Uygun Fiyata Kasko Almanın Yolları

Araç sahiplerinin, karşılaşabilecekleri kaza,arıza vb. riskler karşısında araçlarını ve bütçelerini güvence altına almak için tercih ettikleri kasko sigortası, dikkat edilecek birkaç küçük ayrıntıyla daha uygun bir fiyata sahip olunabiliyor.

Uygun fiyata kasko yaptırmak için izlenen en yanlış yol ise, bazı teminatları kasko kapsamı dışında bırakmaktır. Teminat dışı kalan durumlarda yaşanacak problemler, araç sahiplerine daha fazla zarar riskine neden olabilir.

Uygun fiyatlı kasko için yararlanabileceğiniz indirimlerin listesini sizler için hazırladık. Ancak söz konusu indirimlerin ve oranların sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebileceği unutulmamalı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık İndirimi

Araç sahipleri için kasko fiyatlarının daha uygun bir ücrete yapılması, kasko yenileme sürecinde hasarsızlık indirimi ile mümkün olmaktadır. Kasko sahibi, kasko dönemi boyunca sigorta şirketinine hiç başvurmamışsa veya aracındaki ufak çaplı sorunları kendisi halletmişse, kasko fiyatında %30 – %60 arasında bir indirim hakkı kazanır. Bu oran kasko yapılış tarihine ve aracın hasar yaşamadığı dönem sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, kasko sahibinin olası bir kaza halinde oluşabilecek zararda aracın kasko değerine göre %1 ya da %2 gibi oranını karşılamayı taahhüt etmesi durumunda yapılan indirimin adıdır. Bu durumda araç sahibi ve sigorta şirketi ile yapılan anlaşma gereği, araçta oluşan hasarın belli bir limitine kadar ödemeyi araç sahibi yapar, ancak bu limitin üstünde olan değerlerde ise ödeme sigorta şirketi tarafından gerçekleştirilir.

Tek Sürücü İndirimi

Sigorta şirketleri uyguladıkları primleri, oluşabilecek risk faktörlerine göre belirlemektedirler. Tek sürücü indirimi ise isminden de anlaşılacağı gibi aracı tek bir sürücünün kullanacağı teminatının verilmesiyle yapılan kaskonun adıdır. Bir aracı ne kadar çok kişi kullanırsa, araçta kaza yaşanma riski de o kadar artar. Tek sürücü indiriminin kapsadığı teminatlar dışında ikinci bir kişinin araçla kaza yapması durumunda, kasko şirketinin sağladığı indirim oranı kadar masrafı, araç sahibi karşılar. Ayrıca bazı sigorta şirketleri çift sürücü indirimi de uygulamaktadır.

Alarm İndirimi

Alarm indirimi, aracınızda alarm veya immobilizer sisteminin bulunması durumunda sigorta şirketinden %5  oranına kadar hak kazabileceğiniz indirimin adıdır.

Kasko Fiyatı Karşılaştırma

Araç sahipleri arasında indirim konusunda en çok fayda sağlayan ve araç sahiplerinin en fazla tercih ettikleri yöntemlerin başında ise online olarak kasko fiyat karşılaştırma geliyor. Bu yöntemi kullanarak istediğiniz kapsamdaki kaskoya, diğer şirketlerin de tekliflerini değerlendirdikten sonra sahip olabilirsiniz.

Meslek İndirimi

Bazı sigorta şirketleri meslek gruplarına özel indirimler uygulamaktadır. İndirimler sigorta şirketine ve meslek türüne göre farklılık gösterebilir.

Uygun fiyatlı kasko sigortası için hiç vakit kaybetmeden ister online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, en iyi fiyat garantisi ile ihtiyacınız olan kaskoya dakikalar içinde sahip olun. 

Benzer İçerikler

En Uygun Araç Fiyatlarına Ne Zaman Ulaşılır?
Araç alımlarında...en doğru zamanı belirlemek için sürekli ilanları kollamanız gerektiğini...düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz!
Araç alımlarında en doğru zaman kişilere göre değişiyor. Çünkü; en doğru...zamanı kişilerin ihtiyaçları ve içinde bulunduğu koşulları belirliyor. Peki, nasıl? Örneğin; aracınızın oldukça pahalıya...mal olacak bir hasar geçirdiğini varsayarsak, yapabileceğiniz 2 seçenek var: aracınızı tamir ettireceksiniz veya tamir ücretinin...üzerine biraz daha ekleyip yeni bir araba arayışına gireceksiniz. Bu durumda çok fazla zaman kaybetme lüksünüz olmayacağı için...acele etmeniz gerekebilir. Ancak sıkıldığınız için araç değişimi yapacaksanız, zaman kısıtlamanız yok demektir. Eğer...tercihiniz 2.el araçlardan yanaysa,  ikinci el araçların en çabuk satıldığı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan...aylarını takip etmenizde fayda var. Alacağınız 2.eli belirlediyseniz "
İkinci El Oto...Alımında 5 Püf Noktaya Dikkat!" yazımızı incelemeden satın alma kararına varmayın!

[widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Araç fiyatlarını satıcının ve alıcının beraber belirlediği ikinci...el araç piyasasında en iyi sonuca ulaşmak için bazı basit kuralları bilmek de fayda var. Örneğin; bazı araçlar da...mevsimin önemi de büyüktür. Bu yüzden mevsiminde çok da rağmet görmeyen bir araca yönelebilirsiniz. Yine tatil dönemlerinde de...ikinci el piyasası durgun olduğu için aracınızı değiştirmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Sıfır Araç...Alımlarında En Doğru Zaman

Peki, araç değişimini sıfır araçlardan yana kullanan sürücüler için en doğru zaman hangi...dönemler? Sıfır araçları en uygun seçeneklerle almanızı kolaylaştıracak çeşitli dönemler var: otomobil...kampanyalarının arttığı, düşük faiz fırsatlarının yükselişe geçtiği, ay sonu, yılsonu, gün sonu ve eski stokların...elden çıkarıldığı zamanlar bu dönemlerden bazılarıdır. Otomobil markalarının 2015 Şubat kampanyalarını görmek için; "Otomobil Markalarının Dikkat Çeken 2015 Şubat Ayı...Kampanyaları" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yılsonuna doğru hedeflediği kotayı tamamlamaya çalışan markaların kar...etmediği durumlar dahi olabilmektedir. Ayrıca enerjisini yeni modellere harcamak isteyen markalar birçok cazip kampanyayı da bu dönemde...sunmaktadır. Eğer ne istediğinizi ve kafanızdaki modeli biliyorsanız, ayın son zamanları hatta son saatleri galerileri ziyaret...etmek zekice olacaktır. Bu ziyaretler esnasında ne gibi sorular sormanız gerektiğini bilmiyorsanız "Oto Galeri Ziyaretlerinde Sorulması Gereken Sorular" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz. Almak istediğiniz sıfır aracı uyguna getirmenize yardımcı olacak zamanlardan bir diğeri de pek çok kişinin...evinden dışarı çıkmadığı; aşırı sıcak havalar, yağmur, fırtına veya hava sıcaklığının eksilere indiği zamanlar...olabilir. Bu zamanlarda galeriler çok daha boş olacak, galeri ilgilileri müşteri bulamamanın can sıkıntısıyla ödeme...seçeneklerinde kolaylıklar sunabilecektir. Araç fiyatları ve modelleri sürekli değişiklik gösterse de araçların temel...ihtiyaçları değişiklik göstermiyor. Bu ihtiyaçların başında ise araç kaskosu geliyor. Siz de aracınızın...güvencesini riske atmamak için muhakkak kasko sigortanızı yaptırın. Araç kasko fiyatlarında en uygun seçenekler...için Sigortam.net’e gelerek araç kasko hesaplaması yapın. Dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet...veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.