Sigorta Türleri Nelerdir?

Sigorta, maddi bir güvencedir. Size, sevdiklerinize, aracınıza, evinize vs. hayattaki en değerlilerinize gelebilecek riskleri maddi olarak teminat altına alır. Böylece sigorta yaptırdığınızda manevi anlamda da kendinizi güvende hissedersiniz.

Her sigortanın kapsadığı riskler farklıdır. Sigorta türleri genel itibariyle 2’ye ayrılır. Bunlardan biri hayat sigortaları diğeri de hayat dışı sigortalardır. Bu sigortaların neler olduğuna aşağıdan ulaşabilir, detaylı bilgi için "Sigorta Çeşitleri" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hayat Sigortaları Nelerdir?

Hayat sigortaları belli bir birikim gerektirir ve bu birikimlerle kişilerin yaşam kalitesini artırmak amaçlanır. Bu kategoride yer alan sigortalar şu şekildedir: Özel sağlık sigortası, ölüm hali sigortası, grup hayat sigortası, maluliyet sigortası, ferdi kaza sigortası ve özel durum sigortasıdır.

Hayat Dışı Sigortalar Nelerdir?

Hayat dışı sigortalar maddi hasarları tazminat altına alır. Bu sigortalar; Araç sigortası (kasko, trafik sigortası) yangın sigortası, kaza sigortaları, nakliye sigortaları, tarımsal sigortalar ve makine sigortalarıdır.

Sigortam.net’ten online olarak alabileceğiniz sigortalar kasko sigortası, trafik sigortası ve özel sağlık sigortasıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortası

Kasko sigortası aracınızın karşılaşma riski en fazla olan çarpma, çarpışma, çalınma ve yanma gibi durumlara karşı korur. Ayrıca ek primlerle daha fazla teminat alma şansı da sağlar. Böylece satın aldığınız teminatlara ve limitlere bağlı olarak aracınıza gelen zararların hepsini ya da büyük bir kısmının sigorta tarafından ödenmesini sağlarsınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası

Trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan tüm araçların yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Bu sigortanın yaptırılmaması ceza almanız, aracınızın trafikten men edilmesi gibi maddi ve manevi zor bir süreç geçirmenize neden olur. Zorunlu trafik sigortası hasar durumunda karşı tarafta ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarları güvence altına alan bir sigorta olduğundan bu özelliğiyle de araç sahibinin bütçesini korumaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, kaza sonucunda meydana gelen sağlık sorunlarının masraflarını teminatlar dahilinde karşılarken, poliçenizi satın aldıktan sonra karşılaştığınız sağlık risklerine karşı da güvence sağlar.

Online sigorta satın almak için tek yapmanız gereken sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirmenizdir.

Başvuru formlarını doldurarak sigorta uzmanlarımızın size ulaşarak teklif verdikleri branşlar ise; bireysel emeklilik (BES), konut sigortası, deprem sigortası (DASK), yıllık hayat sigortası ve seyahat sigortasıdır.

444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 istediğiniz branştaki sigortayı en uygun fiyatlarla satın almanın keyfini yaşayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL