Sigorta Poliçesi Sorgulaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigorta poliçesi hayatta karşılaşabileceğiniz riskleri güvence altına almak için gerekli olan sözleşmedir. Sağlığınız, eviniz, arabanız gibi değerlilerinize bir zarar geldiğinde yerine yenisini koyabilmek ya da zararınızı telafi edebilmek için güvencenizin olması gerekir. Bu güvencenin tek yolu sigorta yaptırmaktan geçer.

Sigorta satın almak artık online olarak yapılabildiği için daha kolaydır. Eskiden tek tek tüm sigorta şirketleri dolaşılarak teklif alınırken artık sigorta poliçesi sorgulaması gibi tek bir işlemle zaman kaybetmeden birçok şirketin sigorta tekliflerini görmek mümkün. Yine de doğru poliçeyi satın almak için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Online mecralarda sigorta satışı yapan birçok şirket olduğu için satın alım yapacağınız şirketi seçerken de araştırma yapmanız gerekir. Bilgilerinizi vereceğiniz şirketin güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir. Konuyla ilgili "En İyi Sigorta Şirketleri Nasıl Bulunur?" yazımızdan destek alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta sorgulama yaparken önemli püf noktaları öğrenmeniz küçük birikimlerle büyük masraflardan kurtulmanızı sağlar. Güvenilir olmayan bir yerden bu işlemi yaptığınızda avantaj sahibinin olamamanın yanı sıra risk durumunda da zararlarınız tamamen karşılanmayabilir ve bu masrafları siz ödemek durumunda kalabilirsiniz. "Sigorta Sorgulama Ne işe Yarar?" yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Sigorta Poliçesi Sorgulaması İşleminde 4 Önemli Nokta 
 

 1. Sigorta sorgulama işlemini yaparken öncelikle poliçenizde hangi teminatların bulunması gerektiğine karar verin. Bu noktada gerçekten ihtiyacınız olan teminatları seçmeye özen gösterin. Böylece fazladan prim ödemek zorunda kalmayacağınız gibi işleminizi daha kısa sürede tamamlarsınız.
   
 2. Risklerin karşılanması teminatlar ve limitler dahilinde yapıldığı için bu bilgilerin detaylı şekilde incelenmesi lazım. Aklınıza takılan sorulara cevap alabileceğiniz müşteri hizmetlerinin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. 
   
 3. Sigorta sorgulama yaptıktan sonra karşınıza çıkan forma bilgilerinizi doğru ve eksiksiz şekilde girmeniz gerekir. Örneğin kasko ve trafik sigortası aracın markası, modeli, araç sahibinin ruhsat bilgileri, hasar geçmişi gibi bilgileri; özel sağlık sigortasında yaş, cinsiyeti, geçirilen rahatsızlıklar ve hastalıkların bilgisi tam olarak verilmelidir ki sigorta şirketleri bu bilgiler doğrultusunda fiyat teklifi sunsun. 
   
 4. Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte indirimler sunmaktadır. Hasarsızlık indirimi, muafiyet indirimi, aile indirimi gibi indirimlerdir. Bu indirimler konusunda haberdar olmanız sigorta sorgulama sırasında daha uygun fiyatlı poliçeleri görmenizi sağlar. 
   
 5. Sigorta sorgulama işlemini en doğru şekilde yapmanın önemli yollarından biri de bu işlemi uzman şirketlerden yapmaktır. Bu noktada Sigortam.net size en iyi sigorta şirketlerinin en uygun sigorta fiyatlarını sunar.

Zaman kaybetmeden Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın, en uygun sigorta fiyatlarına ulaşın. Sigortam.net’ten bu işlemi yapmanın püf noktalarını “Sigorta Sorgulama Yapmanın En Kolay Yolu" yazımızdan öğrenin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL