Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi Dönemi Başladı

Daha önce de Türkiye’de ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayata soktuğu EDS (Elektronik Denetim Sistemi) İstanbul trafiğinin rahatlatılması ve kurallara uymayan sürücülerin tespitinin daha kolay bir hal alması için genişletilmeye devam ediyor.

Yine İBB bünyesindeki mühendisler tarafından geliştirilen “Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi” ile kavşaklardaki ortak kullanım alanlarında ihlal yapan sürücüler daha kolay tespit edilerek, belirlenen araçlara ceza kesilecek. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İhlal Yapanlar Otomatik Olarak Belirlenecek

Geçtiğimiz hafta uygulamaya giren yeni sistemle, kavşaklardaki taralı alanı ihlal eden sürücüler hareketli ve sabit kameralarla otomatik olarak tespit edilerek haklarında cezai işlem uygulanacak.

İlk olarak Dolmabahçe kavşağı, Büyükdere Caddesi (Kanyon önü), Fındıkzade kavşağı ve Edirnekapı kavşağı’nda uygulanmaya başlayacak yeni sistem, gün geçtikçe İstanbul’un diğer önemli kavşak noklarında da devreye sokulacak.

 

İhlal Yapanları 88 TL Ceza Bekliyor

Yeni sistemle birlikte ihlal yaptığı belirlenen sürücülere ise “Işıklı trafik işaretleri izin verse bile trafik akışını engelleyecek bir durum olduğu hallerde kavşağa girmek" ihlal tipinden Trafik Şube Müdürlüğü’nce 88 TL ceza kesilecek. Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi ile trafik yoğunluğunun yüksek olduğu noktalarda ortak kullanım alanlarının en el verişli biçimde kullanılması ve kavşaklardan geçen araç sayısının bu sayede arttırılması hedefleniyor.

Mobil EDS ile 1 Ayda 7 Binden Fazla Ceza Kesildi

Geçtimiz günlerde İstanbul’da uygulamaya konulan Mobil EDS ile ise sadece 1 ayda toplamda 7 binden fazla araca ceza kesildi. İstanbul genelinde 11 Mobil EDS aracının gün içerisinde trafik kurallarına uymayan araçları tespit ederek merkeze bildirdiği sistemde, Mobil EDS araçlarının giremediği noktalarda ise bu sefer devreye akıllı gözlükler giriyor.

Aracınızın Kaskosunu Mutlaka Yaptırın

Özellikle İstanbul başta olmak üzere nüfus ve trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerleşim birimlerinde trafik kazaları artık hayatın bir gerçeği haline gelmiş durumda. Bu nedenle tamir ve servis masraflar karşısında hem aracını ve hem de bütçesini güvence altına almak isteyen araç sahipleri için kasko önemli bir avantaj sağlıyor. Siz de şimdi en iyi fiyat garantisiyle kasko hesaplama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ihtiyacınız olan poliçeye sahip olun, gereksiz masraflarla boş yerine uğraşmayın.

Benzer İçerikler

Peugeot 307 Kasko Sigortası

En Ucuz Peugeot 307 Kasko Fiyatları!... En uygun Peugeot 307 kasko sigortası Sigortam.net’te      ... 

  • En iyi sigorta şirketlerinden Peugeot 307 sigortası teklifi alın. 
  • Peugeot 307 kasko...fiyatlarını karşılaştırın. 
  • %45’e varan fiyat avantajlarını yakalayın!
  • Bütçenize en...uygun Peugeot 307 sigortasını satın alın. 

 

Peugeot 307 Kasko...Sigortası 

Peugeot 307 model aracınız için en uygun kasko...sigortası fiyatlarına Sigortam.net uzmanlığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak kasko hesaplama sayfamızdan doldurun, kolayca kasko fiyat hesaplaması yapın.... 

 

Peugeot 307 Hakkında

Peugeot 307, Fransız otomobil üreticisi Peugeot'nun ilk kez...ürettiği kompakt sınıf bir otomobildir. Kasım 2000 tarihinde satışa sunulmuştur. Temmuz 2007 tarihinden itibaren Peugeot 307...aynı konsept üzerinden isim değiştirerek Peugeot 308 ismini almıştır.

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Şubat 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Şubat Ayında 1 Puan Düşüş Yaşadı

Yeni yılın ilk ayında, 2017 yılının Aralık ayına göre yükseliş yaşayan sigorta primleri Şubat ayında...seviyesini korudu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Şubat ayı verilerine göre, Ocak ayından bu yana kasko primlerinde 1...puan düşüş kaydederken trafik sigortası primlerinde ise 62 olan Ocak ayı puanı değişmedi.

Türkiye’nin ilk ve en...büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin Şubat verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre,...Şubat ayı kasko sigortası endeksi Ocak ayına göre 1 puanlık düşüş yaşayarak 93 oldu. Trafik sigortasında ise Ocak ayında 62...olan endeks, Şubat ayında da seviyesini korudu. 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 1.992 TL olurken, 831 TL olan...ortalama trafik sigortası primleri ise 833 TL’ye çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks...sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net...Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Şubat sonuçları primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Ocak ayından bu yana 1...puan gerileyen kasko sigortası endeksi Şubat ayında 93 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması,...Şubat ayında 1992 TL’ye düştü. Trafik sigortası endeksinde ise bu dönemde bir değişim kaydedilmedi. Geçen yıl aynı dönemle...kıyaslama yapıldığında 2017’nin Şubat ayında 1365 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 833 TL olarak...gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl Şubat ayında 2.109 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Şubat ayında 1.992 oldu....Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz...büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman...müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından...bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:  

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL