444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Cezası Kesme Yetkisi Genişletildi

11 Eylül 2013

Trafik cezası kesme yetkisi artık yalnızca trafik polislerine ait olmayacak. Emniyet, yaptığı yeni düzenleme ile merkez teşkilatında görevli memurlara da trafik cezası kesme yetkisi verdi.

Polis memurları MOBESE aracılığı ile emniyet kemeri takmama, aşırı hız, kırmızı ışıkta geçme gibi elektronik olarak denetlenebilen ihlallerde trafik cezası yazacak. Farklı birimlere ait polis memurları, Trafik Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından tabi tutulacakları eğitim sonrası trafik cezası kesme yetkisine sahip olacak.

Plakanıza kesilmiş bir ceza olup olmadığını öğrenmek için hemen plakadan trafik cezası sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Emniyet hizmetlerinde görevli personele söz konusu yetki, Karayolları Trafik Kanunu’nun 6. maddesine istinaden verilecek. Trafik cezası kesme yetkisi almak isteyen personel, Trafik Eğitim ve Araştırma Vakfı’na başvuruda bulunacak. Burada alınacak eğitimin ardından verilecek görev belgesi ile trafik cezası kesme yetkisi verilecek. Görev belgesi bulunan personel, karşılaştığı trafik kural ihlallerinde ceza kesecek, ceza tutanağı aynı gün trafik şubesine yollanacak. Trafik şubesi bu cezaları posta yolu ile sürücülere iletecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

İl emniyet müdürlüklerinde görevli personelin bir yıldır uyguluyor olduğu bu sistem, yeni düzenleme ile birlikte merkez teşkilatı personelini de kapsar hale geldi.

Kasko sigortası için en iyi sigorta fiyatları Sigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak en iyi kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşın, araç kasko sorgulama ile anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini görün, size en uygun kasko sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.