Bayramda Güvenli Bir Sürüş İçin En İyi Tüyolar

Bayram tatillerindeki uzun yolculuklarda, trafiğin normal günlere göre 10 kat daha fazla artmasından dolayı, bayram tatili gidiş ve dönüşü bir Türkiye klasiği olarak kaza sayılarının en yoğun olduğu günler olarak bilinmektedir.

Ancak yolculuk öncesi ve yolculuk sırasında dikkat edilecek birkaç küçük ayrıntı ile uzun yol seyahatlerinizin daha güvende geçmesini sağlayabilirsiniz. İşte bayram tatili seyahatlerinizin güven içinde geçmesini sağlayacak ipuçları.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 

Aracınız Yola Hazır mı?

Yapılan araştırmalar araçlardaki arıza ve teknik problemlerin %32’sinin uzun yol seyahatlerinde meydana geldiğini ortaya koymaktadır.

 • Aracınızın uzun yola hazır olup olmadığına emin olmak için mutlaka servis kontrolünden geçirin.
 • Aracınızın mevsimsel bakımlarını asla aksatmayın.
 • Far ve sinyal sistemi, fren sistemi, motor yağı ve hidrolik yağı kontrollerini mutlaka yapın.
 • Uzun yol sırasında beklemediğiniz mekan veya zamanda karşılaşabileceğiniz bir arızanın, sizi çok sıkıntılı bir durum içerisinde bırakabileceğini unutmayın.

 

Lastik Kontrolü

 • Yolculuğa çıkmadan önce aracınızın lastik kontrolünü mutlaka yapın.
 • Lastik basıncını ve lastikte aşınma veya yıpranmanın olup olmadığını inceleyin.
 • Kullandığınız lastiğin mevsim şartlarına uygun olmasına dikkat edin.

 

Yola Asla Uykusuz Çıkmayın

Güvenli ve sağlıklı bir sürüş için ilk şartlardan birisi de yola dinlenmiş ve tam anlamıyla uykunun alınmış bir vaziyette çıkılmasıdır. İlginç bir şekilde ülkemizde yaşanan kazaların %65’inin gündüz saatlerinde gerçekleştiği unutulmamalı, yolculuk sırasında yorgunluk belirtisi ya da uykunun geldiği hissedildiği anda mutlaka uygun bir yerde durup dinlenilmelidir.

Mola Yerlerinizi Önceden Planlayın

Yolculuk sırasında mola vereceğiniz noktaları önceden planlamış olmanız, seyahatinizin daha güvenli bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde, mola yeri belirlenmeden çıkılan yolculuklarda sürücü istirahat edilecek yerin seçimi için kendisini daha fazla zorlayarak riske atmış olur.

Emniyet Kemeri

Sadece bayram yolculuklarında değil, tüm sürüşlerde, sürücülerin ve yolcuların mutlaka kullanması gereken emniyet kemeri, halen kazalarda güvenliği arttırıcı en basit ve kullanılabilir güvenlik aksesuarıdır. Bu nedenle her ne olursa olsun, sürüş sırasında kendinizin ve araç içerisindeki diğer yolcuların emniyet kemerini kullanmasına özen gösterin.

Sürüş Sırasında Bu Maddelere Dikkat Edin

 • Rahat ve konforlu bir sürüş için koltuk ayarlamanızı kendinize göre yapın.
 • Aracı hareket ettirmeden önce herşeyin yolunda olduğuna emin olun.
 • Sürüş sırasında mutlaka trafik levha ve uyarılarını kontrol edin. Hız limitlerini asla aşmayın.
 • Yolculuk sırasında mümkün olduğunca trafik akışına uymaya çalışın, aşırı ve gereksiz hızın kaza riskini arttıracağını unutmayın.
 • Takip mesafesine özen gösterin. Özellikle otobüs, tır, kamyon gibi araçlara çok fazla yaklaşmamaya çalışın.
 • Sürüş sırasında dikkatinizi dağıtabilecek telefonla görüşmek, diğer yolcularla konuşma, yüksek seste müzik dinlemek gibi aktivitelerden kaçının.
 • Hızınızı viraja girerken mutlaka azaltın.
 • Yolculuk öncesi ve yolculuk sırasında ağır yiyeceklerden ve gazlı içeceklerden uzak durun.

 

Kasko Güvencesini Unutmayın

Yolculuğunuz öncesinde her ne kadar araç kontrollerinizi eksiksiz de yapmış olsanız,  sürüş sırasında tüm trafik kurallarına da uysanız, kaza ve arıza riski ile karşı karşıya olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Kaza ve arıza halinde sürücülerin en önemli yardımcılarından birisi olan kasko sigortanızı mutlaka yaptırın.

En iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı ile istediğiniz teminattaki araç kasko sigortası için hemen online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar.  Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın, Tek Bir Ekrandan Karşılaştırma Yapın!

Online sigorta teklifi...almanın en büyük avantajı, acenteleri dolaşmak zorunda kalmamaktır. Ayrı ayrı sigorta şirketlerini aramak, teklif almak ve...sonrasında onları değerlendirebilmek zor hatta bazen kafa karıştırıcı olabilir. Online sigorta tekliflerini almak...ise çok daha basit ve net bir süreçtir. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak birçok sigorta şirketini...aynı ekranda görebilirsiniz. Bu sayede sigorta fiyatlarını karşılaştırarak hangisinin bütçenize en uygun olduğunu bulabilmeniz...çok daha rahat olur. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik...sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre...bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz....İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten...Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı...olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız...gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit...seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size...gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü...satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca...sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının...masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri...olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortası teklifi alarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!