31.086 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Nedir?

17 Şubat 2014

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), sigortacılık mevzuatına göre Türkiye’deki tüm sigorta ve reasürans şirketlerinin üye olmaya mecbur olduğu meslek kuruluşudur.

Araç kasko değer listesi her ay Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayınlanmaktadır. Bu liste öneri olarak yayınlanmaktadır.

Sigorta şirketleri isterlerse kasko sigortası araç kasko hesaplama yaparken bu değerleri baz alabilirler. TSB, sigorta sektörünün gelişmesi için çalışır, aylık ve yıllık istatistikler yayınlar.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Hakkında

Türkiye’de sigortacılık faaliyetleri, 1870 yılında başladı. Sigorta şirketleri, örgütlenme ihtiyaçlarından dolayı 1900 yılında İstanbul’da Faaliyette Bulunan Yangın Sigorta Şirketlerinin Sendikası isminde ilk meslek örgütünü kurdular. Bu kuruluşlar zaman içinde farklı farklı adlandırıldı. Son olarak, 1975'te da Ana Tüzüğü ile “Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği” adını aldı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigortacılık Kanunu’nda 2012'de yapılan değişiklikle bu birliğe emeklilik şirketleri de eklendi. Bu değişiklik sonrasında birliğin unvanı “Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği” olarak değiştirildi. Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği'nin 68 üyesi vardır. Bu üyelerin 43’ü sigorta, 18’i emeklilik ve 1'i reasürans şirketi olmak üzere 62'si aktif olarak faaliyette gösteriyor. 43 sigorta şirketinden 37’i hayat dışı, 6’sı ise hayat sigorta şirketidir.

Sigortam.net üzerinden aracınız için en uygun kasko sigortasına ulaşmak için hemen online kasko teklifi alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın. 


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.