Sigortalı Vefatında Sigorta Poliçesinin Durumu

Kasko alırken kişilerin amacı kendi araçlarının uğrayabileceği zararları güvenceye almaktadır. Kişiler kasko sigortası ile sadece araçlarını kazaya karşı güvenceye almaz. Başta hırsızlık olmaz üzere, yangın, deprem gibi kontrol dışında gerçekleşebilecek riskleri de güvenceye alır.

Bu riskleri ve daha fazla ihtimali kontrole almak isteyen sürücüler ek teminatları da güvence kapsamına dahil ettirebilir. 

Kişiler elbette kasko alırken olası risklere karşı sigortalanmak istiyorlar ve bunun sürekliliğini düşünerek alıyorlar. Ancak kimi zaman beklenmedik durumlar yaşanabiliyor. Beklenmedik durumlardan kastımız; ‘’Aracın El Değiştirmesi’’ halinde kasko poliçesinin ne olacağı ve kasko sahibinin vefatı durumunda kaskonun ne olacağı gibi hayatın akışına bağlı haller.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracın el değiştirmesi durumunda bilinmesi gereken en önemli nokta; kasko poliçesinin süresi boyunca aracın el değiştirmesiyle birlikte poliçenin otomatik olarak geçerliliğini yitireceği. Aracın el değiştirdiği  tarih ile bitmesi gereken tarih arasında az ya da çok gün farkı olacaktır, bu kesinlikle kasko ödemenizin boşa gittiği manasına gelmez

Kasko poliçesi, sigorta şirketleri ile sigortalı arasında düzenlenen bir sözleşme niteliğindedir. Kasko poliçesinin fesih tarihi ile normalde bitmesi gereken tarih arasında ne kadar zaman farkı varsa matematiksel hesaplamalarla prim hesabı yapılarak, kasko sigortasını yaptırmış olan kişiye iadesi gerçekleştirilir.

Kasko sigortası sahibinin vefatı halinde ise tüm kasko hakları ve menfaatler sigortalanın kanuni varislerine geçecektir. Kasko sigortasının devri için gerekli olan veraset ilamının ibrazıdır.

Sigortam.net üzerinden en uygun araç kasko fiyatlarına ulaşın. Hemen kasko hesaplama yaparak online teklif alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşabilir, sigorta uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL