Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Kolaylığı

Sigorta yaptıracakların ya da yaptıranlar karşısına sıklıkla çıkan bir sigorta terimidir sigorta poliçesi.

Aracını kasko ve trafik sigortası ile korumak isteyen sürücülerin karşısına çıkan sigorta poliçesi kavramı en basit tanımıyla; sigorta ettirilmek istenen mal veya cana ait bilgileri, sigortanın başlangıç tarihlerini, sigorta kapsamında yer alan-alacak teminatları ve bu teminatların tutarını içeren, sigorta sahibi ve sigorta şirketi arasındaki sözleşmeye ait yazılı bir belgedir.

Sözleşme niteliğinde olan poliçe belgesinin içeriğinde yer alması gereken bilgilerden daha detaylı bir şekilde bahsedersek;

Sigorta poliçesi aşağıdaki yer alan bilgiler dahilinde imzalanır, sigorta sahibine ‘’Genel Şartlar’’ ve belirtilen ‘’Özel Şartlar’’ ile beraber verilir. Bu bilgilerin içerdikleriyle ilgili merak ettiklerinizi, mutlaka sormayı unutmayın!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 • Sigorta sahibi ve Sigorta şirketinin ismi ve adresi,
   
 • Sigortalanacak olan varlığın konusu,
   
 • Sigorta kapsamında verilen teminatlar,
   
 • Sigortanın geçerli olacağı süre (başlangıç ve bitiş tarihi),
   
 • Sigortanın ödeme şartları,
   
 • Tanzim tarihi (poliçe düzenlenme tarihi) gibi maddelerdir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta Poliçesinin Geçerlilik Süresi 

Prim ve teminatlar baz alınarak hazırlanan sigorta poliçesi, yıllık olarak düzenlenmektedir. Dolayısı ile sigorta sahibi;sigorta güvencesinin devam etmesi için her yıl yeniden poliçe almalıdır. 

Bir sigorta poliçesinin süresinin bitmesi sonunda, aynı sigorta şirketinden bir kere daha poliçe almaya tecritname, yani poliçe yenileme denir..  Ancak sigorta sahibi yeni bir poliçe için seçim yaparken özgürdür. yani ikinci yıl aynı sigorta şirketi ile sigortalanmak zorunda değildir. 

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta türü olduğu için, poliçe yenilemesi daha hassas bir konudur. Poliçe yenilemesinde geç kalınması halinde canınızı sıkacak durumlarla karşılaşabilir, trafik sigortası gecikme yaptırımlarımlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. En az % 5 oranında daha fazla ücret ödemek zorunda kalır, geciktirdiğiniz gün arttıkça  ceza oranınızda artar.

Kasko poliçenizi yenilememeniz durumunda ise poliçeniz geçerliliğini yitireceği için; sigortanız olmadığı her an risk altındasınızdır. Yani bir hasar yaşamanız durumunda poliçe bitiminizin ertesi günü dahi olsa yenileme yapmamış olduğunuz için hasarınızı cebinizden karşılamanız gerekir.

Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Hizmeti

Sigorta poliçeleri yıllık ürünler olduğu için, poliçe sahiplerinin en sık sorun yaşamasına neden olan konulardan birisi, poliçe yenileme tarihinin unutulmasıdır. 

Bu tür bir durumla karşı karşıya kalıp, zor durumda kalmamak için Sigortam.net’in “Vademi Hatırlat” hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

Vade hatırlatma, Sigortam.net’in poliçe veya teklif almış bütün müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Ancak, bütün sürücülerin trafikte güvende olması için, poliçesini Sigortam.net dışında bir yerden almış kişiler için de bu hizmeti veriyoruz.

Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Hizmeti Almanız için Gerekenler
 

•    Sadece tek tıkla vade hatırlatma formuna ulaşın, bilgilerinizi eksiksiz doldurun,

•    Veya 444 24 00’ı arayarak, vade hatırlatma kaydı yaptırmak istediğinizi iletin. 
 
•    Kasko, trafik ya da özel sağlık sigortası vadeniz dolmadan önce sizi e-posta, SMS veya arayarak poliçenizin yenileme zamanının yaklaştığını hatırlatalım,
 
•    Dilerseniz en iyi sigorta şirketlerinin, en uygun fiyat tekliflerini size sunalım,
 
•    Poliçe yenilemenizi 3 dakikada tamamlayalım.

Unutmayın Sigortam.net’e bakmadan sigorta alınmaz!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL