Uzun Yolda Araç Kullanmanın İncelikleri | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Uzun Yolda Araba Kullanmanın İncelikleri

Normal zaman dilimlerinde de araba kullanmak özen ister, ancak uzun yolda araba kullanma söz konusu ise bu özen katlanarak artacaktır. Özen gösterilmesi gereken konular, dikkat edilecek noktalar listesi de uzar gider.

Özellikle eğitimi, yeterli pratiği olmayan ve kendine güvenmeyen sürücü uzun yolda trafiğe çıkma girişiminde bulunmamalıdır. Trafiğe çıkma sorumluluğu oldukça önemli ve ağır bir sorumluluktur.

Alışkın olunmaması, görüş gücünün zayıflığı gibi muhtemel tehlikeler tecrübesiz bir sürücünün idare edebilmesi oldukça güçtür.

Öncellikle uzun yola çıkmadan önce araba bakımı, genel kontrolü, kasko ve zorunlu trafik sigortası muhakkak yapılmalıdır. Motor ve ‘’Lastik Kontrolünde Atlanmaması Gereken Noktalar’’halledilmiş olmalı. Silecek suyu, yağ durumu ve benzin kontrolü yapılmalıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Uzun Yolda Araç Nasıl Kullanılır?
 

 • Uzun yola çıkmadan önce yeterince dinlenilmiş ve dinç olunmalıdır.
   
 • Asla alkol alınmamış olmalıdır.
   
 • Güncel olan bir karayolu haritası muhakkak araçta bulunmalıdır.
   
 • Sürücü koltuğuna oturur oturmaz emniyet kemeri takılmalıdır, sizi sevdiklerinize bağlayacak olan emniyet kemeridir. Her daim emniyet kemerinin önemini unutmayın!
   
 • Çok uzun süre araç kullanmaya çalışmak gibi iddiada bulunmayın, ara ara dinlenin.
   
 • Hava güneşli ise muhakkak güneş gözlüğü kullanın.
   
 • Cep telefonu kullanmamaya özen gösterin.
   
 • Yanınızdakilerin dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin, dağılmış konsantre tehlikeye davet çıkarır.
   
 • Kasaba ve köy gibi yerlerde hız oranını düşürün. Aniden karşınıza çıkan bir kümes hayvanı paniklemenize sebep olabilir.
   
 • İki üç saatte bir mola vererek ihtiyaçlarınızı giderin.
   
 • Yol boyunca trafik işaret ve levhalarını gözden kaçırmamaya özen gösterin.

Tüm bunların yanı sıra yolda meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olmak için sigorta sorgulama yapın, sigortalanmayı geciktirmeyin.

Sigortam.net üzerinden  2014 kasko değeri listesine kolayca ulaşın, sigorta sorgulama yaparak kasko fiyatları 2014 listesi ile karşılaştırma yapın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kasko Fiyatları Yeni Kasko Sistemi Sonrası Arttı mı?

Yeni kasko yasası yürürlüğe girmeden kısa bir süre önce yayınlanan haberler, kamuoyunda yeni kasko sistemi ile beraber kasko fiyatlarında fahiş artışlar meydana geleceği yönünde bir algı oluşturmuştu.

Devamını Oku

Anlaşmasız ve Anlaşmalı Araç Servis Arasındaki Fark

Anlaşmalı araç servislerinde araç tamirini yaptırmanın bir çok getirisi bulunurken, anlaşmasız servisler de aynı hizmeti görmek her zaman mümkün olmuyor!

Devamını Oku

2015 Yılında Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?

Kur hareketliliği otomobil fiyatları üzerinde değişikliğe neden olmaktadır. Euro'da yaşanan düşüşün 2015 otomobil fiyatlarını nasıl etkilediği öğrenin.

Devamını Oku