Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Kolaylığı

Sigorta yaptıracakların ya da yaptıranlar karşısına sıklıkla çıkan bir sigorta terimidir sigorta poliçesi.

Aracını kasko ve trafik sigortası ile korumak isteyen sürücülerin karşısına çıkan sigorta poliçesi kavramı en basit tanımıyla; sigorta ettirilmek istenen mal veya cana ait bilgileri, sigortanın başlangıç tarihlerini, sigorta kapsamında yer alan-alacak teminatları ve bu teminatların tutarını içeren, sigorta sahibi ve sigorta şirketi arasındaki sözleşmeye ait yazılı bir belgedir.

Sözleşme niteliğinde olan poliçe belgesinin içeriğinde yer alması gereken bilgilerden daha detaylı bir şekilde bahsedersek;

Sigorta poliçesi aşağıdaki yer alan bilgiler dahilinde imzalanır, sigorta sahibine ‘’Genel Şartlar’’ ve belirtilen ‘’Özel Şartlar’’ ile beraber verilir. Bu bilgilerin içerdikleriyle ilgili merak ettiklerinizi, mutlaka sormayı unutmayın!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

 • Sigorta sahibi ve Sigorta şirketinin ismi ve adresi,
   
 • Sigortalanacak olan varlığın konusu,
   
 • Sigorta kapsamında verilen teminatlar,
   
 • Sigortanın geçerli olacağı süre (başlangıç ve bitiş tarihi),
   
 • Sigortanın ödeme şartları,
   
 • Tanzim tarihi (poliçe düzenlenme tarihi) gibi maddelerdir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta Poliçesinin Geçerlilik Süresi 

Prim ve teminatlar baz alınarak hazırlanan sigorta poliçesi, yıllık olarak düzenlenmektedir. Dolayısı ile sigorta sahibi;sigorta güvencesinin devam etmesi için her yıl yeniden poliçe almalıdır. 

Bir sigorta poliçesinin süresinin bitmesi sonunda, aynı sigorta şirketinden bir kere daha poliçe almaya tecritname, yani poliçe yenileme denir..  Ancak sigorta sahibi yeni bir poliçe için seçim yaparken özgürdür. yani ikinci yıl aynı sigorta şirketi ile sigortalanmak zorunda değildir. 

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta türü olduğu için, poliçe yenilemesi daha hassas bir konudur. Poliçe yenilemesinde geç kalınması halinde canınızı sıkacak durumlarla karşılaşabilir, trafik sigortası gecikme yaptırımlarımlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. En az % 5 oranında daha fazla ücret ödemek zorunda kalır, geciktirdiğiniz gün arttıkça  ceza oranınızda artar.

Kasko poliçenizi yenilememeniz durumunda ise poliçeniz geçerliliğini yitireceği için; sigortanız olmadığı her an risk altındasınızdır. Yani bir hasar yaşamanız durumunda poliçe bitiminizin ertesi günü dahi olsa yenileme yapmamış olduğunuz için hasarınızı cebinizden karşılamanız gerekir.

Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Hizmeti

Sigorta poliçeleri yıllık ürünler olduğu için, poliçe sahiplerinin en sık sorun yaşamasına neden olan konulardan birisi, poliçe yenileme tarihinin unutulmasıdır. 

Bu tür bir durumla karşı karşıya kalıp, zor durumda kalmamak için Sigortam.net’in “Vademi Hatırlat” hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

Vade hatırlatma, Sigortam.net’in poliçe veya teklif almış bütün müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Ancak, bütün sürücülerin trafikte güvende olması için, poliçesini Sigortam.net dışında bir yerden almış kişiler için de bu hizmeti veriyoruz.

Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Hizmeti Almanız için Gerekenler
 

•    Sadece tek tıkla vade hatırlatma formuna ulaşın, bilgilerinizi eksiksiz doldurun,

•    Veya 444 24 00’ı arayarak, vade hatırlatma kaydı yaptırmak istediğinizi iletin. 
 
•    Kasko, trafik ya da özel sağlık sigortası vadeniz dolmadan önce sizi e-posta, SMS veya arayarak poliçenizin yenileme zamanının yaklaştığını hatırlatalım,
 
•    Dilerseniz en iyi sigorta şirketlerinin, en uygun fiyat tekliflerini size sunalım,
 
•    Poliçe yenilemenizi 3 dakikada tamamlayalım.

Unutmayın Sigortam.net’e bakmadan sigorta alınmaz!

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Kasko – Kasko
 
Anadolu Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
 
1 Nisan...2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız...için aşağıdakileri mutlaka okuyun.
 

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan...Teminat ve Uygulamalar

 

A)Araç Bedeli

 
Rayiç değer belirleme...yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.
 

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

 
Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta...uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.
 

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

 
Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın...değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri...zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.
 

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu...Üründe Olmayan Teminatlar

 
Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
 
-Yurtdışı (Seçimli)
 
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)
 

3- Ek Teminatlar

 
Yeni Kasko Sistemi’nde Ek...Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar:
 
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
 
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
 
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu...çalınma,
 
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
 
*Kemirgen ve...diğer hayvanların aracın motor, elektrik ve mekanik aksamına, sıkışma, kemirme vb. yollarla vereceği zararlar teminat...kapsamındadır. Evcil hayvanların araç içerisine vereceği zararlar ile kuşların doğrudan veya dolaylı olarak...araç boya ve kaportasına vereceği zararlar teminat kapsamı...dışındadır.
 

4-Ürüne Özel Uygulamalar

 

A) Yedek...Parça Uygulaması 

 
Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı...tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri...taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.
 

B) Cam Hasar Uygulaması 

 
Anlaşmalı cam...servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam değişimlerinde %25 muafiyet...uygulanır.
 

C) Servis Uygulaması 

 
Onarım sigortacının...anlaşmalı olduğu servisteveyasigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir....Anlaşmasız servislerde
 
Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar...ödenmez.
 

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması 

 
Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet...sitelerinden en az 3 adet fiyatın ortalaması... alınır.
 
 
 
 
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik...yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları...mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta...danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL