2016’nın Son Verileri Kasko Fiyatları için Ne Söylüyor?

Son aylarda sürücüler için araç sigortalarında trafik sigortası, fiyatları nedeniyle önem sırasında başı çekiyor olsa da kasko sigortası için de oldukça çarpıcı sonuçlar gelmeye devam ediyor. Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin açıkladığı verilere göre Türkiye’deki kasko sigortasına sahip araç sayısı 2016’nın ilk 9 ayında 4 milyon 41 bin 662 oldu. Bu sayı Türkiye’deki araçların sadece %20’sinin kasko sigortasına sahip olduğu anlamına geliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Fiyatları Yükseldi mi, Düştü mü?

Bazı basın yayın kuruluşlarında kasko sigortası primlerinin 2016’da düştüğü belirtilse de açıklanan veriler tam aksini söylüyor. TSB’nin verilerine göre 2016’nın ilk 9 ayında ortalama kasko sigortası prim tutarı 1.088 TL oldu. Bu tutar 2015’in aynı döneminde ise 974 TL civarındaydı. Bu iki veriye göre kasko sigortası primleri geçen yıldan bu yana %11.7 oranında artmış görünüyor. Enflasyonu dikkate alarak bu hesaplama yapıldığında ise artış oranının %4.11 olduğu ortaya çıkıyor.

Kaskolu Araç Sayısı Azaldı

Açıklanan verilere göre araç sayısındaki büyük artışa rağmen kasko sigortası poliçelerinin sayısında ise düşüş yaşanıyor. 2015’in ilk 9 ayında 4 milyon 50 bin 63 aracın kasko poliçesi bulunurken, bu sayı 2016’nın aynı döneminde ise 4 milyon 41 bin 662’ye düştü. Uzmanlar ise ortaya çıkan bu tabloda özellikle geçen yıldan bu yana artış gösteren trafik sigortası fiyatlarının etkili olduğu görüşündeler. Bu dönemde otomobillerdeki kasko sigortası poliçesi sayılarında ise toplamın aksine ufak bir artış yaşandı. 2015’te 2 milyon 727 bin 811 olan kaskolu otomobil sayısı, 2016’da ise 2 milyon 759 bin 155’e yükseldi.

Kasko En Az Trafik Sigortası Kadar Önemli

Açıklanan istatistikler ülkemizdeki kasko sigortası yaptırma oranının henüz istenilen seviyeye gelmediğini gösteriyor. Oysa ki kasko sigortasının da sağladığı teminatlar nedeniyle en az trafik sigortası kadar önemli bir sigorta türü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilindiği gibi trafik sigortası sadece karşı ve üçüncü taraflara verilen hasarları teminat altına alırken, kasko sigortası ise sigorta sahibine kazadan, arızaya, hırsızlıktan, doğal afetlere karşı onlarca farklı olası riske karşı güvence sağlamaktadır.

Fiyata Göre Değil, İhtiyaca Göre Kasko

Kasko sigortasını trafik sigortasından ayıran bir diğer avantajlı özellik ise teminatları kendinizin belirliyor olabilmesi. Kasko sigortanızı sigorta şirketlerinin sağladığı temel teminatların dışında başka teminatları da ekleyerek ihtiyacınıza yönelik oluşturabilirsiniz. Örneğin yaşadığınız bölgede sık sık sel ve su baskınları meydana geliyorsa, aracınızın poliçesine bu teminatı ekletmeniz size çok önemli bir avantaj sağlayacaktır.

En Uygun Kasko Sigortam.net’te

Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider kuruluşu Sigortam.net, araç sahiplerine ihtiyaçları olan poliçeye “en iyi fiyat garantisi” seçeneği ile ulaşmalarını sağlıyor, araç sahiplerine ise şirket şirket uygun fiyat aramak yerine aracı ve kendisi için en uygun poliçeye kolayca sahip olmanın keyfini çıkartmak kalıyor.

Şimdi siz de 3 milyonun üzerindeki mutlu müşterimiz gibi hemen online olarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak kasko teklifi alın, uzman sigorta danışmanlarımız hem ihtiyacınız olan en avantajlı kasko poliçesini oluşturmak için size yardımcı olsun, hem de poliçenizi en iyi fiyat garantisiyle sahip olmanızı sağlasın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL