Sigortacılar Kasko Fiyatları için Uyarıda Bulundu

Son dönemde yaşanan döviz kurundaki dalgalanma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eureko Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Süha Çele ve Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, kurdaki artışın ilerleyen günlerde kaskosigortasına %30’lara varan zamlarla yansıyabileceğini vurguladılar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kaskodaki Artış %30’ları Bulabilir

Döviz kurunda gerçekleşen artışın araç sigortalarını da olumsuz yönde etkilediğini belirten Cenk Tabakoğlu, özellikle yedek parça fiyatlarındaki maliyetlerin artmasının sigortacılara ek yük olarak yansıdığını söyledi. Kurdaki bu artış nedeniyle özellikle kasko sigortalarında ciddi artışların meydana gelebileceğini ifade eden Tabakoğlu, şimdiden %5’lik fiyat artışının yaşandığını, ilerleyen günlerde ise bu artışın %15 – %30’lara tırmanabileceğini belirtti.

Trafik Sigortasın Primlerindeki Düşüş Yavaşlayabilir

Vatandaşların trafik sigortası ve kasko sigortasındaki prim artışları nedeniyle her iki sigortayı birden yaptıramadığını belirten Tabakoğlu, bu nedenle şirketlerin fiyat geçişi yapamadıklarını ifade ederek, mevcut durumda kasko sigortasında minimum %15 civarında artış beklendiğini, trafik sigortasında ise bir artışın yaşanmayabileceğini ancak primlerdeki düşüşün yavaşlayabileceği konusunda araç sahiplerini uyardı.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eureko Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Süha Çele de kurdaki son hareketlerin ardından sigorta fiyatlarında %30 civarında artış yaşanabileceğini vurgulayarak, bu artışın kalıcı olmasının sigorta sektörüne maliyetinin 2 milyar TL’yi bulabileceğini söyledi. TSB(Türkiye Sigorta Ve Reasürans Şirketleri Birliği)’nin verilerine göre yapılan hesaplamaya göre ise sigorta şirketlerinin 2016 yılında ödedikleri trafik ve kasko sigortası maliyetleri kur hareketlerinin ardından 1.2 Milyar TL artış gösterdi.

Sigorta Şirketlerinin Tekliflerine Beklemeden Ulaşın

Artması beklenen kasko primleri sonrasında bütçesine ek yüklerin gelmesini istemeyen araç sahipleri için farklı şirketlerin tekliflerini karşılaştırarak kasko teklifi almak kritik bir hale ulaşım durumda. Siz de en avantajlı kasko sigortasınaa, en iyi şirketlerin tekliflerini karşılaştırarak, en uygun fiyata ulaşmak istiyorsanız online olarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızdan teklif alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL