Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

Akşam Gazetesi
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, ‘5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil’ diye konuştu.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) Başkanı Hulusi Taşkıran, tüketicilerin özellikle ferdi sigortalarda şirketlerden beklentisinin ucuz fiyat‘ olduğunu ifade etti. Bu gerçeği hem sigorta şirketlerinin hem de acentelerin kabul etmesi gerektiğini kaydeden Taşkıran, ‘Rekabette hizmet kalitesi veya hizmet hızı gibi söylemleri özellikle ferdi sigortalarda fazla anlamlı bulmuyorum. Tüketici haklarının bu kadar geliştiği, müşterinin bu kadar değerlendiği bir dünyada bunlar zaten olmazsa olmaz. Dolayısıyla, hem şirketlerin hem de acentelerin tüketicinin kararının merkezinde ‘fiyat’ olacağı gerçeğini kabul etmesi lazım. Zaten kendimize samimi olursak, günlük hayatımızın da bu gerçeğin üzerine kurulu olduğunu görürüz. Aksi takdirde rakiplerimizin fiyatları bizi bu denli ilgilendirmezdi’ dedi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

‘Rekabet saygıyla karşılanmalı’

Sigorta sektöründe yer alan oyuncuların fiyat rekabetini saygıyla karşılaması ve bundan şikayetçi olmaması gerektiğini belirten Hulusi Taşkıran, ‘Rekabetin herkesçe saygıyla kabullenilmesinin bir diğer önemli yararı da, sektörün gerektiği zaman bir araya gelip sektör dışı dünyaya beraber açılımını sağlaması olacaktır. Bugüne kadar bu konsensüs yaratılamadığı için, ortak hareket etmek pek mümkün olmadı’ dedi. Taşkıran, şirketlerin ve onların uzantısı ve kan damarları acentelerin rekabetten şikayet etmek yerine, rekabeti arttırmanın yollarını araması gerektiğini sözlerine ekledi.

İnternet sigortacılığının gelişimiyle ilgili fikrini de paylaşan Taşkıran, ‘İnternet sigortacılığının gelişmesi için fazla zaman kalmadığına inananlardanım. 5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, bu farkın 20 liraya çıkması halinde birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla almasını çok uzak bir ihtimal olarak görmemek lazım’ dedi.

Benzer İçerikler