Uzun Yolda Güvenli Sürüş İçin Altın Tüyolar

Özellikle yaz aylarında tatil seyahatleri nedeniyle sıklaşan şehirlerarası yolculuklarda araç kullanımı, birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

Uzun süreli bu yolculuklarda sürücülere büyük sorumluluk düşerken, yolculuk öncesi alınacak tedbirler ve yolculuk sırasında dikkat edilecek bazı metodlarla uzun yol seyahatlerinde araç ve sürüş güvenliğini en üst seviyeye çıkartılabilir.

Yolculuğunuzun güven içerisinde ve sorunsuz bir şekilde geçmesi adına, uzun yolda güvenli sürüş öneri ve tekniklerini sizler için bir araya getirdik.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç Bakımınızı Yaptırın

Uzun yol seyahatleri öncesinde aracınızın sorun yaşatmaması adına rutin bakımlarını aksatmamak büyük önem taşıyor. Bu nedenle yolculuğa çıkmadan önce aracınızın servis ortamında yapılması gereken far, ikaz lambaları, motor yağı, elektronik beyin sistemi, hava yastıkları, direksiyon ve kavrama hidrolikleri gibi kontrollerini eksiksiz bir şekilde yaptırın.

Lastik Kontrolleri

Yolculuk sırasında sürüş güvenliğinin en önemli ekipmanlarından biri olan araç lastiklerinizin kontrollerini gerçekleştirin. Araç lastiklerinin mevsim şartlarına uygun olmasına özen gösterin. Lastiklerinizin yıpranmış ve aşınmış olduğunu düşünüyorsanız mutlaka değiştirin. Araç lastiklerinizin tavsiye edilen basınç değerlerinde olmasına dikkat edin. Yolculuk sırasında karşılaşabileceğiniz lastik problemlerine karşı stepnenizin sorunsuz olduğuna emin olun.

Yola Yorgun Çıkmayın

Yolculuğunuz sırasında dinlenmiş bir şekilde direksiyon başına geçmeniz güvenli bir yolculuğun en önemli şartlarından birisidir. Sürüş sırasında ani kararlar almanız gerektiği anlarda yorgun olmanız, karar alma sürenizin uzamasına neden olabilir. Yolculuk sırasında uykunuzun geldiğini hissediyorsanız, mutlaka güvenli bir noktada dinlendikten sonra yolculuğunuza devam edin. Yola çıkmadan önce ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçının. Mümkünse yola tek başınıza çıkmayın.

Mola Yerlerini Önceden Belirleyin

Seyahatiniz öncesinde bir program hazırlayarak yola çıkın. Mola yerlerini önceden belirlemeniz, sürüş sırasında size büyük avantaj sağlayacaktır. Uzun yol sürüşlerinde belli bir süreden sonra baş gösteren boyun ve sırt ağrılarının yanında ortaya çıkabilecek dikkat dağınıklığı karşısında sağlıklı bir sürüş performansı için her 150 km’de veya 2 saatte bir mutlaka mola verin.

Takip Mesafesine Uyun

Sürüş sırasında önünüzdeki araçta ani bir gelişme karşısında sorunsuzca durabilmek için takip mesafesine uymaya özen gösterin. Her ne kadar takip mesafesine uymak şehiriçi yolculuklarda trafiğin yoğunluğundan dolayı tam anlamıyla mümkün olmasa da, şehirlerarası yollarda bu kurala uymak daha mümkündür. Takip mesafesi reaksiyon mesafesi ve fren mesafesi olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Reaksiyon mesafesi  bir tehlike anında tehlikenin görülmesi, karar verilmesi ve frene basılmasına kadar geçen süreyi kapsarken, fren mesafesi ise fren pedalına bastıktan sonra aracın tam anlamıyla durduğu ana kadarki geçen süreyi kapsar.

Rehavete Kapılmayın

Sürüş sırasında yolun boş olması süratinizi arttırmanıza sebep olmasın. Özellikle tepe üstü ve benzeri yerlerde karşı taraftan hatalı sollama yapmış bir aracın gelme ihtimaline karşı hızınızı azaltın. Yine küçük yerleşim birimleri ve yakınlarından geçerken, aniden yola çıkabilecek bir hayvanın, panik yapmanıza neden olma ihtimaline karşı hızınızı mutlaka azaltın.

Yolculuğunuzun her nerede olursanız olun güven içerisinde geçmesini sağlayacak kasko sigortası için hemen Sigortam.net’i ziyaret ederek online kasko teklif alın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, ihtiyacınız olan kaskoya kısa sürede sahip olun.

