Sigorta Yaptırmak İsteyenler 5 Noktaya Dikkat Etmeli!

Yarının ne olacağını hiç kimse bilemez değil mi?

Sigortayaptırma karşınıza çıkabilecek riskleri güvence altına almak için başvurulan maddi bir yoldur. Aman nasıl olsa benim başıma gelmez demeyin.

Riskin gerçekleşmesi durumunda ödeyeceğiniz miktar, sigorta yaptırmak için ödediğiniz ücretten çok daha fazladır, manevi bedeli de cabası…

Sigorta yaptırarak, sağlığınızı, aracınızı, evinizi vs. güvence altına alabilirsiniz. Sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek poliçenizi imzalarsanız, sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:
 

 • Sigorta poliçenizi düzenletirken doğru ve tam bilgi verin. Böylece poliçe teminatları ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde belirlenir.
   
 • Sigorta poliçenizi mutlaka okuyun. Sigorta poliçesi, hak ve yükümlülüklerinizi içerir. Bu bilgileri öğrenmeden hiçbir sorumluluk altına girmeyiniz.
   
 • Sigorta genel şartları ve teminatlarını inceleyin. Sigorta genel şartlarında temin edilen ve teminat dışı durumlar belirtilir. Bu önemli konunun incelenmemesi teminat dışında kalan bir durumla karşılaştığınızda sorun yaşamanıza neden olur.
   
 • Sigorta özel şartları da bir başka incelenmesi gereken konudur. Teminat dışı kalan ve karşılaşabileceğinizi düşündüğünüz bir riski ek primlerle teminatlarınıza dahil ettirebilirsiniz.
   
 • Prim miktarı ve ödeme şeklinin bilinmesi ve ödemelerin düzenli olarak yapılması, sigortanın devamlılığı için en önemli konulardan biridir. Ödemelerin gecikmesi sigorta poliçesinin, sigorta şirketi tarafından iptal edilmesine ve sigortanız olduğunu düşünürken, güvencesiz kalmanıza neden olur. Sigortam.net’ten poliçe alırken Müşteri Temsilciniz size prim ve ödeme şekilleri hakkında detaylı bilgi verir. Tahsilat birimi ise yıl boyunca sizin adınıza ödemeleri takip ederek, gerektiğinde sms veya e-posta yolu ile sizi bilgilendirir.

Sigorta hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?” ve “Sigortanın Önemi” yazılarımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak 20’den fazla sigorta şirketinin sigorta tekliflerini görebilir, kolayca karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun sigortayı hemen satın alabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL