444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Yenileyeceklere Sonbahar Fırsatları

17 Eylül 2013

Yıl sonuna yaklaşırken, otomobil firmaları kampanyalarını yavaş yavaş duyurmaya başladı. Yılın en çok yeni araç alınan dönemi öncesi, araç yenileme için önerilerimizi derledik.

İkinci El Araç Satışı

Araç sahiplerinin yıl sonu kampanyalarından yararlanarak araç yenileyecek olması gibi, ilk defa araç alacak olan veya aracını satıp daha iyi model ikinci el araç alacak olanlar da kış öncesi son ayları fırsat biliyor. İşte araç sahiplerinin araç satarken dikkat etmeleri gereken noktalar:

Öncelikle aracınızın ikinci el piyasasını araştırın, satacağınız fiyatı belirleyin. Aracınızda ek aksesuarlar varsa bunların fiyatı nasıl değiştirebileceğini öğrenin.

Aracınızın temizlik ve bakım konusunda satışa hazırlayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Araç Sonbahar Bakımı

Araç Temizliği Önerileri

Araç bakım ve temizlik işlemlerinde daha az para harcamak için mümkün olduğunca kendiniz yapın.

Aracınızın tüm işlemlerini resmi bir şekilde yapın. Noter satışını yapın ki ileride kaza, vergi borcu, trafik cezası gibi durumlarda sorumlu sayılmayın. Ayrıca noter satışı yapmadan önce parayı almış olun.

Aracın trafik sigortası poliçesinin bir fotokopisini bulundurun. Poliçe yenileme tarihi henüz gelmemişse poliçe iptali ile sigorta şirketinizden para iadesi alabilirsiniz.

İkinci El Araç Alırken

Eğer aracınızı daha iyi model ikinci el bir araçla değiştirecekseniz, alacağınız araçta dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacak:

Bütçenizi ve alacağınız araç sınıfını doğru belirleyin. Eğer kafanızda bir model varsa bununla ilgili piyasa araştırması yapın.

Alacağınız aracı görme imkanınız varsa hasarlı olup olmadığını inceleyin. Kaporta içindeki boya ile dışarıdaki boyanın aynı olduğundan emin olun. Triger kayışının en son ne zaman ve nerede değiştirildiğini öğrenin, varsa belgelerini görün. Lastikleri, üzerindeki aşınmayı, diş derinliğini ve yedek lastiği kontrol edin. Kapıların değişip değişmediğini anlamak için açıp kapatırken sürtme yapıp yapmadığına bakın. Radyatör sıvısını kontrol edin; eksilme varsa radyatörün delik veya çatlak olması söz konusudur.

Aracın muayene işlemlerinde sorun çıkarmayacağından emin olun. Aksi takdirde ileride muayene işlemleri sizi büyük masrafa sokabilir.

Aracın şasi ve motor numarasını kontrol edin. Sahte veya çalıntı araç almayacağınızdan emin olun.

Son olarak TRAMER kaydı sorgulaması, araç vergi borcu sorgulaması yapın.

Araç sigortası için tüm sigorta şirketlerinden tek seferde teklif almak için sigorta sorgulama yapın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen kasko ve trafik sigortası tekliflerine 3 dakikada ulaşın! En iyi araç sigorta fiyatları için Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisinden yararlanın. Sigorta ve hasar ihbar işlemleriniz için www.sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Yeni Kasko Sistemi

19 Şubat 2013 Salı
Hazine Müsteşarlığı’nın yaptığı düzenleme ile kasko sigortası genel şartları yeniden düzenlenmiştir. Bu yeni düzenleme 01 Nisan 2013 tarihinden itibaren geçeli olacaktır.

Otomobil Vergilerinde Yeni Dönem

13 Mart 2013 Çarşamba
Maliye Bakanlığı, MTV ve ÖTV hesaplamasında aracın emisyon oranının da dikkate alınmasına yönelik bir çalışma başlattı. Böylece çevreci araç daha az vergi ödeyecekken, çevreye daha fazla zarar veren de daha fazla vergi ödeyecek.

Muayene Ücreti ve Sigorta İndirimi

28 Mayıs 2013 Salı
Araç muayene gecikme ücretleri ve zorunlu trafik sigortası primlerinde indirim yapılması için yasa teklifi sunuldu.