Benzer İçerikler

Poliçesini Sigortam.net’ten Yaptıranlar, 400 TL’ye Varan Ücretsiz Akaryakıt... Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider platformu Sigortam.net, sayısız avantajlarına bir yenisini daha ekleyerek araç...sahiplerine 400 TL’ye varan ücretsiz akaryakıt kazanma fırsatı sunuyor. Sigortam.net ve Petrol Ofisi iş birliği ile...gerçekleştirilen kampanya kapsamında, Sigortam.net’ten
kasko veya trafik sigortası yaptıran araç sahipleri 1 yıl süresince yapmış oldukları akaryakıt...alımlarından toplamda 400 TL’ye varan ücretsiz akaryakıt kazanma şansı yakalıyor.
Poliçesini Sigortam.net’ten...Yaptıranlar, 400 TL’ye Varan Ücretsiz Akaryakıt Kazanıyor!

Kimler Ücretsiz Akaryakıt...Kampanyasından Yararlanabiliyor?

Sigortam.net müşterilerine özel Petrol Ofisi’nden 400 TL’ye varan ücretsiz akaryakıt...kampanyasına katılmak için tek yapmanız gereken ise Sigortam.net’ten kasko veya trafik sigortası poliçesi yaptırmak. Mevcut...Sigortam.net müşterileri ise bu kampanyadan poliçe vadelerinin bitmesine 5 ay kala yararlanabiliyor.  

“Kampanyaya...Katılmak için Ne Yapılmalıyım?”

Kampanyaya katılmak için kasko veya trafik sigortası poliçenizi yaptırmanızın ardından...ister Sigortam.net Petrol Ofisi Kampanyası sayfasından online olarak, isterseniz 444 24 00...numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kampanyaya katılım gösterebilirsiniz. Kampanyaya dahil...olduktan sonra adınıza göndermiş olacağımız Postive Card ile Petrol Ofisi istasyonlarından yapacağınız 400 TL’nin üzerindeki...akaryakıt alımlarınızda 20 TL, ikinci ay yapacağınız 400 TL ve üzeri akaryakıt alımlarında 20 TL, üçüncü ay yapacağınız...400 TL üzeri akaryakıt alımlarında ise 20 TL’ye ek olarak artı 40 TL ile toplamda 100 TL’lik ücretsiz akaryakıt...kazanabilirsiniz. Böylelikle 1 yıl içerisinde Petrol Ofisi istasyonlarından yapacağınız akaryakıt alımlarınızda toplamda 400...TL’ye varan ücretsiz akaryakıt fırsatından yararlanabilirsiniz. Kampanya hakkında daha detaylı bilgiye Sigortam.net  - Petrol...Ofisi Kampanyası sayfasından sahip olabilirsiniz veya kampanya ile ilgili diğer merak ettiğiniz soruların cevabına ise Sıkça Sorulan...Sorular sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kampanya Sıkça...Sorulan Sorular Sayfasına Ulaşmak için Tıklayın

Sigortam.net ile Hem Bütçenizi Hem de Aracınızı Güvenceye...Alın

Kasko ve zorunlu trafik sigortasında en iyi şirketlerin tekliflerini online olarak karşılaştırma fırsatı sunarak,...müşterilerinin en uygun fiyata poliçelerini yaptırmalarını sağlayan Sigortam.net ile araç sigortası yaptırmak artık çok daha...avantajlı.  Siz de aracınızın ve bütçenizin güvenliği için 3.5 milyonu aşkın mutlu müşterimiz gibi Sigortam.net’i tercih...edin, kazancınıza kazanç katın.
Audi A3 Kasko Sigortası En uygun
Audi A3 kasko sigortası Sigortam.net’te
  • En iyi sigorta...şirketlerinden Audi A3 sigortası teklifi alın.
  • Audi A3 kasko fiyatlarını karşılaştırın.
  • %45’e varan...fiyat avantajlarını yakalayın!
  • Bütçenize en uygun Audi A3 sigortasını satın alın.
 

Audi A3...Kasko Sigortası

Audi A3 model aracınız için en uygun kasko sigortası fiyatlarına Sigortam.net uzmanlığı ile kolayca...ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak kasko hesaplama sayfamızdan...doldurun, kolayca kasko fiyat hesaplaması yapın.  

Audi A3 Hakkında

Audi A3 diğer Audi modellerine göre daha düz,...daha erkeksi ve daha dinamik bir tasarıma sahiptir. Spor otomobillerdeki gibi kapı üst gövdesi üzerine yerleştirilmiş dış aynalar,...tüm hava koşullarında daha iyi görüş sağlar. Audi A3 motorları; TFSI ve TDI teknolojileri kullanılarak üretilmiştir. Bu sistem...hem ekonomik hem de daha iyi bir güç aktarımına imkan verir. Ayrıca Audi A3, start-stop sistemi enerji tasarrufu yapar ve böylelikle...de CO2 emisyonlarını azalmasını sağlar. Start-stop sistemi, araç durma noktasına geldiğinde motoru kapatarak yakıt tüketiminin ve...CO2 salınımlarının azalmasına yardımcı olur. Yakıt tüketimini azaltmak adına araçta bulunan yol bilgisayarı, verimlilik...programıyla donatılmıştır.