Yakıt Tasarrufu için Bagaj Alışkanlıkları Önemli

Yakıt tasarrufu alışkanlıklarının tespiti amacıyla Shell tarafından yaptırılan araştırmadan, tasarruf için büyük önem taşıyan “bagajdaki fazla yükler” ile ilgili ilginç sonuçlar çıktı.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Yakıt tasarrufu denince akla gelen çözümlerin başında fazla yükler geliyor. “Bagajda fazla yük taşımama” prensibi üzerinden yapılan araştırmada, araç sahiplerine bagajlarına neler taşıdıkları soruldu. İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Antalya ve Diyarbakır’daki sürücüleri kapsayan araştırmada illere ve cinsiyetlere göre birbirinden farklı bagaj yük profilleri ortaya çıktı.
 

Bagajda En Çok Bulunan Eşyalar

 
Araştırmaya göre bagajlarda en çok bulunan eşyalar, araçta bulundurulması zorunlu olan yedek lastik, yangın tüpü ve trafik seti. Ancak bu eşyaların araçlarda bulundurulmasının zorunlu olduğu düşünüldüğünde oranlar biraz düşük: Araştırmaya katılan araçların sadece %81’inde yedek lastik, %69’unda yangın tüpü ve %68’inde trafik seti bulunuyor. Yani her 5 araçtan 2’sinde yangın tüpü ve trafik seti yok.

 

Zorunlu eşyaların ardından araçta en bulundurulan eşyalar arasında mangal seti de var güzellik bakım seti de… Ancak bagajlarda en sık karşılaşılan eşya spor çantası. Her 5 aracın 1’inde spor çantası bulunuyor. Spor çantasını sırasıyla yedek ayakkabı, güzellik/bakım seti, piknik mangal seti ve çocuk koltuğu takip ediyor.

 
Araçlarda bulunan eşyalar arasında nargile takımı, çorap, bilgisayar, minder, müzik kabini gibi farklı eşyalar da mevcut.
 

Erkek Sürücünün Bagajı

 
Araştırmaya katılan erkek sürücüler, bagajlarında en çok tamir seti ve mangal bulunduruyor. Bunların yanında olta, elektrik malzemeleri, çeki halatı, branda, kova gibi eşyalar da erkeklerin bagajlarında yer alıyor. Ancak erkek sürücüler araçlarında yangın tüpü bulundurma konusunda kadın sürücülerin gerisinde kalıyor.
 

Kadın Sürücünün Bagajı

 
Kadın sürücülerin bagajlarında bulundurdukları eşyalar arasında beklendiği üzere güzellik bakım seti ilk sırada. Ayrıca kadınların araçlarında yedek ayakkabı bulundurmaları da öne çıkıyor: işyerinde giyilmek üzere bir çift topuklu ve araba sürerken kullanılmak üzere bir çift spor ayakkabı.
 
Şıklığa ve rahatlığa düşkün olan kadın sürücüler aynı zamanda güvenlik konusunda da dikkatli. Bu yüzden yangın tüpü ve çocuk koltuğu gibi eşyalar kadın sürücülerin araçlarında daha çok yer buluyor.

Ankara Mangalı Antalya Kamp Yapmayı Seviyor

 
Araştırmada illere göre de birbirinden farklı sonuçlar görülüyor. Ankara, araçlarda güzellik bakım setinin en çok bulunduğu şehir olarak öne çıkarken Trabzonlu sürücüler araçlarında en çok trafik seti ve reflektöre yer veriyor. Ankara ayrıca mangal konusunda da liderliği taşıyor. Diyarbakır’da araç bagajlarında en çok spor malzemeleri dikkat çekerken Antalya’da araçlarda en çok bulunan eşyalar hiç şüphesiz kamp malzemeleri. Antalyalı sürücülerin araçlarında en az rastlanacak eşya güzellik bakım seti, Diyarbakırlı sürücülerin araçlarında ise yedek ayakkabı olarak göze çarpıyor.
 
Yakıt tasarrufu bütçenizi korumanın sadece bir adımıdır. Olası bir maddi hasara karşı aracınızı sigortalayın, trafiğe güvenle çıkın.
 
Kasko sigortası için en iyi sigorta teklifleri Sigortam.net’te. En iyi kasko fiyatlarına ulaşmak için hemen kasko sigorta sorgulama yapın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleritarafından verilen kasko tekliflerine tek bir formla 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL