Türkiye Sigorta Birliği Ne Yapar?

Hangi sigorta çeşidi olursa olsun sigortanın yapılış amacı; herhangi bir kazadan, doğal afetten kaynaklanan hasarları,  hasarlar sonucu ortaya çıkacak masrafları karşılamaktır. Sigorta kendimize ve 3.kişilere karşı alacağımız önlemler bütünüdür. 

Belli bir sigorta primi ve limit karşılığında alınan teminatlar, bizi koruma altına almaktadır. Aslında, alınan sigorta değil riske karşı alınan teminatlardır. Günlük hayatımızda başımıza gelebilecek birçok riski kontrole almamızı sağlayacak sigorta hizmetlerini, sigorta şirketleri sunar. Sigorta şirketlerinin kontrolünü yapan ve bağlı olduğu kurum ise Türkiye Sigorta Birliği’dir.

Türkiye Sigorta Birliği bir meslek kuruluşu olarak da tanımlanabilir. Sigorta hizmeti sunan tüm sigorta ve reasürans şirketleri, Türkiye Sigorta Birliği’ne üye olmak zorundadır. Sigorta şirketlerinin hizmetlerinin kontrolünü yapan Sigorta Birliği, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 24’üncü maddesine göre sigortacılık mesleğinin geliştirilmesi, sigorta şirketleri arasında dayanışma sağlanması ve sigortada haksız rekabetin önlenmesi amacıyla kurulan, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Türkiye’de hizmet veren bütün sigorta şirketleri, kuruluşlarının tamamlanmasından ve ruhsatlarının alınmasından itibaren 30 gün içerisinde Sigorta Birliğine üye olmakla mesuldür.

Hem sigorta şirketleri hem kasko sahibi olacak kişiler, kasko yaptırırken öneri olarak araç kasko değerinden yardım alırlar. Öneri niteliğinde olan araç kasko değer listesi, Sigorta Birliği tarafından yayınlanır. Bu konuda önemli detay; listenin sadece öneri niteliğinde olduğudur. İsteyen sigorta şirketleri, kasko hesaplaması yaparken bu listeden yararlanır.

Sigorta sektörünün gelişmesi için çalışan Türkiye Sigorta Birliği, aylık ve yıllık istatistikler yayınlar, ülkedeki genel sigorta durumu hakkında bilgilendirme yapar.

Türkiye Sigorta Birliğinin Temel Amaçları ise Şöyledir;
 

 • Sigorta sektörünün gelişmesi ve yaygınlaşması,
   
 • Sigortacılık mesleğinin yaygınlaşması,
   
 • Sigorta sektöründeki gelişmelerin ve sigortacılık alanında araştırmaların takip edilmesi,
   
 • Yurtiçi ve dışında sigorta sektöründe çalışan diğer meslek kuruluşları ile iletişimde olunması,
   
 • Sigorta şirketlerinin arasında mesleki dayanışmasının güçlendirilmesi,
   
 • Sigorta seköründeki kuralların saptanması ve sigorta uygulamalarında birlik-düzen sağlanması,
   
 • Sigorta hizmeti veren kurumlar arasında, haksız rekabet olmasının engellenmesi,
   
 • Sigorta sektöründe çalışan kişilerin gelişimine yönelik kuruluşlar kurulması, eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi.

Her geçen gün sigorta yaptırmanın önemi artıyor ve sigorta bilinci yaygınlaşıyor. Siz de bilinçli bireyler arasına katılmak, aracınızı korumak için araç kaskonuzu yaptırın. 

Kaskonuzla ilgili her konuda destek almak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan bize ulaşarak,kasko işlemlerinizi kısa sürede tamamlayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar.  Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın, Tek Bir Ekrandan Karşılaştırma Yapın!

Online sigorta teklifi...almanın en büyük avantajı, acenteleri dolaşmak zorunda kalmamaktır. Ayrı ayrı sigorta şirketlerini aramak, teklif almak ve...sonrasında onları değerlendirebilmek zor hatta bazen kafa karıştırıcı olabilir. Online sigorta tekliflerini almak...ise çok daha basit ve net bir süreçtir. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak birçok sigorta şirketini...aynı ekranda görebilirsiniz. Bu sayede sigorta fiyatlarını karşılaştırarak hangisinin bütçenize en uygun olduğunu bulabilmeniz...çok daha rahat olur. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik...sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre...bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz....İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten...Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı...olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız...gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit...seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size...gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü...satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca...sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının...masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri...olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortası teklifi alarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!