Sigorta Sorgulama için T.C Numarası Neden Gerekli | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Sorgulama için T.C Numarası Neden Gerekli?

Online sigorta işlemleri dahil pek çok işlem T.C numarası kullanılıyor, ne yazık ki bu durumu bazı kişiler suistimal etse de işlemlerin gerçekleşmesi için zorunlu bir durum. Çünkü T.C numarası resmi işlemler için gereklidir. 

Sınav sonucunuzu öğrenmek istediğinizde, yeni bir ev almak istediğinizde kira kontrarlarında, bankacılık işlemlerinde neredeyse günlük hayatta yapmamız gereken işlemlerde sık sık kullanıyor.

Bu işlemlerin başında ise Banka ve Sigorta Şirketleri ile yapılması gereken işlemler geliyor. Sigorta şirketleri, sigorta tekliflerini kişiye özel hazırlar. T.C numaranız olmadan ise teklif vermez. Size herhangi bir şirketten T.C numaranız olmadan, teklif veren kişilere aldanmayın, bu teklifleri satın aldığınızda sigorta şirket ile sorun yaşarsınız. 

Sigorta sahibi olmak isteyen sürücüler önce müşteri kaydı yaptırıyor. Sigorta şirketleri müşteri ile bilgileri sistemlerine kaydediyor; sigorta şirketleri teklif ve poliçe işlemlerini sisteme girilmiş olan bu bilgileri kullanarak gerçekleştiriyor.

Her bir sürücünün sigorta sorgulama yapabilmesi için gereken, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara verilen T.C kimlik no müşterisi bu bilgilerin başında yer alıyor. 

Devlet kurumlarıyla beraber özel kuruluşlarla ilgili pekçok işlemde de T.C. kimlik no kullanmak gereklidir. 

                                          

İşlem yaparken zaman kazandıran, sigorta şirketi ile sigorta sahibi olmak isteyen kişiyi yakınlaştıran T.C numarası ile Sigortam.net’tte işlem yapılmasının sebebi ise;

 • T.C kimlik numarası bilgisi ile size özel sigorta teklifi hazırlayabilmeyi kolaylaştırabilmek, bir bakıma doğru teklifin doğru kişilere ulaşması için gerekli bir bilgidir,
   
 • Bunun yanında poliçe yenileme aşamasında, sigorta ortak veri tabanı olan Tramer’den sorgulama için de T.C kimlik numaranız ve plaka bilginiz gerekmektedir.
   
 • Sigorta teklifleri ancak, T.C kimlik numaranız ve plaka bilginiz ile yapılmakta, hasarsızlık indiriminiz olup olmadığı, kasko ya da trafik sigortası poliçenizin süresinin ne zaman bittiği, biteceği gibi önemli detaylara bu bilgiler ışığında ulaşılabilmektedir. 
   
 • Mevcut bir kasko poliçesi sahibiyseniz ve poliçenizin bitişine sadece 1 ay varsa; kimlik bilgileriniz ile yine fiyat teklifinde bulunulmakta, marka ve model bilgileri ile yeni teklifler tarafınıza sunulmaktadır. 
   
 • Alacağınız araç sıfır veya ikinci el ise her ikisi içinde fark etmez, yine T.C numarası bilginiz ile size özel teklif oluşturulabilir. Aracınız ile ile ilgili bilgiler, daha önce yürürlükte olan bir poliçeniz olmadığından dolayı otomatik olarak gelmez. Bu sebeple T.C numaranız başta olmak üzere tüm bilgilerinizi doğru vermeniz gerekir. 

Kolay sigorta olanaklarını daha da kolaylaştıran Sigortam.net’tte de müşteriler T.C kimlik numaraları ile en iyi sigorta şirketlerine ulaşır, en uygun sigorta fiyatlarıyla sigortalanma avantajını yakalar.

Siz de dilerseniz Sigortam.net’in online işlemlerinden yararlanın dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.


Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Almanın Avantajları Nelerdir?

Hızla gelişen teknoloji ile internet üzerinden alışveriş ve online sigorta kavramı günlük hayatımızda daha fazla yer almaya başladı. 

Devamını Oku

Eylül 2012 Kasko Değer Listesi

Eylül 2012 kasko değer listesi yayınlandı. Eylül ayında kasko değer listesine giren yeni araçları görebilir, aracınızın kasko değerini bu sayfada hesaplayabilirsiniz.

Devamını Oku

Dizel Araçlar için Ekonomik Sürüş Önerileri

Normal araçlara oranla daha yüksek fiyattan satılan dizel araçlarla ekonomik sürüş için sizlere oldukça pratik önerilerimiz var.

Devamını Oku