444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Prim Üretimi %6.5 Arttı!

21 Temmuz 2014

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, 2014 yılı sigorta sektörünün ilk 6 ayını değerlendirdi.

2014’ün ilk çeyreğinde prim üretiminin 2013 yılına kıyasla %6.5 oranında yükseliş gösterdiğini söyleyen Ülken, bu rakamın 7 milyar 24 milyona ulaştığının altını çizdi. Bu yükselişe dayanarak sigortacılık sektörünün olumlu yönde ilerlediğini, bu nedenle sigorta şirketlerinin ürün çeşitliliğine önem vermeleri gerektiğini yani yeni ürün çalışmalarının yapılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye’de sigortacılık sektörünün daha da gelişmesi için hem kurumların hem de bireylerin birlikte yürümeleri gerektiğini ancak bu şekilde istenilen sonuca ulaşılabileceğinin altını çizdi.

İhtiyaçlara Göre Sigorta Üretilmeli

Türk vatandaşlarının nüfus özelliklerine uygun ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirmeye önem verilmesi gerektiğini belirtti ve ekledi: “Zamanı doğru ayarlayarak doğru pazarlama teknikleriyle risklere göre fiyatların belirlenmesi, etkin portföy yönetimi gibi hususlara dikkat edildiğinde sigorta sektörü git gide yükselecektir.”

 

Ürün Çeşitliliği Sağlanmalı

Ülken, 2013’ün Nisan ayında yürülüğe giren yeni kasko yasası ile birlikte sigorta ürün çeşitliliğinin arttığını, yeni ürünlerin her bütçeye hitap etmesi sebebiyle geniş kitlelere yayıldığının altını çizerek bu uygulama ile sigorta üretimin desteklendiğini vurguladı. Yeni kasko yasasıyla birlikte neler değiştiğiyle ilgili bilgiye “Yeni Kasko Yasası Sil Baştan!" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Trafik sigortasına da değinen Ülken, hasar süreçlerinde yapılan suistimallerin de önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu doğrultuda hasar süreçlerinin denetimini için çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Anadolu Sigorta ile ilgili diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Anadolu Sigorta'dan Yeni Bir Proje!

Anadolu Sigorta ile Seyahatlarinizde Güvencedesiniz!

Anadolu Sigorta’nın Prim Üretimi %23 Arttı

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Trabzonspor Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Anadolu Sigorta'dan Yeni Dar Kapsamlı Kasko: Pert Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Hakkında

Anadolu Sigorta, 1925’te Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türkiye İş Bankası’nın girişimiyle kurulmuş, uzun yıllardır müşterilerine en iyi ürünleri sunmaya çalışmıştır. Şirket ile ilgili daha detaylı bilgi için “Anadolu Sigorta Kasko Sigortası 2014 Tanıtım Reklam Filmi” sayfamızı ziyaret edin.

Anadolu Sigorta’dan fiyat teklifi almak için “Anadolu Sigorta Sigorta Sorgulama” sayfamıza ulaşmanız yeterli. En uygun kasko, trafik ve özel sağlık sigortasına Sigortam.net ile kolayca ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

11 Haziran 2010 Cuma
Anadolu Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

11 Haziran 2010 Cuma
Anadolu Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları listesinden, size en yakın özel hastane, anlaşmalı doktor veya hizmet almak istediğiniz diğer sigorta anlaşmalı sağlık kuruluşunu seçerek, gitmeden önce arayıp randevu alınız.

Anadolu Sigorta A.Ş.

16 Haziran 2010 Çarşamba

Sigortam.net, Anadolu Sigorta gibi 30'u aşkın sigorta şirketinden kasko, trafik, sağlık sigortası karşılaştırma ve satın alma hizmeti sunmaktadır.