444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesi Online Nasıl Düzenlenir?

22 Temmuz 2014

Teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi sigorta sektörünü de büyük ölçüde etkiledi. Artık sigorta şirketleri ve acenteleri de online olarak sigorta poliçesi düzenleyebiliyor. Böylece tek tek tüm sigorta şirketlerini dolaşarak ürünle ilgili bilgi ve fiyat teklifi alma süreci zahmetli olmaktan çıkıyor. Evinizde oturduğunuz yerden, güvenli bir şekilde bilgi ve fiyat teklifi alma kolaylığını yaşıyor, değerli zamanınızı kendinize ayırıyorsunuz.

Online poliçe satın almaya cesaret edemeyenler elbetteki oluyor. Çünkü ödeme esnasında kredi kartı bilgileri giriliyor ve bu durum da güvenirliği olumsuz etkiliyor. Aynı şekilde kişisel bilgilerin de kötüye kullanacak birilerin eline geçmesi korkusu da sigorta alacakları vazgeçiren bir durum oluyor. Ama güven konusu git gide aşılıyor. Şirketler son teknolojiyle site yapılarını geliştiriyorlar. Bilgi gizliliği doğrultusunda yüksek koruma sağlıyorlar. Sigorta bilincinin yerleşmesiyle de birlikte online poliçe satın alan kişi sayısı artıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Online Olarak Yapılabilecek Sigorta İşlemleri Nelerdir?
 

  • Kolay adımlarla ilerleyebileceğiniz teklif formunu doldurduğunuzda, sigorta şirketlerinin girdiğiniz bilgilere uygun sigorta ürünleri karşınıza çıkar. Yani şirketlerden tek tek fiyat teklifi almayla siz uğraşmazsınız.
     
  • Sigorta şirketlerinin sunduğu sigorta ürünlerinin teminatları ve fiyatları karşılaştırılabilir. Bu karşılaştırma sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun sigorta ürününe ulaşmanız çok kolay oluyor. Bu işlemlerin hiçbiri zamanınızdan çok fazla çalmıyor, hızlı ve doğru karar alınmasını sağlıyor.
     
  • Online olarak 7/24 sigorta karşılaştırması yapmanız ve satın almanız mümkün. Yani artık sigorta şirketlerinin mesai saatlerini beklemek durumunda kalmayacaksınız.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta forma girdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmanızdır. Çünkü teklifler bu bilgilere göre hazırlanır. Yanlış bilgi girilmesi durumunda ihitiyaç duymayacağınız teminatlı ürünler size önerilebilir ya da sigorta fiyatları daha yüksek çıkabilir. Örneğin, bir kasko sigortası için teklif alacaksanız aracınızın yaşı, markası-modeli vs. temel bilgileri girmeniz gerekir. Bu bilgiler kasko fiyatlarını etkiler.

Güvenli bir şekilde kasko, trafik sigortası, özel sağlık sigortası gibi sigorta ürünlerini online olarak satın almanız mümkün. Bunun için Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigorta uzmanlarımızın yardımıyla sigortanızı satın alın.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.