444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Temmuz 2015'te Otomobil Satışları Patladı

06 Ağustos 2015

Türkiye’deki oto satışları Temmuz 2015’te bir önceki yılın aynı ayına göre %40’a yakın bir artışla rekor seviyeye ulaştı. Temmuz ayında toplamda 83 bin 836 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleşirken, yılın ilk 7 aylık diliminde ise toplam satış sayısı 516 bin 386 oldu.

Yılın kalan 5 aylık döneminde iç veya dış etkenlerle ilgili ekstra olumsuz bir gelişmenin olmaması halinde 2015’te yeni bir rekorun kırılması bekleniyor.

Temmuz ayında bayram tatili gibi faktörlere rağmen Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre geçen yılın Temmuz ayına kıyasla binek otomobil satışlarında %37.8, hafif ticari araç satışlarında ise %47.45 artış gerçekleşti.  Otomobil satışları yılın ilk 7 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %43.94 oranında artarak 392 bin 64 adete ulaşırken, hafif ticari araçlardaki satış sayısı ise %67.12 oranındaki artışla 124 bin 322 oldu.

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kur Korkusu mu?

Ülke içi ve dışında yaşanan siyasi gelişmeler ve bayram tatili gibi faktörlere rağmen araç satışlarının beklenmedik düzeyde artması karşısında sektör temsilcileri ise vatandaşların ilerleyen süreçte kur farkından dolayı fiyatların artacağını düşünmelerinin ve Mayıs 2015’te gerçekleşen grev nedeniyle geciken teslimatların satış rakamlarında etkili olduğu görüşündeler.

ODD’nin Yıl Sonu Satış Tahmini

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce ise önümüzdeki süreçte ABD ve Avrupa merkez bankalarının parasal genişlemeyi sürdürme politikaları, MB’nin enflasyon ile mücadeledeki kararlılığı ve ülke içindeki siyasi gelişmeler gibi faktörlerin satış miktarlarında etkili olacağını belirterek, ODD olarak 2015 sonunda toplam satış sayısının 900 – 950 bin civarına ulaşmasını beklediklerini ifade etti.

Yeni aldığınız aracınızın en önemli ihtiyacı kasko sigortası içinse, en iyi fiyat garantisi ve online başvuru seçeneği ile Sigortam.net her zaman yanınızda. Kasko başvurunuzu hiç vakit kaybetmeden yapmak için ister online olarak Sigortam.net ‘i ziyaret edin, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, aracınız için en uygun kaskoya dakikalar içinde sahip olun.  


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.