444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortacılık Haftası Sigorta Bilincine Katkı Sağlıyor

07 Mayıs 2014

Ülkemizde ne yazık ki sigorta sektörü hızla büyüme trendine sahip olsa da sigortalı kişi oranları hala istenilen ve yeterli düzeyde değil. Bu durumun en önemli etkeni ise; sigorta bilincinin yeterince aşılanamamış ve gelişmemiş olması.

Toplumda sigorta bilincine katkı sağlanması ve bu bilinci arttırmaya yönelik olarak Hazine Müsteşarlığı  2009-2013 yılları Stratejik plan kapsamında mayıs ayının son haftasını ‘’Sigortacılık Haftası’’olarak ilan etti.

Sigorta genel ve özel şartları gibi konularda bilinçlendirme ve tanıtım stratejisi planınca sigorta ve sigortacılığın tanıtımına ilişkin yer alan ‘’Sigortacılık Haftası’’ ile; sigorta şirketleri, sigorta acenteleri ve çeşitli derneklerinin düzenlemelerine önem gösterecekleri ve oldukça yararlı bir ‘’Sigorta Haftası’’geçirileceği tahmin ediliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Günümüz ekonomisi ve sosyal hayatında önemli bir yer içeren sigortacılık sektörüne gereken önemin verilmesi; ülkemiz sigortacılığının geliştirilmesi, sigortacı ve sigortalı arasındaki bağın güçlenmesi ve güvene dayalı sigortacılığın gelişmesi için gereklidir.

Yasal düzenlemelerle, yeni bir kimlik kazandırılmak istenen sigorta sektörüne armağan edilen ‘’Sigorta Haftası’’ sigortacılığa gereken önemin verilmesinin gerekliliğinin neticesidir.

Tüketicilerde sigorta bilincinin arttırılması için, tabi ki sigorta haftası tek başına yeterli değil; ancak ''Sigorta Haftası'' sigorta konusunun gündeme gelmesi için önemli bir adım.

Bu konuda önemli bir adım da Milli Eğitim Bakanlığı’na düşüyor, çünkü; sigorta bilincinin tabana yayılması için sigorta bilinci küçükken geliştirilmesi gerekiyor. En azından her yıl yapılan ‘’Sigorta Haftası’’nda bu konuda dersler verilerek sigorta bilincine katkı sağlanabilir.

Sizler de sigorta bilincinin farkına vararak; araç sigortası ile mal varlığınızı, özel sağlık sigortası ile sizi ve sevdiklerinizi koruyacak sigortaları yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sigortam.net ile 2014 kasko değer listesi bilgilerine ulaşabilir, sigorta sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta sorgulama yapabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Sigortam.net Müşterilerine Daha Çok Kazandıracak

13 Ağustos 2010 Cuma
Sigortam.net web sitesi kullanıcılarının katılabildiği bir kampanya ile müşterilerine daha çok kazandırmayı hedefliyor.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, Tüketicileri Hangi Konuda Uyardı?

19 Ağustos 2010 Perşembe
Tüketiciler sigorta yaptırırken sadece poliçe primlerine bakmamalı, poliçede verilen teminatların limit ve kapsamların ihtiyacı karşılaması daha önemli.