Türkiye Sigorta Birliği Ne Yapar?

Hangi sigorta çeşidi olursa olsun sigortanın yapılış amacı; herhangi bir kazadan, doğal afetten kaynaklanan hasarları,  hasarlar sonucu ortaya çıkacak masrafları karşılamaktır. Sigorta kendimize ve 3.kişilere karşı alacağımız önlemler bütünüdür. 

Belli bir sigorta primi ve limit karşılığında alınan teminatlar, bizi koruma altına almaktadır. Aslında, alınan sigorta değil riske karşı alınan teminatlardır. Günlük hayatımızda başımıza gelebilecek birçok riski kontrole almamızı sağlayacak sigorta hizmetlerini, sigorta şirketleri sunar. Sigorta şirketlerinin kontrolünü yapan ve bağlı olduğu kurum ise Türkiye Sigorta Birliği’dir.

Türkiye Sigorta Birliği bir meslek kuruluşu olarak da tanımlanabilir. Sigorta hizmeti sunan tüm sigorta ve reasürans şirketleri, Türkiye Sigorta Birliği’ne üye olmak zorundadır. Sigorta şirketlerinin hizmetlerinin kontrolünü yapan Sigorta Birliği, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 24’üncü maddesine göre sigortacılık mesleğinin geliştirilmesi, sigorta şirketleri arasında dayanışma sağlanması ve sigortada haksız rekabetin önlenmesi amacıyla kurulan, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Türkiye’de hizmet veren bütün sigorta şirketleri, kuruluşlarının tamamlanmasından ve ruhsatlarının alınmasından itibaren 30 gün içerisinde Sigorta Birliğine üye olmakla mesuldür.

Hem sigorta şirketleri hem kasko sahibi olacak kişiler, kasko yaptırırken öneri olarak araç kasko değerinden yardım alırlar. Öneri niteliğinde olan araç kasko değer listesi, Sigorta Birliği tarafından yayınlanır. Bu konuda önemli detay; listenin sadece öneri niteliğinde olduğudur. İsteyen sigorta şirketleri, kasko hesaplaması yaparken bu listeden yararlanır.

Sigorta sektörünün gelişmesi için çalışan Türkiye Sigorta Birliği, aylık ve yıllık istatistikler yayınlar, ülkedeki genel sigorta durumu hakkında bilgilendirme yapar.

Türkiye Sigorta Birliğinin Temel Amaçları ise Şöyledir;
 

 • Sigorta sektörünün gelişmesi ve yaygınlaşması,
   
 • Sigortacılık mesleğinin yaygınlaşması,
   
 • Sigorta sektöründeki gelişmelerin ve sigortacılık alanında araştırmaların takip edilmesi,
   
 • Yurtiçi ve dışında sigorta sektöründe çalışan diğer meslek kuruluşları ile iletişimde olunması,
   
 • Sigorta şirketlerinin arasında mesleki dayanışmasının güçlendirilmesi,
   
 • Sigorta seköründeki kuralların saptanması ve sigorta uygulamalarında birlik-düzen sağlanması,
   
 • Sigorta hizmeti veren kurumlar arasında, haksız rekabet olmasının engellenmesi,
   
 • Sigorta sektöründe çalışan kişilerin gelişimine yönelik kuruluşlar kurulması, eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi.

Her geçen gün sigorta yaptırmanın önemi artıyor ve sigorta bilinci yaygınlaşıyor. Siz de bilinçli bireyler arasına katılmak, aracınızı korumak için araç kaskonuzu yaptırın. 

Kaskonuzla ilgili her konuda destek almak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan bize ulaşarak,kasko işlemlerinizi kısa sürede tamamlayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

İnternetten Sigorta Teklifi Al, Avantajları Yakala!

İnternetten Sigorta Teklifi Al, Avantajları Yakala!

Online sigorta teklifi alarak, internete özel avantajları...kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Bilgilerinizi girin, sadece bir kaç dakika içerisinde sigorta şirketlerinin tekliflerini...karşılaştırmalı olarak değerlendirin. İnternete özel indirimli sigorta fiyatlarını ancak online teklif alarak görebilirsiniz. Bu...sayede poliçenizi hem daha uyguna satın alabilir, hem de satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz an e-postanıza gönderilen...poliçenize ulaşabilirsiniz. Eğer bir aracınız var ya da almayı düşünüyorsanız araç sigortası yaptırmak,...daha kaliteli ve rahat bir sağlık hizmeti almak için de sağlık sigortası yaptırmak Sigortam.net'ten çok...kolay! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] İhtiyaçlarınıza anında cevap verebilecek sigorta ürününü bulabilmek ise...karmaşık ve zaman alan bir sürece neden olabiliyor. Ayrı ayrı acenteleri gezmek, fiyatları ve teminatları karşılaştırabilmek...bağımsız araştırmalar sonucu daha da zorlaşıyor. Online sigorta teklifi sayesinde ise hem zamandan kazanıyorsunuz...hem de ihtiyacınıza uygun poliçeyi daha uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. İnternetten sigorta teklifi almanın...birçok avantajı var. İhtiyacınız olan sigorta ürününe hızlı ve uygun fiyatlı ulaşmanın en pratik yolu online sigorta...teklifi almaktan geçiyor diyebiliriz. Sigortam.net online sigorta alanında memnun kalacağınız fırsatlar...sunuyor. Peki internetten teklif almanın avantajları nelerdir? Detayları merak edenler için sigorta teklifi almanın avantajlarını...sizler için bir araya getirdik.

Özel İndirimleri Görmek İçin Sigorta Teklifi Alın!

Sigorta fiyatı...sorgulama yaparak
Sigortam.net'in özel indirim fırsatlarını...görebilirsiniz. Nasıl mı? Sadece sigorta türüne göre doldurmanız gereken kişisel ya da aracınızla ilgili bilgileri, eksiksiz ve...doğru şekilde girmeniz yeterli. 2 dakika içerisinde sigorta şirketlerinin tekliflerini ekranınızda görebilirsiniz. Sigorta...teklifi almadan internete özel indirim fırsatlarını göremezsiniz. Sigortanızı indirimli fiyatlardan alabilmek için...öncelikle sigorta teklifi almanız gerekir. Teklif aldığınızda indirimlerin de eklenmesi ile en uygun sigorta...fiyatlarına ulaşmanız mümkün olur.

Poliçenize Anında Ulaşın, Güvenceniz Başlasın!

İnternetten sigorta...teklifi alma avantajlarının bir diğeri ise güvencenin anında başlaması! Aracınızı yeni aldınız ve zorunlu trafik...sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak istemiyorsunuz. Ya da aracınıza daha trafik sigortası yaptırmadınız ve ağır cezalara maruz...kalmadan sigortanızı yaptırmak istiyorsunuz. Sigortam.net'ten trafik sigortası teklifi alarak sigortasız...olacağınız süreyi kısaltabilirsiniz. Satın aldığınız trafik sigortası poliçesi anında e-postanıza gelir ve bu sayede bekleme...süresi yaşamadan poliçenize kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda poliçeyi satın aldığınız andan itibaren sigorta geçerlilik süresi...başlar. Trafik sigortası yaptırdıysanız korkmadan trafiğe çıkabilir, kasko sigortası yaptırdıysanız ise koruma teminatlarından...faydalanabilirsiniz. En uygun araç sigortaları için teklif alın, güvenceniz anında başlasın! Sağlık sigortası yaptırmak isteyenler; özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortasıtekliflerini...değerlendirebilir. Araç sigortasına ihtiyacınız var ise kasko ve trafik sigortası fiyatları hakkında bilgi alarak...bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun poliçeyi kendinizi belirleyebilirsiniz.  

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL