Trafikte İyi Sürücüleri Destekleyen Uygulamalar

Günümüzde artık iyi sürücüler ödüllendirilmeye başladı. 2014 yılı başlarında trafik sigortası primlerini de düşürecek iyi sürücüye indirim uygulamasına geçildi. Bu yeni uygulama ile kusura göre fiyat dönemine geçilmiş oldu.

Trafikte güven sağlamak adına atılan bu adımlar sadece bununla da sınırlı değil.

İtalya, Uzakdoğu ve Avrupa ülkelerinde kullanılan ve gittikçe yaygınlaşan ‘’Telematik Sistem’’ için Türkiye’de de çalışmalara başlandığına ‘’Telematik Sistemin Araç Sigoralarına Etkisi’’ başlıklı yazımız da değinmiştik.

Axa İyi Sürücü Uygulaması

Trafikteki iyi sürücüleri destekleyecek, sosyal sorumluluk bilinci yaratacak bir uygulama da Axa Sigorta’dan geldi. Axa Sigorta, sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdiği ‘’İyi Sürücüyü Hareketini’’ destekleyen mobil uygulaması ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Türkiye’de trafiğe çıkan tüm sürücülerin kendilerini gerçekleştirmesi için hazırlanan ağ sayesinde Axa İyi Sürücü Uygulaması, sürücülere sürüş becerilerini gerçekleştirmesi adına yardımcı oluyor, sürücülerin trafikteyken hareketlerini kontrol etmelerini; hızlanma, fren, dönüş hareketlerini kayıt altına alıp bir analiz yapıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Otomatik olarak kayıt işlemini gerçekleştiren bu sistem ile sürücü davranışları değerlendiriliyor, yolculuk bitiğinde de puan veren Axa İyi Sürücü Uygulaması, sürücülerin ne kadar iyi olduğunu ölçüyor.

Genel puanlamayı ‘’sürüş skoru’’ olarak değerlendiren Axa’nın bu uygulaması fren, hızlanma ve dönüş için ayrı ayrı puanlama yapıyor. Axa İyi Sürücü uygulaması bonuslar ve rozetler kazanma, rozetlerini kilidini açarak küçük ipuçları ile sürüş geliştirme, geliştikçe seviye atlama gibi farklı olanaklar da sunuyor. Google Play ve AppStore’dan yüklenebilen bu uygulama ile kullanıcılar, aynı zaman sürüş bitiminde skorlarını Facebook ve Twitter hesaplarında paylaşabiliyor. Farklı avantajlarla desteklenen bu uygulama ile kişiler birbirlerinin performanslarını karşılaştırabiliyor.

Sürüş analizi ve değerlendirme sunan bu uygulama yanı sıra, sürücülere güvenli sürüş için düşük hız emniyeti, yol işaret ve levhaların sürücüye yardımı, seyir halinde mesafenin korunması, doğru zamanlamada sinyal verme, araç bakımı gibi hayatlarını kolaylaştıracak, güvenlik sağlayacak birkaç ipucu da veriyor.

Axa’nın İyi Sürücü Uygulaması ile açıklama yapan Axa Sigorta İyi Sürücü uygulaması ile açıklama yapan Axa Sigorta Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Işıl Akyol, sosyal sorumluluk inancıyla yol güvenliğinin daha iyiye gitmesine katkıda bulunmak için uğraş verdiklerini dile getirirken, iyi sürücü olmak için çaba sarfeden sürücülere yardımcı olacak uygulamayı hayata geçirmekten büyük mutluluk ve gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

Akyol, İyi Sürücü Uygulaması’nın dijitalleşen dünyada sürücüleri bilinçlendirmede ve iyi bir sürücü olmaya teşvik etmede önemli bir adım olduğunu da sözlerine ekledi.

İyi sürücüleri teşvik edici bütün bu uygulamalara rağmen, trafikte kontrolsüz davranan sürücüler de yok değil. Siz iyi sürücü olmak için hem çaba sarfedin hem de aracınızı ve kendinizi güvene almak için kasko sigortanızı yaptırmayı geciktirmeyin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL