444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi Dönemi Başladı

04 Ocak 2016

Daha önce de Türkiye’de ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayata soktuğu EDS (Elektronik Denetim Sistemi) İstanbul trafiğinin rahatlatılması ve kurallara uymayan sürücülerin tespitinin daha kolay bir hal alması için genişletilmeye devam ediyor.

Yine İBB bünyesindeki mühendisler tarafından geliştirilen “Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi” ile kavşaklardaki ortak kullanım alanlarında ihlal yapan sürücüler daha kolay tespit edilerek, belirlenen araçlara ceza kesilecek. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

İhlal Yapanlar Otomatik Olarak Belirlenecek

Geçtiğimiz hafta uygulamaya giren yeni sistemle, kavşaklardaki taralı alanı ihlal eden sürücüler hareketli ve sabit kameralarla otomatik olarak tespit edilerek haklarında cezai işlem uygulanacak.

İlk olarak Dolmabahçe kavşağı, Büyükdere Caddesi (Kanyon önü), Fındıkzade kavşağı ve Edirnekapı kavşağı’nda uygulanmaya başlayacak yeni sistem, gün geçtikçe İstanbul’un diğer önemli kavşak noklarında da devreye sokulacak.

 

İhlal Yapanları 88 TL Ceza Bekliyor

Yeni sistemle birlikte ihlal yaptığı belirlenen sürücülere ise “Işıklı trafik işaretleri izin verse bile trafik akışını engelleyecek bir durum olduğu hallerde kavşağa girmek" ihlal tipinden Trafik Şube Müdürlüğü’nce 88 TL ceza kesilecek. Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi ile trafik yoğunluğunun yüksek olduğu noktalarda ortak kullanım alanlarının en el verişli biçimde kullanılması ve kavşaklardan geçen araç sayısının bu sayede arttırılması hedefleniyor.

Mobil EDS ile 1 Ayda 7 Binden Fazla Ceza Kesildi

Geçtimiz günlerde İstanbul’da uygulamaya konulan Mobil EDS ile ise sadece 1 ayda toplamda 7 binden fazla araca ceza kesildi. İstanbul genelinde 11 Mobil EDS aracının gün içerisinde trafik kurallarına uymayan araçları tespit ederek merkeze bildirdiği sistemde, Mobil EDS araçlarının giremediği noktalarda ise bu sefer devreye akıllı gözlükler giriyor.

Aracınızın Kaskosunu Mutlaka Yaptırın

Özellikle İstanbul başta olmak üzere nüfus ve trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerleşim birimlerinde trafik kazaları artık hayatın bir gerçeği haline gelmiş durumda. Bu nedenle tamir ve servis masraflar karşısında hem aracını ve hem de bütçesini güvence altına almak isteyen araç sahipleri için kasko önemli bir avantaj sağlıyor. Siz de şimdi en iyi fiyat garantisiyle kasko hesaplama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ihtiyacınız olan poliçeye sahip olun, gereksiz masraflarla boş yerine uğraşmayın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.