Uzun Yolculuklar için Güvenli Sürüş Önerileri

Bütün bir kış kendi kullanacağınız otomobille tatile çıkmanın planını yapıyorsunuz ancak şöförlüğünüze güvenemiyor ve güvenlik sorunu mu yaşıyorsunuz?

Trafiğin yoğun olduğu yerlerde dahi usta bir şöför de olsanız uzun yol deneyimi bambaşka birşey. Özellikle güvenli sürüş tekniklerinden bir haberseniz, uzun yolculuklar sizin için son derece tehlikeli olacaktır.

Ancak yola çıkmadan önce ve yolculuk sırasında neler yapabileceğinizi öğrenerek, güvenli yolculuk adımında büyük bir yol katetmiş olursunuz. Herşeyden önce güvenli bir yolculuğun anahtarı kasko sigortanızı yaptırmakla işe başlayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Güvenli Sürüş için Yola Çıkmadan Önce Yapılacaklar
 

 • Yolculuk öncesinde yapılacak ilk ve en önemli adım araç kasko sigortasıdır. Eğer aracınızın kaskosu yoksa hemen yaptırın, sigorta yenilemeniz geldiyse geciktirmeyin.
   
 • Çekme halatı, yangın söndürme cihazı gibi aracınızda olması gereken aletlerin olup olmadığını kontrol edin, eksikleri giderin.
   
 • Eşyalarınızı düzenli bir şekilde araç bagajına yerleştirin, sabitlenmemiş eşyalarınızın olmamasına dikkat edin.
   
 • Nasıl bir yolun sizi beklediğini önceden biliyor olmanız da önemli bu yüzden yol nerede daralıyor, nerelerde çalışma var inceleyin.
   
 • Yola çıkmadan önce midenizi yorabilecek şeylerden uzak durmaya gayret edin.

 

Güvenli Sürüş için Yoluculukda Dikkat Edilecekler
 

 • Yolculuk süresince sıkılıkla ara verin, örneğin; 3’er saatte bir 15’er dakikalık molalar iyi gelecektir.
   
 • Yolculuk sırasında uykunuzun geldiğini hissetmeniz halinde mola sürenizi uzun tutabilirsiniz, gerekirse birkaç saat otomobil içinde uyuyabilirsiniz.
   
 • Virajlı yollarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda paniklemeyin, gaz kesmeyin aksi halde aracınız savrulacaktır.
   
 • Önünüzde yer alan araçla en az 2 saniye takip mesafenizi de korumaya özen gösterin.

Sizin aracınızın kontrolünü ve güvenliği sağlayabilecekleriniz dışında başınıza gelebilecek şeyler de olabilir. Bu durumları kontrol altına alabilmek için kaskosuz yola çıkmayın.

Araç kasko sigortanıza birkaç adımla ulaşabilmek için araç kasko sorgulamanızı Sigortam.net’te yapın, dilerseniz 7/24 hizmet sunan 444 24 00 numaralı destek hattımızı arayarak yardım alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL