Trafik Stresini Yenmenin Yolları

Özellikle büyük şehirlerin en büyük problemlerinden biri trafik ve trafikte yaşanan problemler sürücüleri strese sürüklüyor. Yoğun geçen iş gününün ardından trafiğe çıkan sürücüler adeta bunalım yaşıyor. Trafikte kendini kaybeden, dikkatsiz, umursamaz sürücüler de buna eklenince bu durum çekilmez oluyor.
Uzun sürelerini trafikte geçiren insanların sinir sistemini zorlaması bir yana gerilim dolu biten yol sağlığımızı da etkiliyor.

Trafik Stresinin En Büyük Nedeni: İhlaller

Stres dengeyi bozan kişilerin yaşanılan olaylarda daha gergin davranışlar göstermesine neden olan biyolojik bir tepki. Trafik stresinin de en büyük kısmı hak ihlallerinden kaynaklanıyor. Ani şerit değişiklikleri, sinyalsiz dönüşler, otobüs ve taksilerin aniden duruşları, emniyet şeridi ihlalleri… Trafik gerginliğini arttıran, strese neden olan başlıca faktörlerden.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Trafik stresini yenmek için pratik çözümler 

Trafiğin yoğun olduğu yollarda trafik stresini tam anlamıyla ortadan kaldırmak mümkün olmasa da stresi azaltmak adına önlemler almak mümkün. İşte bu önlemler: 

 • En çok stres kaynaklarından biri; trafik sebebiyle işe ya da bir randevuya geç kalma durumu olduğu için, yola erken çıkılmalı böylece yol esnasında aksilikler yaşansa da stres azalacaktır.
   
 • Farkında olmasak da bel ve sırt ağrılarına neden olan ayarsız koltuklar da verdikleri rahatsızlıktan dolayı gerilimi tetikler.
   
 • Araç kullanırken araçtaki başka bir kişi ile tartışmamaya özen gösterilmelidir, tartışma ortamı gerilimin artmasına neden olacaktır.
   
 • Trafikte aracınızla seyrederken can sıkan bir durumla karşılaştığınızda ya da strese sokan bekleme halindeyken sakinliğinizi korumak için nefes egzersizleri yapmak, duygu durumu dengesini sağlamanıza yardımcı olacaktır.
   
 • Bir başka sakinleştirici yöntem de hafta sonu yapacağınız aktiviteleri düşünerek rahatlamayı sağlamak olacaktır. Böylece odaklandığınız konuyu değiştirebilir, kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Tüm bu stresli yoğunluk içinde bir de başınıza gelebilecek hasarlarla canınız sıkılmaması adına kasko sigortası yaptırmayı ya da sigorta yenileme işlemini yapmayı ihmal etmeyin.

Sigorta genel ve özel şartlarısigorta şirketleri ile ilgili tüm sorularınız için 444 24 00 nolu numara ile sigortam.net uzmanlarından yardım alabilir, sigorta sorgulama işlemi ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL