Trafik Cezası Kesme Yetkisi Genişletildi

Trafik cezası kesme yetkisi artık yalnızca trafik polislerine ait olmayacak. Emniyet, yaptığı yeni düzenleme ile merkez teşkilatında görevli memurlara da trafik cezası kesme yetkisi verdi.

Polis memurları MOBESE aracılığı ile emniyet kemeri takmama, aşırı hız, kırmızı ışıkta geçme gibi elektronik olarak denetlenebilen ihlallerde trafik cezası yazacak. Farklı birimlere ait polis memurları, Trafik Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından tabi tutulacakları eğitim sonrası trafik cezası kesme yetkisine sahip olacak.

Plakanıza kesilmiş bir ceza olup olmadığını öğrenmek için hemen plakadan trafik cezası sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Emniyet hizmetlerinde görevli personele söz konusu yetki, Karayolları Trafik Kanunu’nun 6. maddesine istinaden verilecek. Trafik cezası kesme yetkisi almak isteyen personel, Trafik Eğitim ve Araştırma Vakfı’na başvuruda bulunacak. Burada alınacak eğitimin ardından verilecek görev belgesi ile trafik cezası kesme yetkisi verilecek. Görev belgesi bulunan personel, karşılaştığı trafik kural ihlallerinde ceza kesecek, ceza tutanağı aynı gün trafik şubesine yollanacak. Trafik şubesi bu cezaları posta yolu ile sürücülere iletecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İl emniyet müdürlüklerinde görevli personelin bir yıldır uyguluyor olduğu bu sistem, yeni düzenleme ile birlikte merkez teşkilatı personelini de kapsar hale geldi.

Kasko sigortası için en iyi sigorta fiyatlarıSigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak en iyi kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşın, araç kasko sorgulama ile anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini görün, size en uygun kasko sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL