444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Temmuz’da Otomobil Pazarı %29 Azaldı

02 Ağustos 2016

ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği)’nin açıkladığı verilere göre Temmuz 2016’da Türkiye’deki otomobil pazarı %29 oranında azalarak 45 bin 566’da kaldı. Uzmanlar otomotiv sektöründeki bu sert düşüşe Temmuz ayının başına denk gelen bayram tatilinin ve ayın ortasında patlak veren darbe girişiminin neden olduğunu belirtiyor. Temmuz 2016’da en fazla otomobil satan marka Volkswagen olurken, en çok satan model ise Renault Symbol oldu. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Temmuz ayı otomobil sektörü için son yılların en sert düşüşlerinden birisine sahne oldu. Özellikle tatil süreci ve ayın ortasında meydana gelen darbe girişimi nedeniyle satışlar yaklaşık %30 oranında düşerken, bu oranlar yılın ilk 7 ayındaki satış istatistiklerini de olumsuz yönde etkiledi. Yılın ilk 7 ayında otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre %2,04 oranında düşüş gösterdi.

Temmuz 2016’da otomatik şanzımanlı araçların payları ise yükselmeye devam etti.  Otomatik şanzımanlı araçlar geçen yılın aynı dönemine göre %12.46 oranında artış gösterdi.

 

En Çok Otomobil Satan Marka Volkswagen Oldu

Temmuz ayının en çok otomobil satışı gerçekleştiren marka ise Volkswagen oldu. Son aylarda tahtını Renault’a kaptıran Volkswagen Temmuz’da önemli bir farkla bu kategoride liderliği yeniden elde etti. Volkswagen Temmuz ayı boyunca toplam 7229 otomobil satışı gerçekleştirirken, Volkswagen’i sırasıyla 5513 satışla Renault ve 3495 otomobille Opel Takip etti.

 

En Satan Model ise Renault Symbol

Temmuz ayında Renault toplam otomobil satışındaki liderliği her ne kadar Volkswagen’e kaptırmış olsa da, en çok satan model sıralamasında ise ilk sırayı aldı. Temmuz 2016’da en fazla satan otomobil modeli 2226 otomobille Renault Symbol olurken, Symbol modelini ise sırasıyla 2172 satışla Volkswagen Passat ve 2097 satışla Toyota Corolla takip etti.

 

Bütçenizi Beklenmedik Masraflara Karşı Kasko ile Güvenceleyin

Kasko sigortalarının önemi özellikle yeni araç alımı sonrasında daha da belirgin hale geliyor. Çünkü, bu süreçte zaten önemli bir maddi sorumluluk altına giren araç sahibi için olası bir kaza riski, büyük problemlerin yaşanmasına neden olabiliyor. Bu gibi olumsuz senaryolarla karşılaşmamak ve aracınızı gerek kaza, gerekse de arıza risklerine karşı güvence altına almak için siz de kasko avantajlarından yararlanmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

Şimdi online olarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak kasko teklifi alın, uzman sigorta danışmanlarımız size ihtiyacınız olan en iyi kasko poliçesine sahip olmanız için yardımcı olsun.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.