444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Prim Üretimi %6.5 Arttı!

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, 2014 yılı sigorta sektörünün ilk 6 ayını değerlendirdi.

2014’ün ilk çeyreğinde prim üretiminin 2013 yılına kıyasla %6.5 oranında yükseliş gösterdiğini söyleyen Ülken, bu rakamın 7 milyar 24 milyona ulaştığının altını çizdi. Bu yükselişe dayanarak sigortacılık sektörünün olumlu yönde ilerlediğini, bu nedenle sigorta şirketlerinin ürün çeşitliliğine önem vermeleri gerektiğini yani yeni ürün çalışmalarının yapılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye’de sigortacılık sektörünün daha da gelişmesi için hem kurumların hem de bireylerin birlikte yürümeleri gerektiğini ancak bu şekilde istenilen sonuca ulaşılabileceğinin altını çizdi.

İhtiyaçlara Göre Sigorta Üretilmeli

Türk vatandaşlarının nüfus özelliklerine uygun ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirmeye önem verilmesi gerektiğini belirtti ve ekledi: “Zamanı doğru ayarlayarak doğru pazarlama teknikleriyle risklere göre fiyatların belirlenmesi, etkin portföy yönetimi gibi hususlara dikkat edildiğinde sigorta sektörü git gide yükselecektir.”

 

Ürün Çeşitliliği Sağlanmalı

Ülken, 2013’ün Nisan ayında yürülüğe giren yeni kasko yasası ile birlikte sigorta ürün çeşitliliğinin arttığını, yeni ürünlerin her bütçeye hitap etmesi sebebiyle geniş kitlelere yayıldığının altını çizerek bu uygulama ile sigorta üretimin desteklendiğini vurguladı. Yeni kasko yasasıyla birlikte neler değiştiğiyle ilgili bilgiye “Yeni Kasko Yasası Sil Baştan!" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Trafik sigortasına da değinen Ülken, hasar süreçlerinde yapılan suistimallerin de önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu doğrultuda hasar süreçlerinin denetimini için çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Anadolu Sigorta ile ilgili diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Anadolu Sigorta'dan Yeni Bir Proje!

Anadolu Sigorta ile Seyahatlarinizde Güvencedesiniz!

Anadolu Sigorta’nın Prim Üretimi %23 Arttı

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Trabzonspor Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Anadolu Sigorta'dan Yeni Dar Kapsamlı Kasko: Pert Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Hakkında

Anadolu Sigorta, 1925’te Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türkiye İş Bankası’nın girişimiyle kurulmuş, uzun yıllardır müşterilerine en iyi ürünleri sunmaya çalışmıştır. Şirket ile ilgili daha detaylı bilgi için “Anadolu Sigorta Kasko Sigortası 2014 Tanıtım Reklam Filmi” sayfamızı ziyaret edin.

Anadolu Sigorta’dan fiyat teklifi almak için “Anadolu Sigorta Sigorta Sorgulama” sayfamıza ulaşmanız yeterli. En uygun kasko, trafik ve özel sağlık sigortasına Sigortam.net ile kolayca ulaşın.


Benzer İçerikler

Yol Yardım Hizmeti Nedir?

Sigorta şirketlerinin sunduğu yol yardım hizmetleriyle güvenli yolculuklara hazır olmak için Sigortam.net’ten kaskonuzu satın alın.

Devamını Oku

Sürücü Belgelerini Almayanlar Dikkat!

TUSEKON Genel Başkanı İsmail Yılmaz, sürücü belgesi sertifikası bulunan kişilerin belirlenen tarihte sürücü belgelerini almaları gerektiğini açıkladı.

Devamını Oku

En Çok Sevilen Araba Markaları Belli Oldu

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) düzenlediği ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2014 Gladyatörleri töreninde en çok satılan araba markalarını açıkladı.

Devamını Oku