Sürücülerin Kasko Sigortasından Beklentileri

Aksigorta’nın 12 ilde müşterilerine yönelik yaptırdığı araştırma kasko sigortası ile ilgili ortaya ilginç veriler koydu. Toplam 639 kişi ile gerçekleştirilen araştırmada tüketicilerin sigorta şirketlerinin kasko ürünlerinden en önemli istekleri “kaza anında ihtiyacı olan desteğin hızlıca verilmesi” olarak çıktı.

Kasko sigortasından beklentide ikinci sırada ise “düşük sigorta primleri ve fiyatları” beklentisi yer aldı.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

 

Aksigorta Şubat – Mart 2015 döneminde Yöntem Araştırma şirketine kendi müşterileri arasında yaptırdığı araştırma, Ankara , İzmir, Tekirdağ, Bursa, Adana, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum, Malatya ve Diyarbakır olmak üzere toplamda 12 ilde telefon anketi yöntemi ile gerçekleştirildi.

İşte Kaskodan Beklentiler

25 – 45 yaş aralığındaki 639 kişi ile yapılan ankette, katılımcılara kasko ürünlerinde başlıca beklentilerinin ne olduğu sorulurken, “kaza anında ihtiyacı olan desteğin hızlıca verilmesi” %43 ile ilk sırada yer aldı.

Kasko sigortasında “düşük sigorta primleri ve fiyatları” beklentisinin ise %40 oranı ile ikinci sırada yer aldığı araştırmada “kaza/hasar durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgilendirilme”diyenlerin oranı %23, s”atış esnasında poliçe detaylarının iyi açıklanması” diyenlerin oran %20, “sürekli müşterisi olunan şirketin uzun bir dönemden sonra yapılan kazayı prim yükseltme nedeni olarak göstermemesi” diyenlerin oranı %12, “hasarsızlık durumunda yüksek oranda indirim yapılması” diyenlerin oranı ise %10 oldu.

Kasko ve Trafik Sigortası Karıştırılıyor

Yapılan araştırmada kasko sigortası için “gerekli” diyenlerin oranı %72 gibi yüksek bir oranda çıkarken, kasko ve trafik sigortası hakkında kişiler genelinde ise bir bilgi eksikliği olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre kasko ve trafik sigortasının aynı ürünler olduğunu düşünenlerin oranı %10 oranında.

Sigorta Sektörü 3 Milyar 527 Milyon TL Ödeme Yaptı

Sigorta sektörünün sadece 2014 yılında 3 milyar 527 milyon TL tutarında hasar ödemesi yaptığını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ise toplumdaki kasko ve trafik sigortası hakkında oluşan yanlış algıya dikkat çekti. Trafik sigortası ve kaskonun aynı ürün olduğunu sananların oranının hiç de azımsanmayacak düzeyde olduğunu ifade eden Gülen, “Trafik sigortası teminatlarının kasko teminatlarını da kapsadığı sanılıyor. Çoğu zaman da lüks görülüyor. Ancak kaskoda farklı teminatlar ve primlere sahip farklı ürün seçenekleri bulunuyor. Araç sahipleri, kendi ihtiyaçlarına en uygun kasko ürününü seçme şansına sahipler.” dedi.

Aracınız için Aksigorta’dan kasko teklifi almak ise çok kolay.İstediğiniz kapsamda ve teminatta kasko teklifi almak için hemen Aksigorta kasko sorgulama sayfasını ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Audi A3 Kasko SigortasıEn uygun
Audi A3 kasko sigortası Sigortam.net’te
  • En iyi sigorta...şirketlerinden Audi A3 sigortası teklifi alın.
  • Audi A3 kasko fiyatlarını karşılaştırın.
  • %45’e varan...fiyat avantajlarını yakalayın!
  • Bütçenize en uygun Audi A3 sigortasını satın alın.
 

Audi A3...Kasko Sigortası

Audi A3 model aracınız için en uygun kasko sigortası fiyatlarına Sigortam.net uzmanlığı ile kolayca...ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak kasko hesaplama sayfamızdan...doldurun, kolayca kasko fiyat hesaplaması yapın.  

Audi A3 Hakkında

Audi A3 diğer Audi modellerine göre daha düz,...daha erkeksi ve daha dinamik bir tasarıma sahiptir. Spor otomobillerdeki gibi kapı üst gövdesi üzerine yerleştirilmiş dış aynalar,...tüm hava koşullarında daha iyi görüş sağlar. Audi A3 motorları; TFSI ve TDI teknolojileri kullanılarak üretilmiştir. Bu sistem...hem ekonomik hem de daha iyi bir güç aktarımına imkan verir. Ayrıca Audi A3, start-stop sistemi enerji tasarrufu yapar ve böylelikle...de CO2 emisyonlarını azalmasını sağlar. Start-stop sistemi, araç durma noktasına geldiğinde motoru kapatarak yakıt tüketiminin ve...CO2 salınımlarının azalmasına yardımcı olur. Yakıt tüketimini azaltmak adına araçta bulunan yol bilgisayarı, verimlilik...programıyla donatılmıştır.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL