Sigorta Poliçesinde 5 Önemli Detay

Sigorta poliçesi sigorta sahibi olacak kişi ve sigorta şirketi arasıda karşılıklı imzalanan yazılı ve yasal bir sözleşmedir. Sigorta poliçesi her 2 tarafın hak ve borçlarını gösterir, her iki tarafın haklarını korur.

Bu sözleşme ile amaç; sigorta şirketinin alacağı prim karşılığında kişiye ait olan, ölçülebilir ve yasalarca korunabilir menfaatine karşılık ortaya çıkabilecek olumsuz durumları karşılayacak olan sigortanın tazminini yasal prosedür ile karşılamaktır.

Sigorta poliçesi kapsamında genel olarak, sigorta ve sigortalıyı tanımlayan bilgiler ve sigortanın konusuna ait açıklamalar bulunur. Sigorta poliçesinin kapsamında; sigorta bedeli, sigorta sözleşmesinin süresi, ilgili sigortanın düzenlenme tarihi ve ilgili tarafların yükümlülükleri gibi bilgiler de bulunur. Sigortalanmya karar veren kişiler, sigortaya dair birçok bilginin yer aldığı sigorta poliçesini alırken dikkatli davranmalı, önemli noktaları gözden kaçırmamalıdır.

Sigortanın ayrıntılarının belirlendiği sigorta poliçesinde; başlı başına belirtilen özel durumlar ve genel şartlar da yer alır. Poliçe ile sigorta şirketine yapılacak olan önceki ödemeler toplamında ileride oluşabilecek her türlü olumsuz duruma karşı şirket tazminat ödemekle yükümlü olur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Poliçesinin Detayları

Sigorta Poliçesi Ne İşe Yarar?

Hangi sigorta çeşidi olursa olsun sigorta sahibi olmak için gerekli ve zorunlu olan bu belgede sigorta sahibinin talep ettiği ve sigorta şirketinin sunduğu teminatlar yer alır. Kişilere ve yere göre değişen sigorta teminatları sonucunda sigorta poliçesi şekillenmeye başlar. Sigorta poliçesinde ilgili sigortanın içeriğiyle birlikte genel ve özel kurallar yer alır. 

Poliçe Genel Kuralları

Genel olarak Türkiye sınırları içerisinde sigorta adına uygulanan ve aynı olan kurallar bütünüdür. Kişilerin poliçeyi imzalayarak kabul ettikleri bu kurallar yasalarla da güvenceye alınmıştır.

Sigorta Sözleşmesinin Düzenlenmesi

İlgili sigorta sözleşmesinin düzenlenmesi gerekli kılınan bazı belgeler vardır. Bunların belirlenme şartları her 2 tarafa yani sigortası yapılacak kişi ve sigorta şirketine bağlıdır.
Sigortada yer verilecek olan teminatlar, sigorta şartları ve primlerin belirlenmesi için tarafların anlaşması şart tutulmuştur. Sigorta bedeli, yer verilecek olan teminatlar, sigorta şartları ve prim üzerinde tarafların anlaşmaları şarttır.

Sigorta Çeşitleri

Farklı ihtiyaçların zamanla çoğalması sigortaların çeşitlendirmiştir. Ancak günümüzde en yaygın olan kasko, zorunlu trafik sigortasıözel sağlık sigortasıdır.

Sigortada Poliçe Şart

Kasko, özel sağlık sigortası, zorunlu trafik sigortası… hangi sigorta türünü yaptıracak olursanız olun teminatların belirlenmesi ve özel şartların belirlenmesi açısından yapılacak olan sigorta poliçe düzenlenmesi bir gerekliliktir. Poliçe ile ilgili sigortanın zamanı, sunacağı imkanlar ve genel kuralların dışında kalan kuralların 2 taraf içinde anlaşılır olması ve birlikte karar verilmesi gerekir.

Zorunlu sigortalıların dışında kalan, kişilere bağı olan sigortalar da her zaman avantaj sağlar. Ummadığınız, hasarlara ve zararlara karşı aldlığınız sigorta poliçesi hayat kurtarır.

2001’den beri online hizmetleri ile sigorta çeşitliliği sunan Sigortam.net’e gelin, sigorta poliçenize zahmetsiz sahip olun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı 7/24 hizmet sunan Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın, sigorta poliçeniz ayağınıza gelsin!

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL