Sigortanın Ekonomik Yararları

Sigorta denildiğinde, sigorta kapsamında karşılanacak riskler ve sadece riskleri güvence altına alan, risklerin gerçekleşmesi halinde ortaya çıkan bir sistem düşünülür. Ancak sigorta sistemi, ekonomik anlamda da bir takım getiriler sağlar.

Sigorta sektörü herşeyden önce ciddi bir tasarruf kaynağıdır ve ekonomik kalkınmada tasarrufların önemi büyüktür.

Sigorta, gerçekleşebilecek risklere güvence sağlayan ve hasar oluşturuluduğunda zararı ödeyen bir sistem olmasının beraberinde, sigorta primlerinin yatırımlara yönlendirildiği ve ekonomik kaynak yaratan bir sistemdir.

Sigorta çeşitlerinden elde edilen primler uzun vadeli fon oluşturduğundan bu fonlar sanayi yatırımlarına dönüşme gücünü elinde bulundurur. Kalkınmakta olan ülkelerde sigorta tasarruf için önemli bir kaynaktır ve teşvik edilmektedir. Ülkemizde de hayat sigortası ve BES gibi sigorta çeşitleri bu sebeple teşvik edilmektedir. Bu çeşitleri ve kapsamlarını incelemek için ”Sigorta Çeşitleri” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta sektörünün ülkemiz açısından bir diğer önemi de istihdam yaratılmasına olanak vermesidir. Sistem büyüdükçe ve genişledikçe hem hizmet veren sigorta şirketlerinin sayıları artmaktadır hem de sigorta sektöründe uzmanlaşma oranları artış göstermektedir.

Sigorta primlerinin oranı, sigorta faaliyetlerinin ekonomideki yeri üzerine bir öngörü sağlar ve kişi başına düşen ortalama prim miktarı sigortacılık hizmetlerinin yaygınlığını yani insanların sigorta hizmetlerine bakış açısını ve sigorta bilincini gösterir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta sektörünün sosyal yaşamı desteklemesinde ve ekonomiyi geliştirmesinde insanların daha bilinçli olması kritik öneme sahiptir. İnsanlar için; hastalanma, yaralanma, işsiz kalma gibi riskler söz konusuyken, işyerleri ve araçlar için; yangın, hırsızlık, kazalar gibi riskler söz konusu. Doğal afetlerin artması ve ülkelerarası karmaşık ekonomik faaliyetler yeni riskleri de beraberinde getiriyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta Yaptırmanın Kişiler için Önemi

Finansal açıdan istikrarlı bir ortam yakalayan kişiler ve kuruluşlar sigorta yaptırarak yaşamlarını da daha sağlıklı bir şekilde sürdüreceklerdir. Finansal anlamda tasarruf sağlayan sigorta sektörü, kişiler için büyük avantajlar sağlıyor. Kişiler, sigorta poliçesi alarak kaza, deprem, hırsızlık, deprem, sel ve su baskını gibi risklere karşı güvence sağlamış oluyor. Yani aslında bütçelerini sigortalıyorlar. Yıllarca çalışıp sahip olduğumuz varlıkları koruma noktasında sigorta kavramı geleceğimizin güvencesi olarak devreye giriyor.

Sigorta Yaptırmanın Faydaları” başlıklı yazımızdan daha detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Siz de hem ülke ekonomisine katkı sağlamak hem de her an yaşayabileceğiniz riskleri güvence altına alabilmek için ihtiyacınız olan sigortayı yaptırın. Unutmayın sigorta yaptırmak geciktirmeye gelmez.

Her müşterisi için özel sigorta teklifi Sigortam.net’e gelin, sigorta sorgulama ile bütçenize uygun sigorta fiyatlarını yakalayın. Dilerseniz 7/24 saat hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL