Sigortacılığın Gelişimi için Çalışmalar Yapılıyor

AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, Türk sigortasektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye ekonomisinin 2014 yılında iyi durumda olduğunu hatta git gide geliştiğini vurgulayan Sağıroğlu, faiz oranlarının da ideal seviyeye düştüğünün altını çizdi.

Ekonomide yaşanan bu gelişme sayesinde suistimal bürosunun kurulması gibi oto sigortası alanında yapılan başarılı proje çalışmalarına başlandığını söyledi. Türk ekonomisinin Avrupa’da en hızlı büyümeye sahip olduğunu söyleyen Sağıroğlu, 2002-2011 yılları arasında ortalama büyümenin %6 oranında olduğunu belirtti. Dış ticaret açığının %30 oranında düştüğünü söyleyen Sağıroğlu, ihracatta ise %10 civarında yükseliş olduğunu ekledi.

Sağıroğlu, Türkiye’nin Avrupa ve Amerika’ya göre genç ve eğitim düzeyi yüksek bir nüfusa sahip olduğunu belirtti ve ekledi: “Aslında sigorta bilincini yükseltmek hiç zor değil. Müşterilerin sigortanın faydalarını görmesi için sigorta şirketlerinin özveriyle çalışması, özellikle de hasar hizmetlerini çok iyi yerine getirmesi gerekiyor.”

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigortalıların Mutluluğu Amaçlanıyor

2014 yılında Türk ekonomisinin ve faiz oranlarının istenilen düzeye gelebileceğini, bu kapasitenin olduğunu vurgulayan Sağıroğlu, ekonominin böylesine gelişmesinin birçok yararlı çalışmaya yol açtığını belitti. Örneğin, “Oto Sigortaları Projesi” ile artık sadece ‘sertifikalı eş değer parça’ kullanılma zorunluluğu yetirilecek ve bu durum müşteriler için olumlu bir gelişme sağlayacaktır. Suistimal bürolarının kurulmasıyla da iyi ve kötü sürücü ayırt edilecek. Herhangi bir trafik kazasında mağdur olan tarafı maddi açıdan zarara uğratmayı amaçlayan hasar aracılarının faaliyetleri engellenecek. Trafik sigortasında madur olan taraf hasar tazminini suçlu olan tarafın sigorta şirketinden değil kendi şirketinden talep edecek.

AIG Sigorta Hakkında

AİG Sigorta 1976 yılından itibaren Türkiye’de hizmet vermeye başlamış 100’e yakın ülkede de hizmet veren bir sigorta şirketidir. Şirket, 500’e yakın ürün çeşitliliği ile müşterilerine en iyi hizmeti verme amacıyla varlığını sürdürüyor. AİG Sigorta ile ilgili detaylı bilgiye “AİG Sigorta” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

AİG Sigorta gibi Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin en uygun sigorta tekliflerini kolayca görmek için sigorta sorgulama yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL