Yakıt Tasarrufu için 5 Öneri!

Benzin fiyatlarının yükselmesi herkesin şikayetçi olduğu bir konu. “Nasıl yakıt tasarrufu yaparım?” diye düşünenler için daha az benzin harcamanızı sağlayacak önerileri paylaştık.

"Benzinden Tasarruf Etme Yolları" yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 

Hızınızı Sabitleyin

Aşırı hızla araç kullanmak yakıtınızın fazla harcanmasına neden olur. Örneğin saatte 40 km hızdan saatte 80 km hıza yükselmek yakıt tüketimini neredeyse iki katına çıkartır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yüklerinizden Kurtulun

Aracınıza mümkün olduğunca az eşya yükleyin. Araç ne kadar ağır olursa hareket etmek için o kadar fazla enerji gerekir. Her ekstra 50 kg için yakıt tüketiminiz %1-2 artar. 

Klima Kullanımını Azaltın

Klima, otomobilin motoru için yakıt kullanan ekstra bir yüktür. Klimanın kullanılmaması %3’e kadar yakıt tasarrufu sağlar. Klima yerine camları açarak doğal yollardan serinlemeyi tercih edebilirsiniz. 

Aniden Durup Kalkmayın

Yavaş yavaş hızlanarak ve mümkün olduğu kadar yumuşak vites geçişleriyle yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Hızlı manevralar ve ani frenlemeler yapmak %20 daha fazla yakıt tüketimine neden olur.

Aracınızın Bakımını Önemseyin

Aracınızın maksimum verimlilikte çalışmasını sağlamak için düzenli servislerle bakımını yaptırın. Kirlenmiş bujiler, kirli hava filtresi veya tıkalı yakıt filtresi yakıt tasarrufunuzu olumsuz bir şekilde etkiler. Motor yağının düzenli olarak değiştirilmesi de yakıt verimliliği açısından çok önemlidir. Araç bakımı ile ilgili detaylı bilgiye "Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz" yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sigorta şirketlerinin sunduğu kasko sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın, %45 fiyat avantajından faydalanın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL