Sis Farları Ne İşe Yarar? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sis Farları Ne İşe Yarar?

Sis farları, sis-yağmur gibi hava koşullarında yol çizgilerini ve işaretlerini daha iyi görmenizi sağlar.

Sis farları, geniş yayılan, kısa mesafeli ve düzgün yayılan bir ışık üretir. Bu ışık deseni yatay olarak keskin bir şekilde bölünmüştür. Sis farlarında beyaz ya da sarı renkli ampullerin kullanılması daha iyi sonuç verir. 

Sis farları gerçekten gerektiği zamanlarda kullanılmalıdır. Sis farları araba ilerisini değil sadece önünü aydınlattığı için güzel havalarda kullanılmasının önemi yoktur.

Sis farlarının yüksekliğinin doğru ayarlanması gerekir. Aksi bir durumda karşıdan gelen sürücüler, zor durumda kalabilir. Yapısı itibariyle yere çok yakın ışık dağıtan bu farların ışığı yerdeki su birikintilerinden yansıyarak karşıdan gelen sürücüleri rahatsız eder. Sis farklarının gereksiz yere yakılması ise yasaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Konuyla ilgili diğer yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sisli Havada İdeal Sürüş Mesafesi

Yağışlı Havalarda Güvenli Sürüş

Sigortam.net üzerinden Türkiye'nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin kasko sigortası fiyat tekliflerine ulaşabilirsiniz. Kasko sigortanızı en uygun fiyatlarla kolayca yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgiye 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

En Uygun Araç Sigortası için Öneriler

Sücüler için araç sigortasını en ekonomik koşullarda elde etmek çok önemlidir, en uygun araç sigortası için yapabileceklerinizi öğrenmeye ne dersiniz?

Devamını Oku

2014 Araç Değer Listesi

2014 araç değer listesi ile aracınızın değeri hakkında ortalama bir fikir edinebilir, kaskonuzu yaptırırken fiyatlar hakkında kolaylık sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Aracınızı Tanıyor musunuz?

Aracınız bozulup servise götürdüğünüzde, ustalar aracımızla ilgili hasarlı, yıpranmış ve değişmesi gereken parçaları söylüyor. Ancak bu parçaların gerçekten ne işe yaradığını ve neden değiştirilmeleri gerektiğini biliyor muyuz?

Devamını Oku