Uygun Fiyata Kasko Almanın Yolları

Araç sahiplerinin, karşılaşabilecekleri kaza,arıza vb. riskler karşısında araçlarını ve bütçelerini güvence altına almak için tercih ettikleri kasko sigortası, dikkat edilecek birkaç küçük ayrıntıyla daha uygun bir fiyata sahip olunabiliyor.

Uygun fiyata kasko yaptırmak için izlenen en yanlış yol ise, bazı teminatları kasko kapsamı dışında bırakmaktır. Teminat dışı kalan durumlarda yaşanacak problemler, araç sahiplerine daha fazla zarar riskine neden olabilir.

Uygun fiyatlı kasko için yararlanabileceğiniz indirimlerin listesini sizler için hazırladık. Ancak söz konusu indirimlerin ve oranların sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebileceği unutulmamalı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık İndirimi

Araç sahipleri için kasko fiyatlarının daha uygun bir ücrete yapılması, kasko yenileme sürecinde hasarsızlık indirimi ile mümkün olmaktadır. Kasko sahibi, kasko dönemi boyunca sigorta şirketinine hiç başvurmamışsa veya aracındaki ufak çaplı sorunları kendisi halletmişse, kasko fiyatında %30 – %60 arasında bir indirim hakkı kazanır. Bu oran kasko yapılış tarihine ve aracın hasar yaşamadığı dönem sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, kasko sahibinin olası bir kaza halinde oluşabilecek zararda aracın kasko değerine göre %1 ya da %2 gibi oranını karşılamayı taahhüt etmesi durumunda yapılan indirimin adıdır. Bu durumda araç sahibi ve sigorta şirketi ile yapılan anlaşma gereği, araçta oluşan hasarın belli bir limitine kadar ödemeyi araç sahibi yapar, ancak bu limitin üstünde olan değerlerde ise ödeme sigorta şirketi tarafından gerçekleştirilir.

Tek Sürücü İndirimi

Sigorta şirketleri uyguladıkları primleri, oluşabilecek risk faktörlerine göre belirlemektedirler. Tek sürücü indirimi ise isminden de anlaşılacağı gibi aracı tek bir sürücünün kullanacağı teminatının verilmesiyle yapılan kaskonun adıdır. Bir aracı ne kadar çok kişi kullanırsa, araçta kaza yaşanma riski de o kadar artar. Tek sürücü indiriminin kapsadığı teminatlar dışında ikinci bir kişinin araçla kaza yapması durumunda, kasko şirketinin sağladığı indirim oranı kadar masrafı, araç sahibi karşılar. Ayrıca bazı sigorta şirketleri çift sürücü indirimi de uygulamaktadır.

Alarm İndirimi

Alarm indirimi, aracınızda alarm veya immobilizer sisteminin bulunması durumunda sigorta şirketinden %5  oranına kadar hak kazabileceğiniz indirimin adıdır.

Kasko Fiyatı Karşılaştırma

Araç sahipleri arasında indirim konusunda en çok fayda sağlayan ve araç sahiplerinin en fazla tercih ettikleri yöntemlerin başında ise online olarak kasko fiyat karşılaştırma geliyor. Bu yöntemi kullanarak istediğiniz kapsamdaki kaskoya, diğer şirketlerin de tekliflerini değerlendirdikten sonra sahip olabilirsiniz.

Meslek İndirimi

Bazı sigorta şirketleri meslek gruplarına özel indirimler uygulamaktadır. İndirimler sigorta şirketine ve meslek türüne göre farklılık gösterebilir.

Uygun fiyatlı kasko sigortası için hiç vakit kaybetmeden ister online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, en iyi fiyat garantisi ile ihtiyacınız olan kaskoya dakikalar içinde sahip olun. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL