Kaskoya Alternatif Güvence: Tamamlayıcı Trafik Sigortası!

Zorunlu trafik sigortası, kaza sırasında sadece karşı tarafın ve üçüncü kişilerin hasar masraflarını karşılar. Kendi aracınızın başına gelebilecek zararları ise kasko sigortanız öder. Eğer kasko sigortasına yüksek primler ödemeden aracınızı güvenceye almak istiyorsanız tamamlayıcı trafik sigortası ürünü tam size göre!

Peki tamamlayıcı trafik sigortası nedir? Tamamlayıcı trafik sigortası fiyatları nasıl belirlenir, avantajları nelerdir? Tamamlayıcı trafik ürününün detayları hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

Tamamlayıcı trafik sigortası tekliflerini değerlendirmek için 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattını aramanız yeterli.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı trafik sigortası, kendi aracınızı güvence altına almanızı sağlayan ve trafik sigortası poliçenizi tamamlayan dar kapsamlı bir kasko üründür. Genişletilmiş kasko ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlara yaptırılabilen tamamlayıcı trafik, kasko sigortasının yüksek primlerine karşı uygun bir alternatif olarak görülebilir. Tamamlayıcı trafik fiyatlarının uygun olmasının nedeni de teminatlarının daha kısıtlı olmasıdır.

Peki dar kasko olarak adlandırılan tamamlayıcı trafik, kasko sigortasından hangi noktalarda ayrılır?

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Kasko Farkı Nedir?

Kasko sigortası temel olarak; çarpma, çarpılma, çarpışma, üçüncü kişilerin kötü niyetli hareketleri, aracın yanması ve çalınması durumlarının tamamı için teminat sağlar. Bu ana teminatlara ek sözleşme ile teminat eklenmesi durumunda genişletilmiş kasko ortaya çıkar. Dar kasko ise yukarıda sayılan ana teminatlardan en az birinin eksik olma durumunu ifade eder.

Tamamlayıcı trafik sigortası, kasko ve genişletilmiş kasko ürünlerinden ilk olarak teminatlar açısından ayrılır. Tamamlayıcı trafik sigortasının kapsamı, diğer kasko ürünlerine göre oldukça azdır. Bu sebeple de ücreti, kaskonun diğer ürünlerine göre oldukça düşüktür. Tamamlayıcı trafik, aracınızı tamamen güvencesiz bırakmanızı önler fakat risklere karşı daha kapsamlı koruma istiyorsanız genişletilmiş kasko gibi ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Bir diğer fark ise; poliçenin yaptırılma şeklinden kaynaklanır. Kasko sigortası, trafik sigortası poliçesinden bağımsız bir poliçe olarak yaptırılır. Tamamlayıcı trafik sigortası ise ayrı bir poliçe olarak yaptırılabildiği gibi, bazı sigorta şirketleri tarafından trafik sigortası poliçenize zeyil olarak da eklenebilir. Yani trafik sigortası poliçesine eklenen ek bir sözleşme şeklinde de oluşturulabilir.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Ucuz kasko arayanların tercih edebileceği tamamlayıcı trafik, teminatları açısından sigorta şirketlerine ve onların ürün paketlerine göre değişiklik gösterir.

Daha anlaşılır olması açısından bir örnekle devam edelim. Ak Sigorta tamamlayıcı trafik sigortası, Ak Tamamlayıcı Trafik ürünü ile araç sahiplerine sunuluyor. Çarpışma ve Doğal Afet Paketlerini birlikte satın alarak kullanabilirsiniz. Peki tamamlayıcı trafik sigortası Ak Sigorta teminatları nelerdir?

Çapışma Paketi teminatları:

• Çarpışma (Tek taraflı hasarlar ödenmez)
• Yangın ve hırsızlık
• GLKHHT (Grev Lokavt Kargaşalık ve Halk Hareketleri Teminatı)
• Koltuk Ferdi Kaza
• Hukuksal koruma
• Mini onarım
• İkame araç
• Servis (Seçimli olarak Yetkili servis eklenebilir.)

Doğal Afet Paketi teminatları:

• Deprem
• Sel su baskını
• Doğal afet ( Toprak kayması, Dolu, Fırtına, Yıldırım)
• Yetkli Servis

Çarpışma ve Doğal Afet paketlerini birlikte almanız gerekiyor. Teminatlara baktığımızda, karşılıklı kazalarda araç değeriniz ödenirken, doğal afetlerden de aracınızı koruyabilirsiniz. Yukarıdaki teminat detayları değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı teminatlara sahip dar kasko paketleri de mevcuttur. Önemli olan detaylarını araştırarak ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan poliçeyi bulabilmektir.

Tamamlayıcı trafik sigortasının teminat açısından sınırlı olduğundan bahsetmiştik. Bu durumda tamamlayıcı trafik ürünlerinin neleri kapsadığını, hangi teminatlara daha çok ihtiyacınız olduğu belirleyerek doğru tercihte bulunabilirsiniz.

Sigorta şirketine ve ürün paketlerine göre değişiklik gösteren fiyat ve teminatları, 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattımızı arayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Üstelik bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesini bulabilmeniz için sigorta uzmanlarımız size yardımcı olur! Hemen arayın aracınız güvencesiz kalmasın!

Benzer İçerikler

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli
Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gereken pek çok...nokta bulunur. Yalnızca fiyat odaklı seçimler, hasar anında mağdur olmanıza sebep olabilir.
Yeni Kasko Sistemi Genel Şartlarının Sağladığı Avantajlar
Kasko sistemi değişikliği ile...beraber ürünler, şartlar, teminatlar da değişti. Yeni kasko sisteminde sigorta ürün çeşitleri, ana teminatlar ve ek teminatlara göre farklılık...gösteriyor.
Sompo Japan Sigorta’dan Mini Kasko! Sompo Japan Sigorta'dan, trafik sigortası yaptırıp kasko sigortası...yaptırmayan araç sahiplerine yönelik yeni bir ürün: Mini kasko! Peki mini kasko nedir? Mini...kasko teminatları nelerdir? sorularının detayları yazımızda. Sompo Japan Mini Kasko hakkında merak...ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Mini kasko, kasko sigortası olmayan araç sahipleri için oldukça...avantajı bir ürün. Primlerin bütçenizi aşması nedeniyle genişletilmiş kasko poliçesi yaptırmak istemiyor...olabilirsiniz, ama bu durumda da aracınızın başına bir kaza gelmesi durumunda yüksek maliyetli zararlara katlanmak zorunda...kalabilirsiniz. Mini kasko yaptırarak ise çift taraflı çarpışma, çalınma ve...yanma teminatlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik mini kasko ürününe 200 TL’den başlayan fiyatlarla sahip...olabilirsiniz. Hem teminat içeriği hem de uygun primleri ile mini kasko oldukça cazip bir ürün. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"]
Sompo Japan Mini Kasko, kaza ve çalınmaya karşı 200 TL’den...başlayan fiyatlarla! Aracın güvende paran cebinde!

Sompo Japan Mini Kasko Teminatları

Mini kasko...teminatları çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma şeklinde temel riskleri kapsıyor. Bu teminatlar 3 plan şeklinde ayrılıyor...ve her bir plan grubuna kişilerin isteğine bağlı ek teminatlar prim karşılığı eklenebiliyor. Aşağıdan teminat gruplarının...hasar ödeme planlarını öğrenebilirsiniz. Teminatlar
Plan 1 Plan 2 Plan 3
çift...taraflı çarpışma 5.000 TL 10.000 TL 15.000...TL
çalınma 10.000 TL 15.000...TL 20.000 TL
yanma 10.000...TL 15.000 TL 20.000 TL

Mini Kasko Ek...Teminatları

Poliçeye isteğe bağlı ve ekstra prim ödeyerek eklenebilen ek teminatlar ise, ihtiyari mali...mesuliyet, ferdi kaza ve asistans hizmetleri olarak belirleniyor. Sigortadan yapılacak ödeme...ise ihtiyari mali mesuliyet için 25.000 TL, ferdi kaza teminatı için 10.000 TL. Araç kullanırken daha kapsamlı teminatlardan...faydalanmak istiyorsanız ek teminatları düşünmenizde fayda var. Ek teminatlar hakkında daha detaylı bilgi verecek...olursak;

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Kasko poliçelerinde ek teminat olarak sunulan mali mesuliyet teminatı, araç...sahiplerinin üçüncü kişilere verdiği maddi ve bedensel zararlar içindir. Üçüncü kişilere verilen zararlarda öncelikle trafik...sigortası masrafları karşılar. Zararın trafik sigortası teminatlarını aşan kısmında ise kasko sigortanızda yer alan ihtiyari...mali mesuliyet teminatı devreye girer. Bu teminatın olmaması halinde limitleri aşan zararı siz karşılamak zorunda...kalabilirsiniz.

Ferdi Kaza Teminatı

Mini kasko sigortası aldığınızda prim karşılığında poliçenize ferdi kaza...teminatını da ekletebilirsiniz. Bu teminat araçta bulunan şoför ve yolcuları, vefat ve kalıcı sakatlığa karşı güvence altına...alır. Vefat durumunda kanuni mirasçılara, sakatlık durumunda ise kendilerine poliçede yazılan limitler tazminat şeklinde...ödenir.

Asistans Hizmetleri

Asistans hizmeti ile aracınızın kaza, arıza ve zarara uğraması sonucu kullanılamaz hale...gelmesi durumlarının kolay ve hızlıca çözülmesi amaçlanır. Aracınızın yetkili servise çekilebilmesi için çekici...gönderilmesi, ufak çaplı hasarlar için gezici servisin gönderilmesi gibi.

Mini Kasko Ürününü Kimler...Alabilir?

Sompo Japan Mini Kasko, belirli şartların sağlanması koşulu ile satın alınabilir. Bu şartları...aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.
  • 3-30 yaş aralığında hususi, jeep, panelvan ve kamyonet kullanım tarzlarında...olan araçlara sahip kişiler.
  • 25 yaşını dolurmuş kişiler
  • Son 3 ay sürecinde kasko poliçesi yaptırmamış...kişiler
  • Trafik hasarsızlık kademesi 5-6-7 olan kişiler
  • Belirli bir süre içerisinde hasarsızlık indirimini...etkileyen kasko hasarı yaşamamış kişiler

Kaskonuzu Sigortam.net'ten Yaptırın!

Kaza ya da hasar durumlarında...aracınızın ve bütçenizin güvencesi için kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net
üzerinden birçok sigorta şirketinin kasko tekliflerini inceleyebilir, teminat ve fiyatları...karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sompo Japan Mini Kasko...veya diğer kasko ürünlerine ulaşmak için ister özel indirimli online...kasko teklifi alın, ister 444 24 00 Sigorta Destek Hattını arayarak sigorta uzmanlarımızdan yardım...alın.      

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL