Trafik Kazası Yaşamamak İçin Bunları Yapmayın | Kasko Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Kazası Yaşamamak İçin Bunları Yapmayın

Günümüzde meydana gelen trafik kazalarının sayısının artması, trafik kazalarının sebepleri araştırılmasına itti uzmanları. Bu sebepler 3 ana kategoriye ayrılarak sebepleri belirlenmiştir. Bu kategoriler; yol, sürüvü ve araç olarak ayrılır. 

Trafik kazası sebepleri; sürücünün yanlış davranışlarından, hava durumunun sebebiyet verdiği ve aracın arızasınan dolayı meydana gelen kazaları şeklinde sıralanabilir.

Üzerinde asıl durulması gereken kaza kaynağı sürücü eksiklikleri, dikkatsizlikleri ve seyir halindeyken yapılan hatalar sonucu meydana gelen trafik kazaları, hasarlar.

Kazalara karşı önlem almanın yolları ve trafik kazası yaşamamak için bunları yapmayın denen şeyleri öğrenerek, güvenli yolculuğun keyfini sürün.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Trafik Kazası Yaşamamak İçin Bunları Yapmayın Denen Şeyler Neler?
 

 • Başta şunu belirtmek gerekir ki birçok kişi hala zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası ya da poliçe yenileme yapmadan yola çıkıyor. Öncelikle araç sigortası yaptırmadan yola çıkmamaya çalışın.
   
 • Sürücülerin seyir sırasında sigara içmesi yasalarla yasaklanmıştır ancak bu yasak olmasa bile sürücünün dikkatini dağıtması sebebiyle sigara otomobil kullanırken tehlikeli durumlar yaratır ve trafik kazası sebeplerine neden olur.
   
 • Karşınızda yer alan aracın farları uzun uzun yakıyor olmasını dikkate alıp, karşılık vermek yerine farlarınızı birkaç defa selektör yaparak uyarın.
   
 • Gereksiz durumlarda korna basmamaya özen gösterin, sadece kazaya sebep olacak durumlarda karşınızdakini korumak için korna kullanın.
   
 • Sürüş esnasında sürücü koltuğu ayarları ile uğraşmak yerine yolculuğa çıkmadan önce ayarlarınızı yapın.
   
 • Araştırmalar günümüzde trafik kazaları oranlarının büyük oranlarda telefon kullanılmasından kaynaklı olduğunu gösteriyor. Seyir anında telefon kullanmamaya özen gösterin, acil durumlarda aracınızı bir yere park ederek telefon konuşmanızı gerçekleştirin.
   
 • En sık hataların yapıldığı bir diğer durumda yeşil ışığın bitiminde iyice hızlanıp geçmeye çalışmak. Bu anda geçiş hakkı verildiği için yanan yöndeki araçla çarpışma riski fazla olacaktır.

Kazaya sebebiyet veren durumları öğrenmekle birlikte araç kasko sigortası yaptırırak seyir güvenliğini destekleyin.

Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulama yaparak en uygun kasko fiyatlarına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, araç kasko hesaplama ile bilgi alın.


Benzer İçerikler

Oto Hırsızlığında Yapılması Gerekenler

Hırsızlıkla karşılaşma olasılığınız yüksek olması gibi bu durumu zararsız atlatma şansınızda yüksektir. Kasko sigortası yaptırarak karşılaştığınız zararları bu sigorta ile temin edebilirsiniz

Devamını Oku

İkinci El Araba Satarken Dikkat!

Arabanızın ikinci el araç çeşitleri arasında değeri olan bir araç olup olmadığını, bu araca talebin ne kadar olduğunu, aracınızı satabilmek için ne kadar fiyat vermeli ve ne kadar indirim yapmanız gerektiğini araştırmanız gerekiyor.

Devamını Oku

5 Soruda Kasko Sigortası

Kasko almadan önce araç kaskosuna dair soru işaretlerinizi gidetrin, en iyi kaskoya en uygun fiyatlarla sahip olma avantajlarını değerlendirin.

Devamını Oku