Sigorta Primleri Nasıl Hesaplanır?

Sigorta maddi değeri olan varlıklarınızı koruyan ve size, sevdiklerinize gelen zararları da maddi olarak karşılayan bir güvencedir.

Hayatta her türlü sürprizle karşılaşılabilir. Bu karşılaşılan olaylar iyi olduğu gibi kötü de olabilir. Bu durumu herkes çeşitli isimlerle ifade eder. Kimisi şans, kimisi kadar, kimisi ihmallik der. İsmi ne olursa olsun, hangi sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın tüm olumsuz olaylara karşı önlem almak şart.

“Benim başıma gelmez” düşüncesiyle hareket etmek doğru değildir. Sigorta yaptırarak sağlığınızı, aracınızı, evinizi vs. tüm değerlilerinizi koruma altına alır, hem maddi hem de manevi yönden rahat edersiniz.

Sigorta yaptırdığınızda belli primler ödersiniz ama bu primlerden kaçmanın kurtuluş olduğunu düşünürsünüz ama hasar aldığınız bir durumda artık çok geçtir. Primler için ödeyeceğiniz maliyetin çok daha fazlasını zararlarınızı karşılamak için ödersiniz. Bu durumda maddi ve manevi açıdan yıpratıcı olacaktır.

Sigorta primleri sigorta branşına göre değişmektedir ve bazı kriterler dikkate alınarak belirlenmektedir. Örneğin kaskoda aracın bazı özellikleri baz alınırken, özel sağlık sigortasında sigortalının özellikleri göz önünde bulundurulur. Kasko ve özel sağlık sigortası için ortak olan bir nokta da teminatlardır. Ek teminatlardan gerçekten ihtiyacınız olanları seçmeniz poliçenizi uygun fiyata almanızı sağlar. Trafik sigortasında teminatlar ve limitler Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Primleri Hesaplanırken Branşlara Göre Dikkate Alınan Kriterler

Kasko Sigortası

 • Aracın yaşı
 • Aracın markası-modeli,
 • Aracın kullanım şekli,
 • Araçtaki ek aksesuarlar,
 • Hasar geçmişi,
 • Poliçe teminatları
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası

 • Aracın bağlı bulunduğu il,
 • Aracın markası-modeli,
 • Aracın üretim yılı,
 • Hasar durumu,
 • Poliçe yenileme zamanı
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sağlık Sigortası

 • Sigortalının geçmişte yaşadığı hastalıklar,
 • Mevcut sağlık durumu,
 • Ailesinde kalıtsal hastalıkların olup olmaması,
 • Yaşı,
 • Cinsiyeti,
 • Medeni durumu,
 • Poliçe teminatları

Kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası en uygun primlerle Sigortam.net’ten alınır. Sigortam.net’ten 3 dakikada sigorta sorgulama işlemini yapmanız yeterli. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin size uygun teklifleri sunulur. Size ise sadece bu tekliflerden ihtiyacınıza en uygun gördüğünüzü seçmek kalır. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.7/24 sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL