444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracıma Uygun Lastik Hangisi?

28 Şubat 2014

Lastik seçimi son derece önemli bir konudur. Aracınızın bütün yükünü taşıyan lastiklerin aracınıza uygun olması uzun ömürlü kullanım için ilk şarttır.

Aracınız için lastik seçimi yaparken; Lastik ebadınıza, iklim koşullarına ve kullanım koşullarına dikkat etmeniz gerekir.

Lastik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Lastik Ebadı

Aracınızın lastikleri firmanın önerdiği ebatlarda olmalıdır.  Göze daha güzel görünmesi için farklı ebatlarda lastik seçimi birçok riski beraberinde getirir. Yanlış lastik kullanımı, yolu tutuşunda, virajlarda dönüşlerde, kaymalarda büyük sıkıntılar yaşatır, bu durum hayati riskleri de beraberinde getirir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

İklim Koşulları

Lastik seçimlerinde mutlaka iklimi göz önünde bulundurmanız gerekir. Kış aylarında kış lastiği, yaz aylarında yaz lastiği kullanılmalıdır. Kış aylarında ıslak ve kaygan zeminler tehlike yaratır. Ayrıca, yaz lastikleri 7 derecenin altında sertleştikleri için yol tutumunu azaltır bu nedenle kış aylarında kullanılmaya müsait değildir. "Neden Kar Lastiği Kullanmalıyız?" yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kullanım Koşulları

Şehiriçi ve şehir dışı kullanımı araç kullanımı, ana ve oto yollarda kullanımlar, spor amaçlı kullanılar otomobiller vs. lastik seçiminde önemli kriterlerdir. Örneğin; şehir içi kullanımlarda frenleme mesafesi en düşük olan lastikler tercih edilmelidir.

Sigortam.net üzerinden kasko sorgulama yaparak en uygun araç kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarına ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.