangıç ve bitiş tarihleri,
   
 • Prim Ödeme Şartları,
   
 • Tanzim tarihi,

En iyi sigorta şirketleri aracılığı ile sigortalanmak için Sigortam.net’e ulaşın, sigorta poliçe sorgulama yaparak en uygun sigorta seçeneklerine sahip olun. 

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, ister araç sigortası içerisinde yer alan; zorunlu trafik sigortası, kaskoya ister; sizi ve ailenizi yaşam boyu koruyacak özel sağlık sigortasına sadece 3 dakikada sahip olun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL


Benzer İçerikler

Köprü ve Otoyol Geçişleri Ücretlerine Zam Geldi mi?

2012 yılından beri köprü ve otoyol geçişlerinde fiyat güncellemesi yapılmıyor. Peki, bu yıl köprü ve otoyol geçişlerinde zam var mı?

Devamını Oku

Araç Sigorta Fiyatları Ne Kadar?

En uygun araç sigorta fiyatları sigorta sorgulama işlemiyle Sigortam.net'te. Hemen teklif alın ihtiyaçlarınıza en uygun araç sigortanıza kolayca ulaşın.

Devamını Oku

Sigorta Sorgulama Nedir?

Sigortasız bir hayat karşılaşabileceğiniz tüm risklere karşı korumasız kalmanıza neden olur. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun sigortaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku