Aracıma Uygun Lastik Hangisi? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracıma Uygun Lastik Hangisi?

Lastik seçimi son derece önemli bir konudur. Aracınızın bütün yükünü taşıyan lastiklerin aracınıza uygun olması uzun ömürlü kullanım için ilk şarttır.

Aracınız için lastik seçimi yaparken; Lastik ebadınıza, iklim koşullarına ve kullanım koşullarına dikkat etmeniz gerekir.

Lastik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Lastik Ebadı

Aracınızın lastikleri firmanın önerdiği ebatlarda olmalıdır.  Göze daha güzel görünmesi için farklı ebatlarda lastik seçimi birçok riski beraberinde getirir. Yanlış lastik kullanımı, yolu tutuşunda, virajlarda dönüşlerde, kaymalarda büyük sıkıntılar yaşatır, bu durum hayati riskleri de beraberinde getirir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

İklim Koşulları

Lastik seçimlerinde mutlaka iklimi göz önünde bulundurmanız gerekir. Kış aylarında kış lastiği, yaz aylarında yaz lastiği kullanılmalıdır. Kış aylarında ıslak ve kaygan zeminler tehlike yaratır. Ayrıca, yaz lastikleri 7 derecenin altında sertleştikleri için yol tutumunu azaltır bu nedenle kış aylarında kullanılmaya müsait değildir. "Neden Kar Lastiği Kullanmalıyız?" yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kullanım Koşulları

Şehiriçi ve şehir dışı kullanımı araç kullanımı, ana ve oto yollarda kullanımlar, spor amaçlı kullanılar otomobiller vs. lastik seçiminde önemli kriterlerdir. Örneğin; şehir içi kullanımlarda frenleme mesafesi en düşük olan lastikler tercih edilmelidir.

Sigortam.net üzerinden kasko sorgulama yaparak en uygun araç kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarına ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Test Sürüşünün Önemi

Büyük maddiyat harcayarak kendinizle sevdiklerinizin canını emanet ettiğiniz arabanızı alırken önerilerimizi dikkate alarak test sürüşü yapmanız gerekir.

Devamını Oku

Online Sigorta Poliçesi Almanın Kolaylıkları

Online sigorta sorgulamanın kolaylıklarını değerlendirmek için Sigortam.net'e gelin, en kolay ve en uygun sigortaya hızla sahip olun.

Devamını Oku

Kasko Sigortası Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Değişir?

Sigortam.net'ten kasko hesaplama yaparak en uygun kaskoya kolayca ulaşın, bütçenize en uygun sigortaya sahip olun.

Devamını Oku