Sigortada İlk Tercih Kasko ve Trafik - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Türkiye'de, sigorta pazarının yüzde 60'ını araçların kasko ve trafik poliçeleri oluşturuyor. Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının çok düşük olduğu, mevcut sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi. 
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 
Aksigorta Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zerrin Ekşioğlu, Türkiye'de sigorta sektörünün öneminin tam olarak bilinmediğini söyledi. Trafik ve kasko sigortalarının, şu anda Türkiye pazarının yüzde 60'a yakınını oluşturduğuna dikkati çeken Ekşioğlu, ''Bu oran, Türk insanı için en değerli eşyasının arabası olduğunu gösteriyor. Özellikle bunu Türk erkekleri için söyleyebiliriz. Çünkü sigorta yaptıranların yüzde 80-85'inin erkekler oluşturuyor'' diye konuştu. 
 

İkinci Sırada Sağlık

Ekşioğlu, pazarda sağlık sigortalarının da hacim olarak büyük bir yer kapladığını dile getirerek, Türkiye'de yaklaşık 2 milyon sağlık sigortası olan insan bulunduğunu, bunların da yüzde 80'ini kurumların yaptığı kurumsal sağlık sigortalarının oluşturduğunu vurguladı. Rakamların, Türkiye'de ev, ferdi kaza ya da aile sigortaları gibi ürünlerin önemsenmediğini gösterdiğini ifade etti.

Benzer İçerikler

Otomotiv İhracatı 12 Milyar Dolara Yaklaştı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’den edinilen bilgiye göre, otomotiv ihracatı 2014’ün ilk 6 ayında %11 arttı ve 12 milyar dolara civarına yaklaştı.

Devamını Oku

Groupama Sigorta’dan Yol Yardım Hizmeti

Groupama Sigorta Genel Müdürü Ramazan Ülger, Groupama Sigorta’nın yol yardım hizmeti “Groupama Mobil Yardım”ı anlattı. İşte Ülger'in o açıklamaları.

Devamını Oku

Oto Sigortalarında Yeni Dönem Başlıyor!

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger, oto sigortaları konusunda yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili önemli bilgiler verdi.

Devamını Oku