Yağışlı Havalarda Güvenli Sürüş İçin 5 Kolay Yöntem

Yapılan araştırmalar hava koşullarının kazalar üzerinde oldukça etkili olduğunu gösteriyor.

Hatta yağmurlu günlerde yaşanan kazaların normal günlere göre %25 oranda artıyor. Özellikle büyük şehirlerde yağmur yağdığı ilk andan itibaren trafik yoğunlu ve kazalar kaçınılmaz oluyor.

Yağmurlu havalarda kazaların çok yaşanması yolların kayganlaşmasından dolayı fren mesafesinin uzamasından kaynaklanıyor. İşte yağmurlu havalarda trafikte güvenli sürüş için sunduğumuz önerilere göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Konuyla ilgili “Yağmurlu ve Soğuk Havalarda Trafiğe Dikkat!” yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Yağmurlu Havada Araç Kullanma Teknikleri

 1. Yağmurlu havalarda yollarda su birikintileri oluşur. Özellikle engebeli yollarda çukurlar çok derin olabilir ve su ile dolduğundan bu derinlik anlaşılmayabilir. Su birikintilerinin olduğu yerlerden mümkün olduğunca geçilmemesi gerekir. Aksi durumda aracın motorunun içerisine su girebilir.
   
 2. Aşırı yağışlı zamanlarda sel baskınları sık sık yaşanır. Siz de aracınızla sel akıntısına maruz kalırsanız ve moturunuz durduysa yol yardımı aramanız gerekir. Motoru çalıştırmayı denemeniz durumunda zarar görebilir. Kasko sigortası kapsamında yol yardım hizmetleri sunulmaktadır.
   
 3. Islak yollarda aracın kama olasılığının yüksek olduğunu söylemiştik. Eğer bu durum başınıza gelirse paniğe kapılmadan ayağınızı gazdan çekin ve direksiyonu hafif bir şekilde tutun. Lastikler bu sayede yola tekrar tutunmaya başlayacaktır.
   
 4. Her koşulda önünüzdeki araçla takip mesafenizi iyi ayarlamanız gerekir. Islak ve kaygan yollarda bu hususa daha fazla önem vermelisiniz. Çünkü araç yoldaki hakimiyetini zor sağlayacağı için trafikteki tüm araçlar için risk söz konusu olabilir.
   
 5. Yağmurlu havalarda su birikintilerine girmemeniz gerektiğini belirtmiştik. Fakat bunun mümkün olmadığı durumlarda birikintiden kurtulduktan sonra frenlerinize hafif bir şekilde basarak performansını kontrol etmeniz gerekir. Aracın frenlerinde zayıflık yaşanması hayati risklere yol açar. Dolayısıyla mutlaka onarımdan geçmelidir. Konuyla ilgili olarak “Fren Sistemi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?” yazımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Güvenli yolculuklar için aldığınız önlemler gibi olası risk durumda, yolda kaldığınızda güvencenizin olması için Sigortam.net’ten kasko hesaplama işlemini kolayca yapın, en uygun kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 sigortanızı telefon üzerinden yaptırın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018 Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi