Kasko Sigortasını Daha Ucuza Nasıl Alabilirim?

Araç sahibi olarak kasko sahibi olmanız hem kendiniz hem çevreniz hem de aracınız için gerekli ve önemlidir. Aracınız olduktan sonra yapacağınız alışverişlerden biri de aracınıza yaptıracağınız doğru bir kasko sigortasıdır. Bu noktada aklınıza pek çok sigorta şirketi ve onlarca ürün seçeneği arasından doğru ve ucuz kasko poliçesini nasıl bulacağınız sorusu gelebilir.
Kasko sigortası hakkında en dikkat edilmesi gereken nokta teminatlar kısmıdır. Belki hiç kullanmayacağınız teminatlara fazladan para veriyor olmak ya da gerçekleşen riskler karşısında yeterince korunamamak gibi durumlarla karşılaşmamak için doğru teminat seçimi önceliklidir. Bu konu kaskonuzun görece ucuz veya daha pahalı olmasına da direkt etki eder. 
 

Hem Ucuz Hem İhtiyaçlarımızı Karşılayan Bir Kasko Poliçesi Almak için Nelere Dikkat Edilmeli?

 
Kasko poliçesi araca, aracın kullanım amacına, sürücüye ve teminat miktarlarına göre farklı fiyat aralıklarında olabilmektedir. Kasko fiyatlarının daha ucuz olabilmesi için alabileceğiniz bazı indirimler vardır.
 

Hasarsızlık İndirimi

 
Daha önce kaskonuza başvurmanızı gerektirecek bir hasarınız olmamışsa, poliçenizin yenilenmesi sırasında, yeni sigorta yılı içi poliçenize % 60'a varan oranlarda indirim uygulanır. Hasarsızlık indirimi olarak tanımlanan bu indiriminden yararlanmak için, kasko poliçesinde muafiyet indirimini de almanızı öneririz. Muafiyet indirimi sayesinde, küçük hasarlar nedeniyle hasarsızlık indiriminizi kaybetmemiş olursunuz.
 

Ehliyet İndirimi

 
Ehliyetiniz en az 5 yıl ve üzerinde ise poliçenize sigorta şirketinin belirlediği belirli bir oranlarda indirim uygulanabiliyor.
 

Alarm İndirimi

 
Aracınızda orijinal veya sonradan takılmış, çalışır durumda alarm ya da immobilizer bulunuyorsa poliçenize belli oranlarda indirim uygulanabilmektedir.
 

Sürücü Belirleme İndirimi

 
Şirket araçları dışında, sadece gerçek kişilere özel uygulanan bir indirim vardır. Eğer aracınız sadece poliçede ismi geçen kişi tarafından kullanılacaksa sigorta şirketleri tarafından verilecek %10 civarında bir indirim alabilirsiniz. Ancak aracınız hasara uğradığı sırada poliçede belirtilen kişi dışında bir başkasının kullanımındaysa bu indirim uygulanmaz, poliçede belirtilen oranda kesinti yansıtılır.
 

Bayan Sürücü İndirimi

 
Araç sürücüsünün bayan olması halinde, poliçede adı ve soyadının belirtilmesi şartıyla, poliçenize belli oranlarda arasında indirim uygulanabilmektedir.
 

Yaş İndirimi 

Araç sürücüsünün doğum yılına göre yaş indirimi uygulanabilir. Ancak bu indirim seçilen sigorta şirketine göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Renk İndirimi

Bazı sigorta şirketleri rengi beyaz, bej veya gümüş olan araçlara da poliçede belli oranda indirim uygulayabiliyorlar.

 

Muafiyet İndirimi

 
Bu konu üzerinde titizlikle durulması gereken bir indirimdir. Bu seçenek aracınızın kullanım koşullarına ve yaşadığınız yere göre değerlendirilmelidir. Muafiyet indirimi genel olarak aracınızda gerçekleşen ufak hasarları veya normal hasarların belli bir oranını (%1 veya 2) kendinizin ödemeyi kabul etmeniz anlamına gelmektedir. Muafiyetli kaskolar, poliçe sahibi olurken %40’lara varan oranda ciddi bir fiyat avantajı sağlarken, risk gerçekleştiğinde aynı oranda eksik ödeme almanıza da sebep olabilmektedirler. Bu nedenle poliçenizde muafiyet konusunu sigortacınızla birlikte değerlendirmenizi öneririz. İndirim alıyorken mağdur kalmamak için muafiyet indirimine ve teminatlar konusuna dikkat etmek gereklidir.
 
Kendiniz ve aracınızın güvenliği için ihtiyaçlarınıza özel, en doğru ve en ucuz kasko poliçesini en uygun fiyata almak için almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bizi arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL