Yakıt Tasarrufu için 5 Öneri! | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yakıt Tasarrufu için 5 Öneri!

Benzin fiyatlarının yükselmesi herkesin şikayetçi olduğu bir konu. “Nasıl yakıt tasarrufu yaparım?” diye düşünenler için daha az benzin harcamanızı sağlayacak önerileri paylaştık.

"Benzinden Tasarruf Etme Yolları" yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 

Hızınızı Sabitleyin

Aşırı hızla araç kullanmak yakıtınızın fazla harcanmasına neden olur. Örneğin saatte 40 km hızdan saatte 80 km hıza yükselmek yakıt tüketimini neredeyse iki katına çıkartır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yüklerinizden Kurtulun

Aracınıza mümkün olduğunca az eşya yükleyin. Araç ne kadar ağır olursa hareket etmek için o kadar fazla enerji gerekir. Her ekstra 50 kg için yakıt tüketiminiz %1-2 artar. 

Klima Kullanımını Azaltın

Klima, otomobilin motoru için yakıt kullanan ekstra bir yüktür. Klimanın kullanılmaması %3’e kadar yakıt tasarrufu sağlar. Klima yerine camları açarak doğal yollardan serinlemeyi tercih edebilirsiniz. 

Aniden Durup Kalkmayın

Yavaş yavaş hızlanarak ve mümkün olduğu kadar yumuşak vites geçişleriyle yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Hızlı manevralar ve ani frenlemeler yapmak %20 daha fazla yakıt tüketimine neden olur.

Aracınızın Bakımını Önemseyin

Aracınızın maksimum verimlilikte çalışmasını sağlamak için düzenli servislerle bakımını yaptırın. Kirlenmiş bujiler, kirli hava filtresi veya tıkalı yakıt filtresi yakıt tasarrufunuzu olumsuz bir şekilde etkiler. Motor yağının düzenli olarak değiştirilmesi de yakıt verimliliği açısından çok önemlidir. Araç bakımı ile ilgili detaylı bilgiye "Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz" yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sigorta şirketlerinin sunduğu kasko sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın, %45 fiyat avantajından faydalanın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Bagaj Filesi Ne İşe Yarar?

Özellikle çocuklu aileler, çocukların oyuncakları gibi küçük parçaları arka camın önüne koymakta sakınca görmezler. Ancak ani bir frenle öne doğru fırlayacak küçük bir oyuncak veya bir çantanın etkisi yüzlerce kiloya, basit bir kutu mendilin etkisi de onlarca kiloya eşit olacaktır.

Devamını Oku

Groupama Sigorta’dan “Süper Özel Oto ve Elit Kasko” Sigortası

Groupama Sigorta'nın en geniş teminatlar sunan Süper Özel Oto ve Elit Kasko Sigortası ürünlerini en uygun fiyatlarla Sigortam.net'ten satın alın.

Devamını Oku

Bayram Trafiğine Alternatif Çözümler

Ramazan Bayramı’na haftalar kaldı. Bayram gidiş-dönüşlerinde trafiğe yakalanmamanız için alternatif çözümlere göz atmadan güzergahınızı belirlemeyin, bayram tatilinizi yollarda harcamayın.

Devamını Oku