444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010

Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Türkiye'de, sigorta pazarının yüzde 60'ını araçların kasko ve trafik poliçeleri oluşturuyor. Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının çok düşük olduğu, mevcut sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi. 
 
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
 
Aksigorta Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zerrin Ekşioğlu, Türkiye'de sigorta sektörünün öneminin tam olarak bilinmediğini söyledi. Trafik ve kasko sigortalarının, şu anda Türkiye pazarının yüzde 60'a yakınını oluşturduğuna dikkati çeken Ekşioğlu, ''Bu oran, Türk insanı için en değerli eşyasının arabası olduğunu gösteriyor. Özellikle bunu Türk erkekleri için söyleyebiliriz. Çünkü sigorta yaptıranların yüzde 80-85'inin erkekler oluşturuyor'' diye konuştu. 
 

İkinci Sırada Sağlık

Ekşioğlu, pazarda sağlık sigortalarının da hacim olarak büyük bir yer kapladığını dile getirerek, Türkiye'de yaklaşık 2 milyon sağlık sigortası olan insan bulunduğunu, bunların da yüzde 80'ini kurumların yaptığı kurumsal sağlık sigortalarının oluşturduğunu vurguladı. Rakamların, Türkiye'de ev, ferdi kaza ya da aile sigortaları gibi ürünlerin önemsenmediğini gösterdiğini ifade etti.

Okumaya Devam Edin

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.

Acenteler, Otomobil Bayileri ve Bankalardan Şikâyetçi

14 Mayıs 2010 Cuma
Bankalar ve otomobil bayileri tarafından verilen hizmet kalitesi, sigorta acenteleri tarafından verilen hizmet kalitesi ile eşit değildir. Sigorta acentelerinin 7/24 hizmet vermesi, bu noktada önemli bir etken.