Uzun Yol Dönüşü Araba Bakımı

Aracınızla uzun yola çıkarken kendinizi bu yolculuğa hazırladığınız gibi arabanızı da hazırlamanız gerekir.

Bu noktada araba bakımı büyük önem taşır. Aracınızda kontrol etmediğiniz arızası olan bir parça yüzünden hayati riskiniz olabilir.

Temizlemediğiniz araba parçalarının da daha kısa zamanda yıpranması, işlevini yitirmesi durumunda yenilerini ya satın almanız ya da tamir edilmesi gerekecek. Bunlar da maddi anlamda sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aracınız için gerekli onarımları, bakımları yaptıktan sonra yola çıkarak keyifli bir tatilin tadını çıkardınız. Tatilden döndükten sonra da arabanızın kontrollerini yapmalısınız. Daha yeni yaptığınızı düşünebilirsiniz fakat uzun yolculuk sonrası siz nasıl yorulduysanız aracınız da yorulur. Sürüş güvenliğiniz için bu bakımların ihmal edilmemesi gerekir.

Tatil Dönüşü Arabanız için Yapacağınız 5 Bakım

Fren Bakımı

Hayati risk taşıyan fren bakımının yapılması büyük önem taşır. Uzun yol sonrası frenleriniz yıpranmış olabilir. Fren hidroliğinin hidrolik deposunun 2 cm aşağısında olması gerektiğini unutmayın. Fren balatalarında da sorun varsa mutlka adeğiştirilmelidir.

Motor Bakımı

Arabanızın ateşlemesini kontrol etmeli, performansını gözlemlemeli, yakıt tüketimini incelemelisiniz.  Motorunuzun yağını da kontrol etmelisiniz. Eğer eskimişse verimli olması ve motora zarar vermemesi açısında değiştirmeniz gerekir.

Hava Filtresi Bakımı

Uzun saatler tozlu yollardan geçmek hava filtrenizi tıkayabilir. Hava filtresi tıkanmış olması yakıtınızdan da çok fazla çalar. Bu nedenle yakıt tasarrufu için mutlaka filtrenin temiz tutulması gerekir. Yakıt tasarrufu sağlamanın yollarına “Yakıtta Tasarrufun Püf Noktaları” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Lastik Bakımı

Uzun yollarda zeminler de farklıdır. Bozuk, taş, toprak olan yollarda lastikleriniz yıpranabilir. Lastik kontrolünü yapmadan trafiğe tekrar çıkmak hayati risk taşır. Bu nedenle yıpranmış lastiklerinizi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca lastiklerin havası da inmiş olabilir basınç kontolü yapılmalı ve ideal olan seviyeye getirilmelidir.

Arabanın Yıkanması

Tatil dönüşü aracın temizliği de detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Yoldan sıçrayan toprak, çamur gibi maddeler aracınızın bazı parçalarının paslanmasına yol açabilir. Bu durumda onarım için masraflarınız da artar.

Araba bakımını ihmal etmediğiniz gibi kasko sigortanızı da yaptırın, aracınıza gelen zararlara karşı güvenceniz olsun. Sigortam.net üzerinden araç sigortası sorgulaması yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına kolayca ulaşın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018 Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi